Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kérjem meg a terapeutám?

Hogyan kérjem meg a terapeutám?

Figyelt kérdés

Az a nagy dilemmám most, hogy le kell zárni a terápiámat, mert elköltözünk, és ez nagyon megvisel. Másfél évig jártam hozzá, volt közben egy év megszakítás is más okokból, de visszamentem és pár hónap múlva derült ki, hogy költöznünk kell.:( Az a kérdésem, hogy megkérhetem-e őt majd az utolsó alkalmon, hogy megöleljen? Tudja, hogy egyáltalán nem vagyok ölelgetős típus, szóba is került már a téma. Ő sosem kezdeményezte, és nem is ölelkeztünk soha, fel sem hoztam ilyesmit ezelőtt. De most nagyon vágyom rá, mert ez egy nagy változás lesz nekem, és már most hiányzik, nem tudom hogyan kérdezzem meg. Félek, hogy valamiért elutasítja. Bár több módon kimutatta, hogy nagyon megkedvelt, és támogat, de nem tudom az ölelés átlép-e határokat. Kezdek nagyon magamba roskadni az egész miatt, nem tudom hogyan mondjam el neki azt is, hogy félek az újrakezdéstől másnál:(

Mindketten nők vagyunk (az ölelés miatt írom).

29L



dec. 20. 21:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

"megkérhetem-e őt majd az utolsó alkalmon, hogy megöleljen?"

Igen.

Már előbb is elmondhatod neki azt, amit itt leírtál. "nem tudom hogyan mondjam el neki azt is, hogy félek az újrakezdéstől másnál" - mindent megbeszélhetsz vele, biztosan szívesen segít majd.

dec. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Azt szeretném,hogy hosszan megöleljen mert ez nagyon hiányzik az életemből. Csak félek hogy elsírom magam és ott fogok összeomlani a karjában.

dec. 21. 12:24
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Ettől ne félj! Ha összeomlasz, akkor összeomlasz. Az is kell, szükséges a gyógyuláshoz.
dec. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Utolsó:Neked volt màr ezzel tapasztalatod vagy élményed?

dec. 21. 14:28
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, zokogtam nála, ő megnyugtatott, mondogatta, hogy semmi baj, majd közelebb ült és megfogta a kezem.
dec. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy kimutatta neked!

Én még nem sírtam nála, szerintem már az sokkolná, nem a hirtelen ölelési kényszerem. Valahogy a terapeutáknál nem tudok sírni, nem tudom miért, bezzeg itthon...de most lehetségesnek tartom hogy elszakadjon a cérna.

dec. 21. 16:46
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Engedd meg magadnak nyugodtan!
dec. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Rendben, igyekszem! Csak helyette valahogy lefagyok, és nem tudnak kijönni az érzéseim, próbálom leküzdeni de hihetetlenül erős falaim vannak.
dec. 21. 17:15
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is azok voltak. Két év után sírtam el magam először.
dec. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Nem semmi! Én gratulálok hozzá, tudom milyen nehéz, és biztos ő is előrelépésnek vette. Nem tudom még jársz-e azóta, vagy végeztetek, de jó irányba mentél.
dec. 21. 17:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!