Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek pánikbeteg vagyok?...

Szerintetek pánikbeteg vagyok? Ha valakinek hasonló gondjai vannak, akkor írjon valamit, vagy aki tud valamit segíteni írjon.

Figyelt kérdés

Ez a dolog már vagy 2 éve tart nálam. Minden azzal kezdődött,hogy elkezdett fájni a hasam, hányingerem volt stb. Jártam vele orvoshoz is. A buszozás és az utazás nagyon rossz, és egyre rosszabb volt. Aztán jött egy fordulóponz, kiderült hogy lisztérzékeny vagyok, tehát ezért volt minden. Akkor kicsit megnyugodtam. Azóta is diétázom, de nem javulok. Sőt most már nagyon rossz. Buszra egyáltalán nem tudok felülni, nincs az a pénz hogy felüljek. Az autó eddig jó volt, mert tudtam ha rosszul vagyok akkor ki tudok szállni, de már az is egyre rosszabb. Állandó hányingerem van, szédülök, felpuffadok. Most ott tartok hogy nem merek menni sehova. Sőt ha hallok egy betegséget rögtön azt gondolom hogy nekem is az a bajom, és napokig rettegek. Már megöőrülök, nemtudom hogy hogyan győzhetném le. Orvoshoz menni fogok és ha szervi gond nem derül ki akkor agyi gond. Most ott tartok hogy állandóan itthon vagyok, és csak a párommal megyek el vásárolni meg ide-ode. Suliba járok, de magántanuló lettem emiatt, mert buszoznom kell, és ha nem otthon vagyok akkor pánikrohamom van.

19/L


2010. okt. 22. 13:02
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
Vagy kineziológust ajánlok vagy pedig pesten a Medic poliklinikát.Nagyon jók szerintem tudnak segíteni.Nézz utána a neten.Nekem segített a pánikbetegségen.
2010. okt. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy nagyon sok pénzbe kerülnek ezek, persze szakorvos segítsége mindenképp kellene, de nem ilyen. Amúgy nagyon messze lakom Bp-től.
2010. okt. 22. 13:11
 3/36 anonim ***** válasza:
Pedig hidd el, hogy egy jo psychologus nagyon sokat tudna segiteni. Nem kell allandoan jarnod, ha nem akarsz, felir valamit es jobban leszel. Van egyfajta gyogynoveny is amit erre adnak, nagyon jo, de melette nem lehet fogamzasgatlot szedni.Szereintem ne vard meg, mig a mento viszel, mert akkor egy borzalmas psychiatrian fogsz kikotni. Ez magatol nem mulik es az idojaras valtozassal egyre rosszabb lesz!!
2010. okt. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:

Ez inkább fóbia.A rosszulléteket,amiket valójában a lisztérzékenység okozott,összekötötted a buszozással,ezt kellene megértened,tudatosítani magadban,hogy nem az utazás a rosszulléted oka,hanem a lisztérzékenység,na meg a szorongás,ezt kellene kezelni,ha a mostani kezelés sikertelen,akkor másfajta kezelést,vagy másik orvost kellene kipróbálni.

Eluralkodott rajtad a szorongás,ez a baj,ha rászoksz,hogy mindenhová kísérteted magad,akkor csak rosszabb lesz!Próbálj egyedül enni,először csak kisebb távolságokra ...és egyre több időt tölteni a házadtól távolabb és mindig kicsit messzebb,meglátod,a visszaszerzett önállóság egyre jobban feloldja majd a szorongásod és elmúlnak majd a rosszullétek is.

2010. okt. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
*egyedül menni
2010. okt. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy magamban kell tisztáznom mindent.Csak az a baj hogy nem tudom azt hogy valóban szervi gondom van, vagy a nagy része pánik. Mert én aztán beképzelek minden hülyeséget, és nem tudom eldönteni, hogy akkor most beteg vagyok, vagy nem. Gasztroenteorológiára járok, legközelebb decemberben tudok menni, akkor talán kiderül hogy mivan. De állandóan azt hiszem hogy halálos betegségem van, és megőrülök.
2010. okt. 22. 13:27
 7/36 anonim ***** válasza:
Pánikbetegség lesz ez!Ismerem.Jobb,ha nem is morfondírozol ezen tovább,mert csak rosszabb lesz.A pánikbetegség nem halálos,bár igencsak kellemetlen.Minél kevesebbet foglalkozol vele,annál hamarabb elmúlik!
2010. okt. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
Pánikbetegség, tapasztalatból mondom. Pont így voltam, mint te, már csak a párommal vagy vkivel tudtam kimenni az utcára, pontosan ismerem az érzést. Vkinél gyomor panaszokkal jelentkezik a pánikbetegség, nem pedig szédüléssel stb, olvass utána. kezeltesd magad, mert tönkremegy a gyomrod. Kineziológust próbáltam, mert először féltem a gyógyszertől a sok előítélet miatt, de semmit se használt. A gyógyszerektől kitünően helyrejöttem, tudtam buszozni, vonatozni, tehát mielőbb keress fel egy pszichiátert!
2010. okt. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
Könnyü mondani, hogy próbálj meg szép fokozatosan kimenni az utcára... nekem így ment, de csak gyógyszer szedése mellett. Mindenképp kell kezelni!
2010. okt. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

Megint én, pár válaszoló kb annyit mondott, hogy "szedd össze magad", ne foglalkozz vele, annál előbb elmúlik, próbálj kimenni az utcára stb. ha ez ilyen könnyü lenne. Tőlem kérdezhetsz nyugodtan!

Egy gyógyult pánikbeteg

2010. okt. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!