Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kérjem meg a terapeutám?

Hogyan kérjem meg a terapeutám?

Figyelt kérdés

Az a nagy dilemmám most, hogy le kell zárni a terápiámat, mert elköltözünk, és ez nagyon megvisel. Másfél évig jártam hozzá, volt közben egy év megszakítás is más okokból, de visszamentem és pár hónap múlva derült ki, hogy költöznünk kell.:( Az a kérdésem, hogy megkérhetem-e őt majd az utolsó alkalmon, hogy megöleljen? Tudja, hogy egyáltalán nem vagyok ölelgetős típus, szóba is került már a téma. Ő sosem kezdeményezte, és nem is ölelkeztünk soha, fel sem hoztam ilyesmit ezelőtt. De most nagyon vágyom rá, mert ez egy nagy változás lesz nekem, és már most hiányzik, nem tudom hogyan kérdezzem meg. Félek, hogy valamiért elutasítja. Bár több módon kimutatta, hogy nagyon megkedvelt, és támogat, de nem tudom az ölelés átlép-e határokat. Kezdek nagyon magamba roskadni az egész miatt, nem tudom hogyan mondjam el neki azt is, hogy félek az újrakezdéstől másnál:(

Mindketten nők vagyunk (az ölelés miatt írom).

29L



dec. 20. 21:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Mi miatt fordultál hozzá?

Hogy haladtatok eddig?

dec. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Szerintem megkérheted, nem tilos az ölelés a terápiában.
dec. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

A kötődéssel vannak gondjaim, nem tudom közel engedni az embereket. Az anyám alkoholista, az apámmal meg ritkán találkozom, mert elhagyott minket.

A lényeg, hogy nagyon vágyom a közelségre, de egy olyan ember sincs az életemben, aki ezt megtudná adni, szeretném ha hosszan megölelne valaki, és nem engedne el. De nem tudom elvárhatok-e ilyesmit a dokitól..3 másodperces ölelés nem kell, az rosszabb, mintha nem is lenne.:(

dec. 20. 21:41
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez átlép egy határt. Viszont ha többet nem mész, vehetjük úgy hogy megszűnt köztetek a kapcsolat technikailag.

A pszichológusokba könnyű belelátni a barátot, mert meghallgatnak, a legmélyebb gondolatainkat is megosztjuk velük, de nekik ez a munkájuk. Szóval nem biztos hogy neki nem lenne kellemetlen egy ölelés. De van aki a barátaival és a rokonaival se szokott egyáltalán mert nem szereti.

Alapvetően azt javaslom kérdezz rá, hogy ez belefér-e, aztán megmondja, de magam részéről a kérdést is udvariatlannak tartom mert sarokba szoríthat.

dec. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Pedig en sok olyat olvastam, hogy bizonyos kontextusban megolelhet a terapeuta, o viszont nem kezdemenyezheti. Kozos megallapodas alapjan vannak akik minden ules utan olelessel valnak el, vagy kezfogassal. Mi egyiket sem csinaltuk soha, de ha utoljara megyek (legalabb is egy jo ideig) akkor nem tudom miert lenne udvariatlan. A sarokba szoritas viszont szerintem nem is lehetseges, ok minden helyzetre valaszolnak es jobb esetben tudjak kezelni. Viszont akkor nem tudok az utolso ulesen mit mondjak vagy csinaljak, nekem ez nagyon nehez lesz.
dec. 21. 00:00
 6/23 anonim ***** válasza:
Nàlam a terapeuta kezdeményezté az ölelést.
dec. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Miért kezdeményezte?
dec. 21. 07:51
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Beszélgetünk, már nem tudom miről és egyszercsak megkérdezte, hogy megölelhet e.
dec. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Mázlista!
dec. 21. 09:49
 10/23 anonim ***** válasza:
Ha kézfogással búcsúznál, az is tarthatna sokáig - kapcsolat, és erőt ad.
dec. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!