Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez ADHD, ADHD autizmussal,...

Ez ADHD, ADHD autizmussal, vagy más?

Figyelt kérdés

-mindig pörgök fejben

-nem tudok egy helyben ülni, mindig mennék fel-le a házban, kényszert érzek rá

-belevágok mások szavába

-nincs sok barátom

-nehezen tartom meg a kapcsolataim, viszont ha valakit megszeretek mindent elnézek neki(pl a mostani parom kikacsintásait)

-önbizalmam a nullan van, feltékeny vagyok

-mindent is kontroll alatt akarok tartani

-nehezen engedem el a múltbéli sérelmeim

-nehezen koncentrálok, tanulok

-nem tudok hosszú tavon diétát követni, vagy bármit

-ha sokat vagyok emberek között 'lemerülök'

-nehezen veszem rá magam a házimunkára


Az egyetlen dolog, ami nem igaz ram az alapokból, hogy sokat beszélek.


2023. júl. 23. 23:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
50%

Ezek tünetek.


Az ADHD-nál 3 tünetcsoport van jelen, impulzivitás, hiperaktivitás, figyelemzavar.


Ez a 3 tünetcsoport egyéb zavaroknál is jelen lehet, pl. depresszió, szorongás, stb.


Okozhatja ételintolerancia is, és egy rakás dolog. Nem lehet kijelenteni, hogy ez ADHD vagy nem, szakember tudja eldönteni. Mindenestre gyanús, vizsgáltasd ki magad. Ne hallgass itt senkire, úgy sem tudja eldönteni.

2023. júl. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszi. Szeretnek elmenni, csak mivel, merre induljak annyi érdekel.
2023. júl. 24. 00:03
 3/22 anonim ***** válasza:
54%

Az attól függ, hogy nagyon sokat akarsz várni, de TB alapon, vagy csak sokat akarsz várni, és fizetsz érte? (100+)


Első esetben a várólista 2+ év. Második esetben helyfüggő, de olyan 1évre lehet számítani, meg 100-300 ezer HUF kiadásra.


felnőtt ADHD csoport facebookon, lépj be, ott lesz fent egy "kalauz" rész, ott leírnak mindent részletesen. Az itteni kommentekkel tényleg ne törődj, páran itt élik ki a nyomorúságukat.

2023. júl. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Benne vagyok a csoportban egy ideje, figyelem rendszeresen. Most is amiatt írtam, mert láttam egy posztot es magamra ismertem.

Eddig narcinak gondoltam magam, de rájöttem ez inkább adhd+auti.

2023. júl. 24. 00:17
 5/22 A kérdező kommentje:

Öndiagnoztikazni sem akarok, de ha nem egyszerű bejutni nehez nem azt tenni.

Minel előbb keresek egy orvost, talan van egy aki 3-4 hónaputan tud adni idopontot.

2023. júl. 24. 00:19
 6/22 anonim ***** válasza:
A kalauzban leírják, hogy hol diagnosztizálnak. Kevés helyen, ehhez speckó orvos kell.
2023. júl. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Online teszt: [link]
2023. júl. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
49%
7-es, ezzel csak az a baj, hogy az ember ritkán képes objektíven felmérni, hogy adott tünetek mennyire "jellemzőek" rá. Nehéz, és nagyon sok ön, és mások ismerete kell hozzá, lehetőleg nem túl sok kognitív torzítással. Ezek arra jók, hogy az ember eldönthesse, hogy a gyanú fenáll-e. Azzal, hogy ide ír ki kérdést már ez a kérdés megválaszolásra került, nem szokott az ember beszámolni arról, hogy adott tünetek megkeserítik az életét úgy, hogy azt ne kellene komolyan venni. Innentől viszont egyetlen út maradt, a kivizsgálás, profi módon. Minden más az idő húzása, lehetséges kezelés elmaradása, az ember további sérülése, ADHD adók kifizetése, stb., kockázatával jár. Nem az online teszteket kell már ilyenkor nézegetni, hanem cselekedni
2023. júl. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Amúgy relatív pontos, ha tudod is, hogy mi számít normálisnak, és mi nem. :D



Nincs jele a problémának Enyhe fokú probléma Jelentős probléma

Figyelemzavar:

131

30-95 96-115 116-150

Hiperaktivitás:

206

50-150 151-200 200-250

Diszharmónia:

83

22-50 51-75 76-110

Tanulási zavar:

115

32-80 81-100 101-160


Nálam súlyos, kevert ADHD van diagnosztizálva, DIVA-5-ön figyelemzavar 9/6, hiperaktivitás-impulzivitás 6/8. (ne kérdezd miért van így írva, én sem értem, mármint nem értem, hogy miért nem 6/9 és 6/8, vagy 9/6 és 8/6) :D


De én több, mint 10éve sejtem az ADHD-t, sokat kutattam róla, sok egyéb ADHD-ssal beszéltem már, sokat figyeltem másokat, hogy ők náluk mennyire vannak jelen a tüneteim, ezért nagyon jól feltudom már mérni, hogy adott dolgok hol helyezkednek el a skálán.

2023. júl. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

ujabb bizonyitek hogy megint a 18+ evesek ADHD-sok lettek, sorrol sorra.


10 eve szo se volt errol. Pedig az ADHD mint fogalom mar boven letezett 100 eve.

2023. júl. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!