Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túlgondolás ellen valami tipp?

Túlgondolás ellen valami tipp?

Figyelt kérdés

Régebben is hajlamos voltam kicsi dolgokba világ végét bele látni, de csak nagyon ritkán volt ilyen és akkor is max egy két napig agyaltam az adott dolgon és ennyi.

Most viszont egyre durvább a helyzet, konkrétan minden kis szar lényegtelen dolgon túlstresszelem magam meg mi van ha ő meg ő megtudja stb. Na ez a másik probléma hogy azért az őszinteségnek is van egy bizonyos határa. Mert oké őszinte vagyok a családommal, barátnőmmel, barátaimmal is, és sokszor még ennek ellenére is túlgondolok dolgokat meg hónapokkal ezelőtt történt dolgokon is még mindig agyalok, ami teljesen érthetetlen, és lényegtelen mellesleg tudják a fontos személyek, és még ennek ellenére is.

Meg a jövőn is hogy ez meg az a dolog hogyan lesz megoldva stb.

Nem mondom azt hogy elbasztam ez miatt a nyaramat mert jó volt oké sok időt töltöttem a fontos emberekkel az életemben, élveztem. Viszont marha sokat agyaltam meg idegeskedtem olyan dolgokon is aminek nincs nagyon jelentősége, persze miután elmondtam ezeket a családomnak meg a barátnőmnek, még utána is mi lesz ha így meg úgy, és kezdődik minden elölről. Hát nem tudok erre mit mondani szar és kész, valahogy ki kéne nőni ebből a mindent is elmondok a barátnőmnek meg a családomnak mert ha nem akkor világ vége meg majd mástól tudják meg stb.

Szóval azért az őszinteségnek is vannak határai, mert én meg ha már konkrétan más ütemben veszem a levegőt azt is el akarom nekik mondani mert ha nem akkor mi lesz. Azért van egy határ úgy érzem, mert hogy mikor sz*rtam utoljára és ehez hasonló dolgok azok szerintem csakis rám tartoznak.

Nemtudom lehet az miatt is van ez mert most ugye nyári szünet van, meló már lement és néha megy az unatkozas is, akkor főleg hajlamos vagyok az előbb leírtakra, és lehet ha vissza jön a suli ez elmúlik és kész.

Szerintetek ez normális, vagy mit kéne tennem ezzel a dologgal?



2023. aug. 22. 00:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Hát ez az írás elég nagy káosz. Nem is értem, mit akarsz ezzel mondani. Hogy mindenkinek mindent elmondasz, amit nem is kérdeztek? Utána meg tépelődsz magadban, hogy elmondtad, és hogy mit gondolnak rólad?

Erre nem lehet normális tippet adni, mert az, hogy "ne rágódj rajta", úgysem ér semmit. Míg magadtól rá nem jössz, mit miért teszel, minek mi az értelme, addig azt fogod hajszolni, amit pillanatnyilag jónak látsz.

Egy jó hírem van csak: Egyszer belefásulsz a sok agyalásba is, és már nem fog érdekelni. Bár ez inkább negatívum, mint pozitívum. Amíg sokat agyal az ember mindenen, addig még nincs kiégve.

2023. aug. 22. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy feles.
2023. aug. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen vagyok, sajnos.

Képes vagyok kb. 20 évre visszamenőleg agyalni dolgokon, és az a gáz , hogy ez sokszor befolyásolja a jelenemet is.

2023. aug. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A meditációkban is a gondolatok elengedését lehet gyakorolni, szóval akár hatásos is lehet.
2023. aug. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Kroms ***** válasza:
71%
Úgy tűnik, túl sok az időd és az energiád... Keress egy hobbit és foglald el magad.
2023. aug. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A sport tud segíteni.
2023. aug. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Lepontoztátok az 5-öst de nekem is ez segített.


Amikor totál kikészültem és felmondtam a melóban is, gondoltam majd otthon kipihenem kialszom.


Na erre az jött rá, hogy 0-24 tudtam agyalni dolgokon, persze túlgondolva.


Az volt a vicc, hogy a sok gondolkodás jobban leszívott, mint mikor dolgoztam munkahelyen. Aztán elkezdtem elfoglalni magam, cserébe este is könnyen elaludtam és nem azzal telt az estém, hogy még a plafont nézve alvás előtt órákon hülyeségeken gondolkoztam.


Fizikai aktivitás mindenképp kell, hogy fáraszd magad. Nekem ez jött be. De ez szerintem annyira személyfüggő, írhatja ide valaki a jógát, ha neked 5 percig se tud működni mégjobban felbosszant majd a helyzeted.

2023. aug. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A jóga csak egy példa volt, általánosítva, hogy neked kell megtalálni, hogy mi oldja meg.
2023. aug. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Keress magadnak valami elfoglaltságot.


Az hogy mindent elmondasz mindenkinek amire amúgy senki nem kíváncsi, erre szokták azt mondani, hogy számolj magadban 10ig mielőtt megszólalsz és gondold végig mit is akarsz mondani.


Meg kell tanulnod lefoglalni, lekötni magad valamivel, az előttem írok jó tippeket adtak, jóga-meditáció-sport-hobbik stb.


Még abban is látszik hogy sokat beszélsz, amit leírtál, tényleg zavaros és kétszer is neki kellett futnom megértsem éppen miről is van szó. Gondold át a mondandóid, vegyél előtte levegőt és szépen foglald össze, mond el a lényeget amit szeretnél. Esetleg nincs valami hiperaktivitásod vagy ilyesmi? Nem szégyen ha van nem azért kérdezem, én is az vagyok kicsit és szintén hajlamos vagyok többet beszélni mint kellene, de már idősebb vagyok és megtanultam kezelni. Ne aggódj ezen, előbb utóbb biztosan te is rá fogsz jönni, hogy mikor mit hol kinek érdemes és kell elmondani és mikor jobb ha nem szólalsz meg.


Túlgondolással pedig kezdj valamit szerintem, mert később ebből szorongás és pánikbetegség is kialakulhat, volt időszakom mikor ha elkezdett az agyam pörögni és kattogni pánikrohamot kaptam. Lehet az iskolában sem ártana majd a pszichológust felkeresni szeptemberben, ott ingyen tudsz segítséget kérni.

2023. aug. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: ezt el is felejtettem. Írd le egy naplóba a gondolataid. Erre valók a naplók, hogy az ember az olyan dolgokat amiket nem kellene/akar elmondani másnak, leírja. Neki pánikolhatsz úgy hogy közben senki nem fog rád furán nézni, az csak a tied.
2023. aug. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!