Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Voltatok úgy, hogy elvileg...

Voltatok úgy, hogy elvileg boldognak kellett volna lennetek, de kilátástalan éreztétek az egész életeteket?

Figyelt kérdés
20 hetes kismama vagyok. Évekig küzdöttünk a babàért. Most, hogy sikerült és veszélyeztetettnek lettem nyilvánítva, így már hónapok óta itthon vagyok. A férjem kora reggeltől késő estig a családi vállalkozásban dolgozik, csak ebédre jön haza , ez majd télen ha lemegy a szezon persze változni fog kicsit. Mindenki azt mondja, most boldognak KELL lennem, mert sikerült, amiért annyit küzdöttünk, de mégsem megy. Csinálom az itthoni dolgokat, de egyedül vagyok.Sajnos ebben a városban kevés ismerős van és mivel mindenki dolgozik, csak hétvégén van lehetőségem a szüleimhez hazalátogatni. Úgy érzem valamiféle depresszió van rajtam, járok is pszichiáterhez, de a havi egy alkalom úgy érzem kevés.Es talán ő sem érti a problémàm, hisz most, hogy jön a baba boldognak kellene lennem, de nem vagyok. Légyszi ne ítéljetek el és ha van köztetek olyan, aki hasonló helyzetben van, vagy volt, adhatna valami tanácsot, vagy legalábbis annyit, hogy nem vagyok a problémàmmal egyedül.

2023. szept. 7. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:
37%

Mivel otthon vagy, és gyakorlatilag reggeltől estig egyedül, 0 társaság, gondolom a házi teendőkön kívül nincs más egyéb elfoglaltságod így agyalsz mindenen ami elszomorít, tehát van időd arra hogy depressziós legyél.


Nem rosszból mondom, csak ez van. Valami elfoglaltságot keress magadnak ami leköti a figyelmed és kikapcsol rendesen. Ha meglesz a baba akkor más lesz egy darabig, de aztán a túlságos fáradtság ami lesz, meg a szokásos napi rutin ami minden egyes nap meglesz az egy idő után annyira monoton lesz hogy majd attól fogsz bekattanni és ezért kellene most kitalálnod azt is hogy akkor mivel fogod magad lekötni tartósan amikor nem lesz más dolgod.

Legtöbb szülés utáni depressziónak is ez az oka hogy az anyuka ráér arra hogy beforduljon... meg agyaljon a hülyeségeken, főleg ha egyedül van egész nap és csak a szokásos otthoni mókuskerék semmi kimozdulás semmi egyéb elfoglaltság.

Pszichiháter is azért tojik a fejedre kb mert semmi bajod nincs, csak ráérsz...


Foglald el magad.


Nem rosszból írtam, ne értsd félre de hidd el a legjobb erre az ha lekötöd magad!

2023. szept. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen első, tök igazad van amúgy. A baj az is, hogy nem vagyok egy társasági ember ,így ez egy fokkal még nehezíti is a dolgot. A pszichiáterhez kb 10 éve járok, mikor még a férjem sem ismertem, szóval ő jól ismer, tudja, hogy egy szorongó személyiség vagyok egész kicsi gyerekkorom óta. Tényleg baj ahogy te is mondod, hogy csak ebben a mókuskerékben vagyok nap mint nap, de nagyon könnyű és ezt én sem rosszbol írom, azt mondani, hogy találjak magamnak elfoglaltsàgot. Szerinted nem kerestem már? Csak sajnos egy idő után mindennel szemben elvesztem az érdeklődésem. Nem könnyű és igazán ezt csak az értheti, aki volt már így. És lassan jön a rossz idő amikor beszorul az ember a házba és még nehezebb bármiféle elfoglaltsàgot kitalálni. Ráadásul nincs kocsim, mindenhová gyalog vagy vonattal kell mennem , így a lehetőségek is korlátozottak tudod.
2023. szept. 7. 10:36
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én átérzem a problémádat, de sajnos nagyon érdemi, használható tanáccsal nem tudok szolgálni. Nem tudom mennyire szabad mozognod, de ha napi 1-2km-es séta megengedett, akkor próbáld ki, ha van a környéketeken zöld terület, sétálj a szabadban. A mozgás mindig segít a hangulatban, rávenni kicsit nehéz magát az embernek, de ha sikerült, utána jó érzés lesz. Próbálj esetleg keresni számodra érdekes olvasmányokat, amik kiszakítanak a valóságból, (akár fantasy, misztikus, folklór, stb...témákban) vagy bármi, ami el tud terelni, ami számodra érdekes lehet. Kipróbálhatod esetleg az élményfestést, online is vannak, az is ad sikerélményt, amitől jobban érezheted magad. Ezek csak példák, a lényeg, hogy próbálj ki dolgokat, tudom, hogy nehéz elkezdeni meg rávenni magad, de ha sikerül, hidd el, jobban fogod érezni magad.
2023. szept. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezek tényleg jó tippek ☺️. Mozoghatok hála istennek, csak nem lehet bicajozni, az tiltó listás. Amúgy az valóban igaz, hogy a mozgás jó hatással van a közérzetre.Amugy nyilván lehetne menni ilyen olyan programokra, amiket itt a művelődési házban csinálnak, csak oda szinte csak nyugdíjasok járnak és hát érdekes az a fajta közösség itt. Próbáltam már ilyen felolvasós délutánra elmenni, de hát más generáció vagyunk, nem ismernek, furán nézett rám az összeszokott csapat. Szóval azt gyorsan ki is lőttem. Jógàzni jártam még, míg nem lettem terhes, de az most kilöve lévén, hogy veszélyeztetett vagyok. Hát próbálok valóban a természetben menedéket találni, míg még jó az idő, ez tényleg jó ötlet, köszönöm szépen!
2023. szept. 7. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!