Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem vagyok boldog az...

Miért nem vagyok boldog az alkoholtól?

Figyelt kérdés
Más jobban érzi magát ha iszik, én megittam majdnem 1 üveg bort és még mindig meg akarok halni. Nem hiszem el, hogy nekem semmi nem használ se gyógyszer se semmi. Semmit nem tudok élvezni. Fogom és kidobom a kukába a gyógyszereket inkább.

2023. okt. 21. 21:20
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Most olvasom hogy gyógyszereket szedsz, de nincs terápia. Pedig fontos lenne, hogy járj pszichológushoz legalább hetente "beszélgetni".

Nem akarom kétségbe vonni a gyógyszert meg a szakvéleményt, de saját véleményem szerint a gyógyszer max akkor jöhet, ha te magad is megpróbáltad rendbe hozni az életed és ha tényleg akaratos ellenére sem sikerült akkor jöhet. Nekem is a pszichológus azt javasolta lehet inkább pszihiáter kéne és célzott a gyógyszerre (ugye ők nem mondhatják ki akárcsak a depressziót sem) , de azt mondtam hogy inkább nem. Jól döntöttem. De nyilván van amikor kell ezzel csak azt mondom hogy előbb érdemes önerőből megpróbálni. A másik meg hogy ha már gyógyszer a hetente egyszeri beszélgetés szerintem a te esetedben kellene.

(20)

2023. okt. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Az alkohol az csak hangulatot hoz egy buliban, falunapokon, vagy csak haverokkal kimentek inni stb. csak hangulatot hozz amitől az ember jobban érzi magát. Ha egyedül ülsz az asztal előtt, iszik bánatodban vagy szomorúságodban nem lesz jobb, nem lesz jobb hangulatod. Csak ront a helyzeten.
2023. okt. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Kifejezetten ajánlom a kondi termi edzést. Nekem ha magam alatt vagyok, szinte mindig rendbe teszi a kedvemet egy kiadós súlyzós edzés. De másokon is láttam már, hogy elég lehangoltan érkeztek és jó kedvvel távoztak. Elején ha beleteszed a munkát és lejársz baromi gyorsan lehet fejlődni, meg hozza a kedved hozzá és hobbivá is válhat ami pár délután lefoglal. Erősödsz, jobb kiallasod lesz, ott is tudsz netán edző haverokat szerezni stb. Meg utána egy kellemes fáradtság van egy kis dopamin lökettel. Nagyon tudnám ajánlani.
2023. okt. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
74%
És hozzzateszem, hogy nagyon nyögvenyelősen kezdtem, de baromira megszerettem pár hónap után. Ez egy olyan terület, ahol más nem fog vissza, nem érdekes mit gondol. Ha beleteszed az erőt, a kitartást a siker megjön. Csak rajtad múlik és senki máson.
2023. okt. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Az alkohol egyetlen hatása a gátlások csitítása. Van, akire ez euforikusan hat, mert görcsben van állandóan, vagy tkp bármi elég az ezer lehetséges ok közül, amitől nem tud egyszerűen csak elengedett lenni az ember. A gyógyszerek beállítása felé mennék, ott lakik a minőségugrás, csak hajtani kell, ha nem túl szerencsés leosztás a depressziód és az alkati sajátosságaid a szokásos megoldásokhoz.
2023. okt. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

A boldogság munka, és egy belső, hozzátenném, tartós állapot.

Kezdj el csinálni valami hasznosat. Értem, h motiválatlan vagy és kedvetlen, és nem tudod, mit is csinálj. Az is jó, ha azt tudod, h mit nem akarsz csinálni, és innét eljutsz oda, h mit akarsz. A boldogság végül jó tettekből épül.

2023. okt. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem véletlen érzed ezt. Én is sokat éreztem, van hogy manapság is.

Illetve nem az alkohol hiánya miatt érzed rosszul magad :D érted ezt?

Mikor éreztél utoljára izgalmat? Nem idegességet, hanem azt amikor izgulsz. Nem tudod mi fog történni. Kicsit félsz is, de kicsit várod is. Nem az extrémsportokra gondolok.

Gyerekkorodban csináltál csínytevéseket? Fedeztél fel új dolgokat?

Csodálkoztál rá helyzetkre? Sajnos a legtöbb felnőtt befásul, de vannak még öregek is, akiknek megmaradt ez az életkedve és életszeretete.

Most is vannak meglepő dolgok, hiába vagy tapasztalt. Olyan dolgok is léteznek még amiket nem ismersz. És higgyed el,

bárkit megviccelhetsz (a következmény mondjuk lehet más lesz mint régen,

de azt most hagyjuk..xd attól függ hogy csinálod)

Szal meg kell találnod a szar helyzetben is a jó dolgokat. Vagy otthagyni azt a helyzetet.

Amikor otthon ülök a szobámban egyedül és újra meg újra régi rossz élmények játszódnak le

a fejemben, vagy csak rosszul érzem magam valamiért és nem tudok mit tenni, esetleg aggódok a jövő miatt, olyankor nehéz megtalálni azt ami lelkesít, mer nincs :D de csak ott nincs nálad, amúgy meg van. Szal Keressél baszod!

2023. okt. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!