Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem vagyok boldog az...

Miért nem vagyok boldog az alkoholtól?

Figyelt kérdés
Más jobban érzi magát ha iszik, én megittam majdnem 1 üveg bort és még mindig meg akarok halni. Nem hiszem el, hogy nekem semmi nem használ se gyógyszer se semmi. Semmit nem tudok élvezni. Fogom és kidobom a kukába a gyógyszereket inkább.

2023. okt. 21. 21:20
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
69%
Figyelj, mikor szerelmi gondjaim voltak, ideges voltam miegymás. Gondonltam jól bebaszok tudod mert miért ne aztán addigis jobb lesz. Hát bebaszni sikerült de nem lett jobb tőle. Vannak dolgok, amiket az alkohol inkább felerősít, főleg ha az ember lelkileg nincs jól. Akkor nem fogod tudni kontrollálni annyira hogy ja. Szoval ez nem csak veled van így, inkább menj vissza a dokihoz, mert ezek szerint már voltál nála és kérd a segítségét, mert az ha valaki megakar halni nem egy jó dolog. Egy életed van, egy halálod, ráérsz még srác. Mellesleg de, az alkoholtól lehet valamilyen szinten boldog lenni, de mégsem. Inkább felszabadító érzést ad, nem törődsz a szavaiddal. Na mindegy, srác neked meg annyi hogy kitartás
2023. okt. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, ezt úgy hívják, hogy depresszió.


Egyrészt, antidepresszánst csakúgyba nem érdemes szedni, mert kvára csak ártani fog. Nem tudom hogy szedted, de ha megfelelő adagolásban van és megfelelő típusú, akkor is hetek kellenek, mire kifejti a pozitív hatását. Addig meg rosszabb, mint valaha, rohadt kemény időszak az.


De tekintve, hogy nem jártál pszichiáternél, gy esélytelen, hogy a megfeleő típusút és mennyiségűt kaptad, nomeg gyanítom nem is kúraszerűen fogyasztottad.

Azaz csak kínoztad magad, többet ártott, mint használt.


Menj el szépen egy pszichiáterhez és kezdj el egy terápiát. Előre szólok, nem lesz egyszerű. Talán ha az elején ezzel kezdted volna, simán helyrerázott volna pár hónap alatt, de az alapján amit leírtál, nagy eséllyel 2-3 év is kell a terápiának. De működni fog és helyrehoz.

Ha tényleg akarod.

Ha nem, akkor nem. Akkor iszol, drogozol aztán felkötöd magad, vagy ha kitartóbb vagy végigszenvedsz egy egész életet.


Szóval én javaslom fordulj szakemberhez. Már ha tényleg boldogulni akarsz.

2023. okt. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
46%
Ha akarja, akkor nem kell ahhoz annyi idő. Kemény elhatározás kell, az élet is kemény legyél te is az kérdező.
2023. okt. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Pszichiáternél jártam ő írta a gyógyszereket de ő nem tart terápiát.

Szóval szedem a gyógyszereket de nem sok sikerrel. Mert akkor nem akarnák meghalni. De persze pár bogyó nem hozza helyre a gyerekkori traumákat.

Ezt én is tudtam még is belementem a gyógyszeres dologba. De úgy tűnik ez is kudarcot vallott, mint én az életben.

2023. okt. 21. 22:24
 15/27 anonim ***** válasza:
55%
Nem te vallottál kudarcot. Egyszerűen voltak dolog, amiket nem tudtál letisztázni. De ettől még nem leszel kevesebb, sokan küzdenek valami traumával, betegséggel, mentális betegséggel is egyaránt. 1. Neked kell kérni/elfogadni a segítséget. 2. Ha ez megvan, rajtad áll hogy igen felakarsz állni, nem sanyargatni magadat. Kérdező, gondolj arra mindig ezekkel a dolgokkal amiket magadra mondasz, csak magadat bántod.
2023. okt. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
46%

A gyógyszer csak arra jó, hogy segítse a terápiát, ami a gyógyulást hozza, önmagában sz*rt sem ér. Mintha vakbélgyulladásod lenne, elaltatnának, de nem műtenének meg. Hát így semmire sem jó az altatás, nemigaz?


Keress olyan szakembert aki hajlandó is foglalkozni veled (aki tart terápiát).


Az antidepresszánst szedésével meg ne állj le orvosi felügyelet nélkül, mert az legalább olyan botrányos állapotba visz, mint az elkezdése. Antidepit csak és kizárólag rendszeresen lehet szedni, ha ímmel-ámmal vagy rendszertelenül szeded, az csak jobban tönkre fog tenni mind mentálisan, mind egészségileg.

2023. okt. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm de egyenlőre pénzem nincs terápiára sajnos. A gyógyszer meg olcsó és hát reménykedtem, hogy használ. Talán egy kicsit segített.

De nem tudom, hogy valójában jót tesz e vagy sem, össze vagyok zavarodva.

Próbálom kibírni amíg nem tudok beszélni a dokival aki felírta a gyógyszert

2023. okt. 21. 23:09
 18/27 anonim ***** válasza:
46%
Javaslom, addigis kerüld az alkoholt. Egyébként antidepresszáns mellett inni sem túl jó ötlet, már néhány deci gyengébb ital is durván oda tud vágni, és nem a jó értelemben. Ismerősöm konkrétan 2 deci sörtől kb instant másnapos lett majd egész éjjel hányt. És persze ez mentálisan is jól megcibálta.
2023. okt. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
A friss levegő is olcsó. Ha van kedved gyere velem és utána megiszunk valami jó piát. A távolság nem akadály, kis ország ez.
2023. okt. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, én az alkoholtól extra bújós leszek és nevetek. De tudok olyat aki a tükörképével beszélget részegen, meg olyat is aki inkább depis lesz tőle. Nem egyformán hát az alkohol.

A másik hogy az régen rossz ha ezzel akarod megoldani. De jobb is ha nálad nem hat, mert valószínűleg ha hatna, akkor alkoholista lennél. Ehelyett inkább keress fel egy pszihiátert, pszichológust és húzd ki magad a szrból.

Egyébként 16 éves korom körül nekem is voltak "megakarokhalni" gondolataim, azóta szerencsére elmúltak és rendben vagyok (kopkop), de ennek ellenére akkor sem volt ez normális. Légy kitartó.

2023. okt. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!