Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális zavar, szorongás?

Mentális zavar, szorongás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Úgy döntöttem segítséget kérek itt, hátha valaki tud 1-2 jó tanácsot adni.


Az én történetem 2 hónappal ezelőttre vezethető vissza. Elkezdtem érezni mintha valami nyomná a torkom és nyelőcsövem, mintha egy gombóc lenne ott. Több orvos is látott, még gyomortükrözésre is elmentem, hiszen ez a dolog már annyira befolyásolta a mindennapjaimat, hogy úgy éreztem magam mintha csak mindennapot túl akarnék élni, semmit nem találtak. Ezzel párhuzamosan más tüneteket is észrevettem magamon, fáradékonyság, remegés, rossz közérzet, egyfolytába rám törő félelemérzet, étvágytalanság. Ez tart 2 hónapja, úgy érzem mintha semmi értelme nem lenne az életnek, semmihez nincs kedvem, semmi se tesz boldoggá, rámtör a sírás, mert nem tudom mi van velem, csak azt, hogy valami nem oké és ez így nem jó. Vissza akarom kapni azt a lányt aki ezelőtt voltam, aki mindig mosolygott, minden apróságnak tudott örülni. Ha nem a párommal vagyok vagy a szeretteimmel, akkor félek hogy rosszul leszek, vagy csak így alapjáraton szorongok egyfolytába. Viszont az utóbbi időbe már ők se tudnak felvidítani,támogatnak, mellettem vannak, fétenek, de nem tudnak már mit tanácsolni.

Az utóbbi pár napban viszont úgy érzem mintha gyorsan verne a szívem és nehezebben venném a levegőt, légszomjam lenne és szédülnék. A vérnyomásom normális, a többihez nem tudok mit fűzni.

Az elmúlt hónapjaim nem voltak könnyűek, sokat kellett stresszelnem, de ettől alakult volna ki ez?

Teljesen kétségbe vagyok esve, úgy érzem mintha már nem is élnék, mintha mindennap egy kín szenvedés lenne. Eddig teljesen meg voltam győzödve, hogy tényleg valami betegségem van, viszont kezdem azt érezni, hogy lehet ez pszichés dolog. Viszont akkor beugrik az, hogy akkor alapból úgy ébrednék fel mindennap, hogy ilyen rosszul érzem magam? Bár nyilván ez az első gondolatom is, amikor felébredek...


Szóval végső elkeseredésembe fordulnék hozzátok.. Mi tévő legyek? Megbolondultam? Tényleg nincs igazából semmi bajom?



dec. 1. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szorongás, egyértelműen.
dec. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
frontin megoldja...
dec. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hasonló dolgokon estem át én is!

Nekem “szúrt” a szívem is.

Én elmentem minden létező kivizsgálásra, nem akarom mind felsorolni de :

Agyi erek MRI, Koponya MRI, 3x szív UH, 24h EKG, terheléses EKG, mellkas rtg, nyaki UH, hasi UH és plusz amiről azt sem tudom mi volt.

Totál negatív minden.


Szóval igen, a stressz, szorongás vált ki ilyen fizikai tüneteket!

Szar érzés, nekem pszichológus segített! Egy olyan eseményt “vártam” az életemben amit nagyon nem akartam… Mintha a saját akasztásomra mentem volna… Nálam ez volt a kiváltó ok.

Borzasztó időszak volt, pánikrohamok sokasága, sürgősségi…

A “nagy” esemény 3 hónapja volt, napról napra jobban vagyok de a korábbi énem kb. 60%-a vagyok…

Türelmesnek kell lenni, én az vagyok.

A pszichológushoz még mindig járok.

Nehezebb időszakokba Xanaxot szedtem sajna, antidepit is kellett volna de azt én nem szedtem.

Tudom vannak akik sokkal keményebben depressziósak és szoronganak, pánikolnak de nekem ez volt eddigi életem legdurvább időszaka… Remélem lassan majd csak egy rossz emlék lesz.

Na bocsesz, remélem segítettem valamit!

dec. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
22%
Felrúgnám azt, aki a megbolondulni szót használja.
dec. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%
Szorongàsos depresszióra gyanakszom.Nàlam màr 10 éve fennálló betegség.Meg kéne làtogatnod egy pszichológust vagy egy pszichiàtert.
dec. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!