Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pár hete állandó lámpaláz...

Pár hete állandó lámpaláz érzésem van, ha ki kell mozdulni, ezt, hogy lehetne orvosolni?

Figyelt kérdés

Nem nevezném szorongásnak, annál enyhébb. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint mikor régen volt egy nehezebb vizsgám, vagy állásinterjú, vagy mondjuk orvoshoz kellett menni.

Remélem így már nagyjából sikerült elképzelni, hogy milyen érzésről beszélek.


A probléma a következő: mostanában ilyen izgatottságot érzek attól is, ha el kell hagyni a házat. Ez az izgalom végig meg van bennem amíg oda nem érek ahova készültem. Lehet ez bolt, a tesomék háza. Futár amíg megjön a rendelt kajával stb.


Egyszóval nem tartom jónak, hogy ilyen apró dolgokra kijön ez az érzés.

Ez zárkózottság jele lehet? Nincs agorafóbiám, mert olvastam, hogy azok a szobát is félnek elhagyni.

Valami nincs rendben velem.


Ezen pszichológus tudna segíteni? Valami terápiával?

Jelenleg nem érzem úgy, hogy sok dolog miatt aggódnék, de viszont emiatt az érzés miatt aggódok, hogy nehogy teljesen olyan zárkózott legyek ettől az érzéstől, hogy féljek elmenni bárhova is.


Korábban sose volt ilyen bajom. Egyedül is jöttem, mentem, most meg ha egyedül, ha elkísér valaki ugyanúgy érzem.


2023. júl. 11. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Pedig ez szorongás, csak enyhèbb tünetekkel. És igen, ezen vagy terápiával vagy gyógyszerrel lehet segíteni.
2023. júl. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Gyógyszert nem szeretnék rá, mikor egyetemista voltam és állandó érzés volt ez a sok vizsga miatt azt is átvészeltem.


Terápia alatt a pszichológust érted?

2023. júl. 11. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!