Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez ADHD, ADHD autizmussal,...

Ez ADHD, ADHD autizmussal, vagy más?

Figyelt kérdés

-mindig pörgök fejben

-nem tudok egy helyben ülni, mindig mennék fel-le a házban, kényszert érzek rá

-belevágok mások szavába

-nincs sok barátom

-nehezen tartom meg a kapcsolataim, viszont ha valakit megszeretek mindent elnézek neki(pl a mostani parom kikacsintásait)

-önbizalmam a nullan van, feltékeny vagyok

-mindent is kontroll alatt akarok tartani

-nehezen engedem el a múltbéli sérelmeim

-nehezen koncentrálok, tanulok

-nem tudok hosszú tavon diétát követni, vagy bármit

-ha sokat vagyok emberek között 'lemerülök'

-nehezen veszem rá magam a házimunkára


Az egyetlen dolog, ami nem igaz ram az alapokból, hogy sokat beszélek.


2023. júl. 23. 23:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Ó öcsém… szeretném őszintén megérdeklődni, hogy ezekből mégis szerinted melyik tünet utal adhd vagy autizmusra??


Lelövöm a poént,semelyik!


Szimplán önbizalomhiányod van, és sokkal egyszerűbb elbújni valami diagnózis mögé,mint kőkeményen dolgozni magadon!


Pár éve,amíg nem volt divatos autistának lenni, mindenki bipoláris volt.


Na most, a bipoláris zavar, és az autizmus is 1% arány körül mozog a teljes népességen belül. Ehhez képest gyanúsan sokan ‘vélik felfedezni’ magukban a diagnózist.


Előtte azt hitted nárcisztikus vagy… hát nem, sajnálom de nem úszod meg az önmagadon dolgozást.


Hagyjuk már meg azoknak a komoly pszichiátriai diagnózisokat, akik valóban súlyos betegek, mert ez így komolytalan.

2023. júl. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
49%

"

ujabb bizonyitek hogy megint a 18+ evesek ADHD-sok lettek, sorrol sorra.



10 eve szo se volt errol. Pedig az ADHD mint fogalom mar boven letezett 100 eve."


Ez azt bizonyítja, hogy 10éve még az a nézet uralkodott, hogy aki ADHD-s annak semmi baja, csak nem akar figyelni, meg balfácán. Magyarul fogalmuk sem volt, hogy mit látnak az emebrek.



"Ó öcsém… szeretném őszintén megérdeklődni, hogy ezekből mégis szerinted melyik tünet utal adhd vagy autizmusra??



Lelövöm a poént,semelyik!"


Akarod mondani az összes. És mi alapján diagnosztizálgatsz te itt embereket, meg tartol itt analízist pár sorból?

2023. júl. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
49%

"Na most, a bipoláris zavar, és az autizmus is 1% arány körül mozog a teljes népességen belül. Ehhez képest gyanúsan sokan ‘vélik felfedezni’ magukban a diagnózist."


"Past year prevalence of bipolar disorder among adults was similar for males (2.9%) and females (2.8%). An estimated 4.4% of U.S. adults experience bipolar "


Tehát az 1% bipolár az a valóságban 4.4%.


Imádom a légből kapott dumáid.


"Előtte azt hitted nárcisztikus vagy… hát nem, sajnálom de nem úszod meg az önmagadon dolgozást."


Mondjuk kíváncsi volnék, hogy egy szakember mit szólna ahhoz, amikor Gipsz Jakabok orvosnak, meg szakpszichológusnak hiszik magukat az interneten, raádásul olyannak, akik minden szakmabelit megszégyenítve pár sorból diagnózisokat osztogatnak, meg cáfolnak. Nem semmi vagy, szerintem született tehetség!


"Hagyjuk már meg azoknak a komoly pszichiátriai diagnózisokat, akik valóban súlyos betegek, mert ez így komolytalan."


Hagyjuk már meg a pszichiátriai zavarok diagnosztizálgatását azoknak, akik komolyan képezve is vannak rá, mert ez így komolytalan.

2023. júl. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Ember saját magad cáfolod, te diagnosztizáltad saját magad is,plusz játszod a szakértőt a Google-ról vett szövegeiddel:D


A sikertelenséged oka a személyiséged, de persze tudom ez adhd, nem szimpla neveletlenség :D

2023. júl. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nekem hivatalos diagnózisom van, de ne zavarjon. Kérsz róla bizonyítékot?
2023. júl. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
És, ha nem csak okoskodnál zero tudás nélkül, akkor tudnád, hogy a DIVA-5 pontszámok, amiket említettem a diagnosztikai interjúra utalnak. Mit gondolsz, ki végezte el? Pistike a szomszédból? De mivel 0 tudásod van (ahogy azt folyamatosan prezentálod is) az ADHD-ról, így nyilván fogalmad sem volt róla, hogy mi az a DIVA.
2023. júl. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Amúgy Húsgombócka, elmondom hogy te 10évig teletömted az agyad az ADHD összes tünetével, és ezt adtad elő a dokinak. Célirányosan simán meg lehet téveszteni őket, mióta a sok hülye hozzáfér a szakmai anyagokhoz.


Nyilván ha odamegyek hogy szerintem a tv irányítja az elmém, és minden délben táncoló fűnyírókkal beszélgetek, megkapom a skizó diagnózist :)

Kikeresed a DSM-ből a kritériumokat és ügyesen igazolást nyersz a szerencsétlen személyiségedre.

Impulzív vagy? Nem, neveletlen. Sorry mindekinek eljön ez az idő, hogy rájön nem az ő seggéből kel fel a nap.

2023. júl. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Aham, és a heteroanamnézis során meg a családomnak öltöztem, és előadtam azt, amit magamba beszéltem. Értem, majdnem érted is, hogy miképp zajlik ez, és véletlenül sem az van, hogy fogalmad sincs az egészről, csak vergődsz itt minden egyes ADHD-s kérdésnél.


A kognitív teszteket is hamisítottam, gondolom.


"Nyilván ha odamegyek hogy szerintem a tv irányítja az elmém, és minden délben táncoló fűnyírókkal beszélgetek, megkapom a skizó diagnózist :)" Sokszor próbáltad már?


"Kikeresed a DSM-ből a kritériumokat és ügyesen igazolást nyersz a szerencsétlen személyiségedre." Mondtam már a múltkor is, hogy ne tévessz össze magaddal, meg a haverjaiddal. Hogy neked ilyen gondolataid voltak az a te bajod, nem az enyém.


"Impulzív vagy? Nem, neveletlen" Mondta Dr. Gipsz Jakab, egyetemi docens.


". Sorry mindekinek eljön ez az idő, hogy rájön nem az ő seggéből kel fel a nap." Az a helyzet, hogy nálad még nem jött el ez a nap :D

2023. júl. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

huscomdbka a legtobb csak azert akar diagnozist mert jobban akar teljesiteni egyetemen/melohelyen esetleg gimiben, es kell a ritalinka


olyan egyszeru vagy...


akkor a major depresszion miert van ekkora stigma peldaul? ADHD-t elismerjuk ami 10 eve f*szaban sem volt, de a major depresszio meg itt van mar amiota eszunket tudjuk. Es megis stigma. ADHD meg "fu de jo hogy neked van ilyen diagnozisod" "ADHD-s vagyok?"

2023. júl. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ha meg kell penz akkor akarsz ADHD diagnozist ritalinka jon, eladod mert most jo ara van a darkpiacon.


Amerikaban is igy mukodik, csak ott Adderall, Vyvanse, a Ritalint ott lenezik. Delebbre meg opioidok.


Nehogy azt hidd hogy itthon mas. Buliba bemesz, MDAMA, LSD, ritalin, amfetamin... mindekit igy kezdi az addikciot. En terapian vagyok ahol tobb ember van mint addikcios es mind igy kezdte.


Nekem itt fecseghetsz, de akkora hulyeseg amit ondasz, lehet te magad is azert veded a fals-diagnozisokat mert te is az vagy nem tudo. Remlem nem.

2023. júl. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!