Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A leírás alapján ez egy...

A leírás alapján ez egy fóbia, vagy nem? Illetve hogyan tudnám leküzdeni? (Leírás!)

Figyelt kérdés

Van egy nagyon szörnyű félelmem a számítógépektől (beleértve a laptopokat is). A telefon, tablet teljesen rendben van, nem félek tőlük.

Viszont van egy laptopom, ami 3 éve van meg. A kezdeteknél teljesen rendben volt minden, nem féltem tőle, illetve "jóba voltunk".

Viszont az üzlet/bolt, ahol vettem, kiderült, hogy nagyon elcsesztek a laptoppal valamit, ám ezt akkor még nem tudtam. Ugyanis nagyon kevés tárhely volt rajta, ami miatt egy idő után, amikor frissíteni szerettem volna (rányomtam a frissítés és újraindítás gombra), újraindítás közben kék halált kapott. Akkor még fogalmam sem volt, hogy mi ez a szomorú smile-s kék képernyő. Aztán telt az idő, újabb frissítésre volt szükség. Megint a frissítés és újraindítás gombra kattintottam, ám megint kék halált kapott. És ez így ment 4-5 alkalomig, amikor elhatároztam, hogy utána olvasok ennek a kék halál cuccnak, hogy miért is van, és mit lehet tenni.

Na tehát innen ered a félelmem a számítógépektől. A kék halál, és hogy mi is az.

Hogy mitől félek most? Igazából úgy magától a géptől. Egyszerűen nem merek hozzányúlni, mert olyan félelmem van, hogy meg fog hibásodni, elkezd pörögni a motorja ok nélkül, teljesen felforródosik, ismét kék halált kap, stb.

Két héttel ezelőtt ismét frissíteni kellett, de csak úgy mertem bekapcsolni a gépet, hogy ott volt valaki mellettem. Rányomtam a frissítés és újraindítás gombra, és most nem hogy kék halált kapott, még csak frissíteni sem tudott, olyan szinten el volt cseszve a tárhely. Folyamatosan újraindult, semmi frissítés nem történt. Aztán kikapcsoltuk, és elvittük egy ismerősünknek, aki nagyon jó informatikus.

Pár nap múlva mondta, hogy mindez a tárhely miatt történt, mert elcseszték a boltba, ahol vettük. (Már használtan vettük) Ő megoldotta nekünk, és most egy teljesen úgy vinyó van a laptopban, ami miatt az egész megújult.

Már amikor rányomtam a laptopon lévő gombra, hogy bekapcsoljam, az egy sípoló hangot adott ki, amit ezelőtt még sosem csinált. Ezzel amúgy nincs semmi gond, csak nekem ez most egy "new fear unlocked", tehát szereztem egy újabb dolgot a laptopon, amitől félhetek. Na és akkor a következő. :)) Unalmas, mi? Tudom, hogy embertelen dolog ilyenektől félni, amiket leírtam.

Na szóval, a következő, amitől félek, hogy rádugtam töltőre. Akkor még semmi nem történt. De amikor kihúztam belőle a töltőt, egy pillanatra elsötétült a képernyő. Tudom, hogy ez természetes, de nekem mégis abnormális...

Aki mondjuk tériszonyos, és magasba van, abban keletkezik egy szörnyű érzés. De ugyanez minden más fóbiánál is. Na bennem is ugyanez az érzés van, amikor bekapcsolom a laptopot, és használom.

Ez egy fóbia? Vagy mit tehetnék ellene? Hiába magyarázta el az informatikus, hogy mostmár minden rendben a géppel, én mégis rettegek tőle.

Köszönöm!



2023. júl. 3. 10:13
 1/4 anonim ***** válasza:

11 évesen vírust töltöttem le a gépre, tudtam hogy vírusos lett, egész nyáron 1,5 hónapig nem kapcsoltam be, mert nem akartam apukámnak elmondani hogy (megint) vírusos lett a gép…

Na de felnőtt emberként nem így kéne viselkedni. Elvinni garanciába, vagy simán szerelőhöz, hozzáértő ismerős segítségét kérni…

2023. júl. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Idén leszek 16 éves :'(
2023. júl. 3. 10:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nem fobia. De hajlamos vagy szorongasra, es ez nyomaszt, ha tudnad, lecserelned masra es kesz. De gondolom, kenytelen vagy hasznalni. Ha felforrosodik, meg ha normalis is ( az?) az persze hogy ijeszto.
2023. júl. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen...

Akkor most már értem. Tehát meghülyültem xD Köszi a válaszokat!

2023. júl. 4. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!