Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió, életuntság,...

Depresszió, életuntság, kilátástalanság. Van megoldás?

Figyelt kérdés

Céltalanul bolyongok, mostmár olyan szinten vagyok, hogy nem bírom elvégezni a munkát sem. Aludni sem igazán tudok. Csak vagyok, vegetálok. Olvasni, utazni nem szeretek, párkapcsolatra sem vágyom. Hétvégi bulik tartották bennem a lelket, (sem alkohol, csak cigi, sem semmi durvább) de ahhoz sincs már semmi kedvem. Munkahelyi környezet is megromlott, haláleset is történt, (igazából azóta süllyedek, munka meg csak a pont sz I-re) De már fizikai jeleit érzem annak, hogy kikészülök. Szuicid hajlam, hipochondria, félelem, pánik semmi nincs, csak már úgy érzem, hogy a gondolataimmal nem tudok megbirkózni. Legszívesebben csak aludnék, mert akkor nem gondolkodom. Pár szót magamról. Átlag feletti IQ-val rendelkezem, viszont nem egy minimális adhd-m. 27 éves, független, átlagos pasi vagyok, saját házban élek.


Milyen megoldás létezik, a pszichiátriai gyógyszerek és pszichodokin kívül


nov. 15. 01:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Pedig terápián kívül nem igazán van rá megoldás


Kezdj el sportolni, az is ad valamennyi boldogsághormont, de szerintem önmagában kevés lesz neked

nov. 15. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hasonlóan vagyok.
nov. 17. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Korb: Felfelé a lejtőn - esetleg.

Ha képes vagy próbáld meg azt, hogy nem abból indulsz ki, hogy mihez van kedved, hanem elhatározod, hogy te ha utálod, ha nem szervezel magadnak programokat, élményeket. Ja, tudjuk, hogy unod, meg nem akarsz másokat terhelni, stb. Azért csak leszervezed, mondjuk heti egy barátot, meg egy csapatsportolást. Ha képes vagy rá, ne kezdj el magyarázni, hogy miért nem, csak csináld.

A másik, hogy a depisek többet foglalkoznak magukkal, mint a normál emberek. Ezért azt javasolták, hogy amikor már unom, hogy rágódom magamon, akkor figyeljek kifelé. Mi van kint, milyen illatok, színek, történések. Rakjam le kicsit, hogy mi van a karrieremmel, anyámmal, csajommal és csak nézzek kifelé. Ez eléggé pihentető.

50f gyakorló depis

nov. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!