Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A kerületi ingyenes pszicholóu...

A kerületi ingyenes pszicholóus/pszichiáterhez elmehetek csak azért, hogy felírjon nekem egy gyógyszert, amire megkérem?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy nekik nincs kapacitásuk beszélgetni az emberrel, szóval kb csak pár perc alatt meghallgatják, aztán felírnak valamit. Ezzel nincs is problémám, mert járok pszichológushoz, őt nem is cserélném le, jelenleg csak gyógyszerre lenne szükségem ezen felül.

Többek között borderline személyiségzavarom is van, és nemrég megtörtént az a dolog, ami a legnagyobb félelmem volt mindig is (sokáig csak tudatalatt), amit el se tudtam képzelni, és ami miatt most életem legnehezebb időszakában vagyok, és ami miatt most állok a legközelebb az öngyilkossághoz. Jártam pszichiáterhez többször is, és nagyon sok gyógyszert kipróbáltunk (főként antidepresszánsokat, antipszichotikumokat, hangulatstabilizálókat, és ezekből több fajtát), de egyik se jött be, semmi se használ. Egyedül a Rivotril az, ami tudom, hogy biztosan működik. Alapvetően nem akarom úgy szedni, mint a többi gyógyszert, nem szeretném minden nap, de ebben a jelenlegi helyzetben úgy érzem, hogy tényleg nagy szükségem lenne rá.


Ha elmegyek a helyi ingyenes pszichiáterhez, és ezt elmondom neki úgy, hogy előtte még soha nem találkoztunk, felírna nekem Rivotrilt? Vagy igazából gondolom, bármilyen más nyugtató is jó lenne, de cak ezzel van tapasztalatom.

Félek, hogy mindenképpen ragaszkodna egy olyan gyógyszerhez, amit hosszú távon kellene szednem, de egyrészt nekem most kell, hogy enyhüljön a fájdalom és az érzések, másrészt tényleg szinte mindent próbáltam már és nem jött be semmi se.



2023. aug. 27. 14:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, hány szem rivotril van egy dobozban? Csak azért kérdem, mert írtad, hogy nemrég bontottál fel egy vadiújat, aztán most azon pörögsz, hogy ki írná fel neked a következőt....

Érted, mire akarok kilyukadni. Mi ez, ha nem függőség?

2023. aug. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
48%
Utánanéztem. A 0.5 mg-os 50 db-os kiszerelésben van, a 2mg-os meg 30 db-os. Ezek szerint úgy dobáltad be a tabikat, mint más a cukorkát...
2023. aug. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Könnyen rá lehet szokni, de a pszichiátert nem fogja érdekelni, úgy írják fel, mint a cukorkát. Én voltam az egyes válaszoló, nyugodtan le lehet pontozni rohadtul nem érdekel. De én legalább szedek ilyen gyógyszereket és tudom, hogy tök simán felírják, sőt rendszeresen túl nagy adagokat írnak fel, inkább kevesebbet szedek be különben aludnek egész nap.
2023. aug. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#13

Ezekből a nyugtatókból testssúlykilogrammra van meghatározva a napi maximum bevihető mennyiség?

2023. aug. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
14 Nem tudom, de néha nagyon túltolják, én 17 évesen mentem először azzal a tüntettel, hogy rosszul éreztem magam a tömött buszon, kaptam napi 3-szor 0,5 mg xanaxot. 170 cm, 58 kg vagyok, nagyon sok volt, lejjebb kellett vinnem a felére. Egyébként soha egyik pszichiáter sem kérdezte hány kg vagyok, úgyhogy ezt inkább érzésre adják.
2023. aug. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

#15

Köszönöm.

2023. aug. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nekem borderlineként a pszichiáterem napi 3x0,5 frontint írt fel majd a pszichológusom megdöbbent és mondta,hogy miért akar engem kiütni az orvos? :D drogosok kapnak elvonáskor ennyit. 47kg voltam ekkor a 163 centimhez ezért is döbbent meg. Soknak találta és így visszagondolva sok is volt
2023. aug. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
48%
Szakembert (legyen az orvos, vagy kétkezi mester) nem váltogatunk és játszunk ki egymással szemben. Ha a bevált orvosod nem ad, akkor vagy nincs rá szükséged, vagy nagyon nincs rá szükséged...fogadd el.
2023. aug. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Nem értem, miért kell olyan dolgokat bemagyarázni, amikről fogalmatok sincs, és csakazértis erőltetni, még ha nem is igaz, és egyértelmű, hogy én tudom jobban, nem ti. Aki kérdezte, hogy hány darab van egy dobozban. Az enyémben még 37, ha gondolod, lefotózom neked kiszórva őket és feltöltöm a képet nagyon szívesen. Körülbelül 2 hónapja bontottam fel, a legtöbb, amit egyszerre bevettem, az 3 darab volt (és akkor konkrétan az öngyilkosság szélén álltam). 13 darab kb 60 nap alatt életem legrosszabb, legmélyebb időszakában valóban olyan gyakori lenne, "mint másnak a cukorka"? Azta, mekkora függő vagyok, tényleg... Ismerek embereket, akik ennyi idő alatt kemény drogokból fogyasztanak sokkal többet... Hát szerintem az a függőség, és nem az, ami én vagyok. A hülye stigmákból is elegem van, pont ezért sem merek elmenni egy idegen pszichiáterhez, és pont ezt bizonyítják a kommentek is. Igen, nagyon sok BPD-sre valóban jellemzőek a függőségek. Ezt le is írtam, hogy félek a megbélyegzéstől, még akkor is, ha rám nem igaz. De a splitting is az egyik legfőbb tünet, és rám az sem jellemző. Igen, borderline vagyok, de attól még nem igaz rám a DSM-5 leírásának 100%-a, szóról szóra...

A pszichológusomnak meg az a véleménye, hogy nem véletlenül írta fel nekem a pszichiáterem annó, pont ilyen esetekre, szóval szedjem nyugodtan, pont most van rá okom, ő is tudja, hogy én távol állok bármilyen függőségtől. Ő támogatná, hogy újra elkezdjek szedni valamilyen hosszútávon szedős gyógyszert, de megérti, hogy szkeptikus vagyok, amiért eddig egyik sem használt és nem akarom a mellékhatásokat érezni. Meg azt is mondta, hogy megérti, hogy az előző pszichiáterem nem szívesen ír fel nyugtatókat, de szerinte most felírná, mivel "krízishelyzet" van (ismerik egymás).


Nem fogok külön-külön mindenkinek válaszolgatni, de az utolsó nagyon nagy hülyeséget ír. A csapból is az folyik, hogy az ember ne feltétlenül ragadjon le egy pszichológusnál, hanem addig keressen, amíg nem talál olyat, akinek meg tud nylni, aki szimpatikus, aki tud segíteni. A legelső pszichiáter, akinél valaha voltam, hát ő nagyon nem volt szimpatikus, és más bajok is voltak vele. Hozzá képest az utolsó ég és föld, a legutóbbit sokkal jobb szakembernek tartom, és emberként is jobban összepasszoltunk. De más tekintetben is hülyeség, amit írsz. A fodrászomat, akihez visszajárok, 2,5 éve találtam csak meg, azóta hűséges vagyok hozzá, de előtte csupa rossz fodrásznál voltam, akik vagy elrontották a hajamat, vagy nem tudták megcsinálni, amit szerettem volna, vagy bunkók voltak, vagy túl drága volt... Miért is kellett volna leragadnom náluk, amikor nem ők voltak a megfelelőek számomra? Tetováltatni sem egy emberhez járok, ott nem azért, mert ne váltak volna be, hanem azért, mert több ember és a munkája is szimpatikus, miért kéne csak egyhez mennem? Építőipari példákat már inkább fel sem hozok, hogy ott is mekkora hülyeség lenne eszerint élni...

2023. szept. 6. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!