Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állhat csupán kémiai ok a...

Állhat csupán kémiai ok a depresszió mögött?

Figyelt kérdés
Régóta küzdöm vele de nem jöttem még rá az okára
dec. 17. 17:18
 1/4 Psycho ***** válasza:
71%

Ritka, bár már találkoztam ilyennel. Illetve talán úgy pontos, hogy van egy genetikai előhuzalozottság, ami miatt relatíve kisebb hatás is elég ahhoz, hogy kialakuljon.

Máshogy szólva: ha két ember ugyanazon keresztülmegy, az egyiknél kialakul, a másnál nem. A lényeg, hogy nem kell hozzá extrém nagy traumatizáció.


Viszont mindenképp fontos a szakértői kivizsgálás. Tényleg az-e? Mert pár netes cikk és yt videó alapján semmiképp sem szabad diagnosztizálni magunkat.

dec. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
21%

Megoldatlan feladatok vagy félresikerült ügyek állhatnak mögötte.

Vagy ezeknek a helytelen lereagálása.

Általában arra utal, hogy valami eltorzult a személyiségben, ez lehet látásmód, hozzáállás is.

dec. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

A depresszió, mint pszichiátriai diagnózis: az agyi biokémia megváltozása által okozott tünetek összessége.

A depresszió, mint köznyelvi fogalom : a súlyos élethelyzetek kiváltotta megrázkódtatáslelki megnyilvánulása

dec. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%
Nem. A kemiai folyamatokat felboritja az agy nem forditva. Talan konnyebb lenne megfogni, ha csak kemia volna. Ezzel egyutt gyogyszer-parti vagyok, de hosszu tavon kell mas is.
dec. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!