Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek pánikbeteg vagyok?...

Szerintetek pánikbeteg vagyok? Ha valakinek hasonló gondjai vannak, akkor írjon valamit, vagy aki tud valamit segíteni írjon.

Figyelt kérdés

Ez a dolog már vagy 2 éve tart nálam. Minden azzal kezdődött,hogy elkezdett fájni a hasam, hányingerem volt stb. Jártam vele orvoshoz is. A buszozás és az utazás nagyon rossz, és egyre rosszabb volt. Aztán jött egy fordulóponz, kiderült hogy lisztérzékeny vagyok, tehát ezért volt minden. Akkor kicsit megnyugodtam. Azóta is diétázom, de nem javulok. Sőt most már nagyon rossz. Buszra egyáltalán nem tudok felülni, nincs az a pénz hogy felüljek. Az autó eddig jó volt, mert tudtam ha rosszul vagyok akkor ki tudok szállni, de már az is egyre rosszabb. Állandó hányingerem van, szédülök, felpuffadok. Most ott tartok hogy nem merek menni sehova. Sőt ha hallok egy betegséget rögtön azt gondolom hogy nekem is az a bajom, és napokig rettegek. Már megöőrülök, nemtudom hogy hogyan győzhetném le. Orvoshoz menni fogok és ha szervi gond nem derül ki akkor agyi gond. Most ott tartok hogy állandóan itthon vagyok, és csak a párommal megyek el vásárolni meg ide-ode. Suliba járok, de magántanuló lettem emiatt, mert buszoznom kell, és ha nem otthon vagyok akkor pánikrohamom van.

19/L


2010. okt. 22. 13:02
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
Olvasom, hogy szédülsz, bocsi, az előbb nem vettem észre, egyértelmü mi a gond. Én háziorvoshoz mentem, elküldött mindenféle vizsgálatra, hogy kizárja a szervi bajokat. Nálad szerintem ezt biztos nem a lisztérzékenység okozza,(megőröléstől való félelmet nem okoz lisztérzékenység) és ha más okot is sikerül kizárni, akkor kapsz egy időpontot a pszichiátriára. Szépen elmondod mi a bajod, és kapsz gyógyszert. Ha kérdésed van írj!
2010. okt. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:

Azért önmagában a gyógyszer is kevés! Kombinálni kell pszichoterápiával is, mert az ember nem egy gépezet, hanem érző, lélekkel rendelkező lény. Nagyon sok minden hat rá, nem csak pusztán kémia.

Az orvosi statisztika is a kettő gyógymód kombinációját tartja a leghatékonyabbnak.

2010. okt. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
Engem nem küldtek pszichoterápiára, biztos jó lett volna ha van. De megoldottam anélkül is, kell sok akaraterő, a család támogatása. Ahogy írta a kérdező, a párja kíséri sok helyre, ez is egyfajta terápia. természetes, hogy a gyógyszer nem old meg minden problémát, de lehetővé teszi, hogy a rosszullétek elmúljanak, ugyanis ezeket a szerotonin hiány okozza, ami nem múlik el egy kis pozitív gondolkodással meg kineziológiával meg a hasonló dolgokkal.
2010. okt. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:

hanem érző, lélekkel rendelkező lény.

Tudod, ha az ember beteg, nincs rendben a szerotonin szint, sokkal nehezebben vesz bizonyos nehézségeket, mint aki egészséges. Nem azért lesz beteg, mert a személyiségével van baj, hanem azért olyan a személyisége, mert beteg. Ez az amit sokan nem fognak fel. Én amikor pánikbeteg voltam és még nem kezeltek, nővéremmel nagyon rossz viszonyban voltam, különösebb ok nélkül, egyszerüen nem jöttünk ki egymással. Amikor elkezdtem szedni a gyógyszert, egészen másképp kezdtem el gondolkodni, azóta is nagyon jó viszonyban vagyok a nővéremmel. Nem tudom te is voltál e beteg, de én ezeket tapasztalatból mondom, nem az alapján amiket a neten olvasok.

2010. okt. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:

Azért ne fogjunk mindent arra a bizonyos szerotoninra. A pánik kialakulásában bizony szerepe van külső és belső faktoroknak is! Mert van egy nagyon fontos dolog: ha az embert valami éri (pl egy trauma), akkor is megváltoznak az agyban lévő neurotranszmitterek arányai. Vannak olyan mentális betegségek, ahol pusztán kémia van, az agyban szerkezeti elváltozások is láthatóak (pl skizofrénia, bipoláris affektív zavar), és vannak olyan mentális zavarok, ahol amellett, hogy a személyiség érzékenyebb, van egy genetikai hajlam, a külső hatások és a környezeti faktorok indíthatják be a betegséget.

A személyiségzavarnál legtöbbször nagyon patológiás családi és gyermekkori hátteret találunk, pl a borderlinnál 60%-ban gyermekkori rendszeres és súlyos fizikai és/vagy szexuális bántalmazást.

A neurózisoknál (pl a pánik is ebbe a kategóriába tartozik) szintén kimutathatóak külső hajlamosító tényezők is. Ilyen pl. a felgyülemlett stressz (pl folyamatos munkahelyi feszkó), az anya-gyerek kapcsolat zavara, feldolgozatlan gyászesemény, a halállal kapcsolatos nem helyére tett fantáziák stb.

A tapasztalat szerint, ha ezek nincsenek helyretéve, akkor tünetváltás jöhet létre a gyógyszerszedés mellett is, illetve később újra kiújulhatnak a tünetek. Ezért fontos a pszichoterápia.

A pszichológia= a "lélek tudománya". Az emberi agy, az érzelmek nem írhatók le pusztán kémiával, két embernél uaz az érzelmi reakció eltérő kémiai háttérrel bír. Betegség létrejöhet, ha megborul a kémiai egyensúly , ill. külső tényezők hatására is megborulhat az egyensúly.

2010. okt. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

Ha a párja kísérgeti mindenhova, ez elmélyíti az ún. betegségelőnyt. (jelen esetben nem kell egyedül lennie, nem kell egyedül megküzdeni a nehézségekkel, rá lehet mindig támaszkodni valakire).

Ezeket át kell beszélni a terápia alatt, hogy miért van szükség külső megerősítőre, állandó támaszra, milyen gyökerei vannak ennek...

A pánik a tudat vészreakciója, mindenképpen fel kell deríteni az okát.

2010. okt. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
Ja igen.. és kérdésedre nem a neten olvasom, hanem ez a szakmám:) És emellett én is voltam beteg, ami szerencsére már a múlté egy kiváló pszichológusnak köszönhetően:))
2010. okt. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom....az én orvosom megkérdezte mi van a családdal stb, semmi lelki okom nem volt, legfeljebb a túlterheltség. Ezen természetesen változtattam. Nem mondta, hogy baj lenne, hogy kísérgetnek, szerencsétlen máshogy nem bír kimenni az utcára. Voltál már pánikbeteg?????? Engem is kísérgettek, segített a családom, mert egyedül nem voltam képes rá. A gyógyulás során szépen elkezd magától közlekedni, nagyon fokozatosan, pont mint én. Én nem tudományosan közelítem meg a dolgot, csak tapasztalatból.
2010. okt. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
A pánikbetegség egyik tünete, hogy csak vmi fogódzóval, kutyával, én pl sokszor mentem le a kutyámmal, vele is jobb volt mint egyedül. Majd ha szedi a gyógyszert és akkor se lesz képes egyedül nekiindulni, akkor van a baj. nekem se ment könnyen, de nagy akaraterővel és nagyon fokozatosan ment. Látom voltál pánikbeteg meg a szakmád is, nem tudom nálad milyen formában jelentkezett a betegség, de nálam kb úgy mint a kérdezőnél.
2010. okt. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
Pszichológus vagy pszichiáter a szakmád? Gyógyszert szedtél vagy csak pszichológussal beszélgettél?
2010. okt. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!