Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek pánikbeteg vagyok?...

Szerintetek pánikbeteg vagyok? Ha valakinek hasonló gondjai vannak, akkor írjon valamit, vagy aki tud valamit segíteni írjon.

Figyelt kérdés

Ez a dolog már vagy 2 éve tart nálam. Minden azzal kezdődött,hogy elkezdett fájni a hasam, hányingerem volt stb. Jártam vele orvoshoz is. A buszozás és az utazás nagyon rossz, és egyre rosszabb volt. Aztán jött egy fordulóponz, kiderült hogy lisztérzékeny vagyok, tehát ezért volt minden. Akkor kicsit megnyugodtam. Azóta is diétázom, de nem javulok. Sőt most már nagyon rossz. Buszra egyáltalán nem tudok felülni, nincs az a pénz hogy felüljek. Az autó eddig jó volt, mert tudtam ha rosszul vagyok akkor ki tudok szállni, de már az is egyre rosszabb. Állandó hányingerem van, szédülök, felpuffadok. Most ott tartok hogy nem merek menni sehova. Sőt ha hallok egy betegséget rögtön azt gondolom hogy nekem is az a bajom, és napokig rettegek. Már megöőrülök, nemtudom hogy hogyan győzhetném le. Orvoshoz menni fogok és ha szervi gond nem derül ki akkor agyi gond. Most ott tartok hogy állandóan itthon vagyok, és csak a párommal megyek el vásárolni meg ide-ode. Suliba járok, de magántanuló lettem emiatt, mert buszoznom kell, és ha nem otthon vagyok akkor pánikrohamom van.

19/L


2010. okt. 22. 13:02
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Azért nem szeretek egyedül menni v.hova mert attól félek hogy mi lesz ha rosszul leszek, és nincs ott velem senki.
2010. okt. 22. 21:46
 22/36 A kérdező kommentje:
Írták sokan hogy a gyógyszer segít, én nem szertnék ( ha nem muszály ) gyógyszert szedni, mert úgy gondolom hogy többet érne ha valahogy sikerülne legyőznöm ezt. Valószínüleg gyedül nem fog menni, ezért egy hozzáértő biztos segíteni tud.
2010. okt. 22. 21:49
 23/36 anonim ***** válasza:

Pszichológus vagyok. Átmenetileg szedtem xanaxot, ha szükség volt rá, antidepresszánst nem szedtem. Mivel rögtön a második pánikroham után felkerestem a pszichológus kollegát, ezért viszonylag gyorsan kijöttem belőle. Abban az időben én is borzasztóan túlterhelt voltam, egy fenékkel akartam megülni kb 6 lovat. Egyik délután egy vérnyomásingadozás után kaptam egy pánikrohamot, majd utána egy színházban a másodikat. A túlterheltség mellett a családban is éppen fennálltak tetőző problémák. Ezeket alaposan átdolgoztuk a terápián, emellett sikerült lépnem a túlterheltség ügyében is.

Én is szerettem volna kísérőt, de pontosan tisztában voltam vele,hogy ez milyen következményekkel jár, ezért más módszerekhez folyamodtam. (kezdődő roham alatt gyorsan hívtam telefonon a terapeutát, akivel átértékeltük az adott helyzetet.) Emellett vannak technikák, amivel megtanulod először uralni, majd megelőzni is a rohamot. A gyógyszert nagyon gyorsan sikerült elhagyni.

Nagyon sok meló van egy ilyen tréningben, sokszor maga a háttérhelyzet tisztázása és átdolgozása önmagában már megszünteti a betegséget.

Olyan nincs, hogy nincsen háttérprobléma. Olyan van, hogy a pszichiáter idő hiányában (és pszichodinamikai ismeretek hiányában) nem tud vele foglalkozni. Nincs idő a beteget minden héten terápiába hívni 3 hónapig. A gyógyszer a gyors és egyszerűbb megoldásokhoz tartozik. Átmenetileg szükség is lehet rá, de az alapproblémát nem oldja meg ebben az esetben. Minden kutatás azt erősíti, hogy a pánikbetegségben a gyógyszer mellett a pszichoterápia esélyesebbé teszi a teljes gyógyulást.

Nagyon sokszor a pánikbetegség nem is önmagában van, hanem más problémához csatlakozik, ami gyakran rejtve maradhat, ha az illető nem fordul szakemberhez. (pl személyiségzavar)


A tudományosságról annyit, hogy nem minden pszichológus/pszichiáter él át pánikrohamot, ennek ellenére a gyógyítási protokollokat alkalmazva ugyan úgy segíteni tud a problémádban. Egy sebész is tud vakbelet operálni anélkül, hogy valaha is lett volna neki. Jól néznénk ki, ha minden mentális betegségen át kellene ahhoz esnünk, hogy kezelni tudjuk:)


A betegségelőny pedig higgyétek el, nagyon komoly probléma lehet, mert bizony sokszor ez gátolja a kliens gyógyulását. (akkor mindenki vele foglalkozik, támasza van, ami a betegség nélkül lehet, hogy nem lenne). Az agorafóbiánál, pánikbetegségnél ez kimondottan él. Ha az elején még kísérgetnek is, el kell kezdeni a terápiás tréninget (rengeteg gyakorlás), ahol ezt szépen fokozatosan le lehet építeni.

2010. okt. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Igen ez az ún. anticipátoros szorongás, hogy attól félsz, ismét pánikrohamod lesz. Ez a betegség része és fontos tünete.
2010. okt. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,és azt hogy nem bunkóztatok, mert vannak olyanok akik ezt nem ismerik, és azt hiszik hogy ez csak hiszti, vagy sajnáltatás.
2010. okt. 23. 08:46
 26/36 A kérdező kommentje:
Szeretnék elmenni szakemberhez, de nem tudom hogyan, és mennyibe fog kerülni?
2010. okt. 23. 08:46
 27/36 anonim ***** válasza:
Most néztem, hogy tegnap kicsit össze-vissza irogattam, meg kihagytam szavakat, dolgoztam közben aztán siettem :) Végiggondolva nálam nem pont ugyanígy volt, mert nekem otthon is voltak pánikrohamaim, éjjel is, nem is aludtam egy hétig, akkor mentem el kineziológushoz, mert én is féltem a gyógyszerektől, de nem használt a kineziológia meg a bach cseppek. Aztán sírva szedtem be az első gyógyszert, nagyon féltem, de használt. A kineziológia nem olcsó, nekem egy ismerős csinálta, úgy olcsóbb volt. Nem tudom a pszichoterápia pénzbe kerül e, ha a pszichiáter küld el oda,
2010. okt. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
lehet, hogy nekem is kellett volna vmi terápia, nem tudom, mert amit kihagytam az előző hozzászólásaimból, az az, hogy nemrég újra kiújul a pánikom :((( Megint nem akartam gyógyszert, de amikor már elviselhetetlen volt a dolog, annyit bírtam tenni, hogy küldtem egy sms-t anyukámnak, hogy hozzon frontint, mert a lakást se tudtam elhagyni, egyfolytában jöttek a rohamok. Megint sírva, de beszedtem a gyógyszert. És megint használt, rohamok nincsenek, de kértem egy időpontot a pszichiáteremhez, több mint egy hónapot kell várnom, addig a frontint szedem, így egyben vagyok, letudok menni a boltba egyedül stb. Mindenesetre jobbulást kívánok neked! Amúgy meg azon jár a fejem most, hogy miért újulhatott ki megint, hasonlóság a két eset közt, hogy megint túlhajszoltam magam. Azon is agyalok, hogy vajon gyerekkoromban milyen traumák értek. Mindig azt mondom, hogy a családdal minden rendben. Szüleimmel nagyon jó viszonyban vagyok, viszont anyámnak van egy olyan szokása, hogy ha elborul az agya, minden apróságért veszekszik, kiabál, olyan szavakat vág a fejemhez, hogy azokat le se írom. De, ha normális, akkor mindent meg tudok vele beszélni. Ezek az elborulások kiskoromban nagyon ygakran voltak, minden nap, volt, hogy kisírt szemmel mentem az iskolába, mert anyám azon üvöltözött velem, mert rossz helyre tettem a vajat az asztalon :SSS Szóval, ha belegondolok, voltak gondok. A másik meg az öregapám, aki alkoholista, kiskoromban sokat nyaraltam náluk, matt részegre itta magát mindig, nem bántott, de nagyon féltem tőle, undorodtam tőle, az is megfordult a fejemben, hogy mérget teszek az alkoholba. Mai napig is úgy érzem, hogy ha meghal, akkor egy nagy teher esik le a vállamról, vhol a megnyugvást jelentené nekem a halála. Amúgy még annyi, hogy évekig voltak miatta rémálmaim. Ne haragudj, hogy a te kérdésednél leírom a magam bajait :) Neked nincsenek vmi gyerekkori dolgok, amiket a tudat alattidba zártál? Nálam is csak most jöttek elő, ahogy agyalok, hogy vajon miért lettem pánikbeteg, van 1 hónapom agyalni :)
2010. okt. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Kedves szakember válaszoló :) Mit tudok kezdeni ezekkel a gyerekkori dolgokkal? Szerinted kezelni kéne a dolgot? Lehet, hogy ezek miatt estem vissza? Amúgy mielőtt másodjára kiújult anyám megint elég sürün elborult, a párommal laktunk szüleimnél 2 hónapot, totál kikészültem tőle, szégyelltem a párom előtt, a párom azt mondta anyámra, hogy egy hisztérika, régebbi párom kifejezetten utálta anyámat, én nem utálom, mert amúgy a bajban mindig mellettem van. Amikor már nagyon idegesített anyám, a második pánikbetegségem előtt, mondtam neki, hogy hagyjon békén mert rosszul vagyok, de nem hagyott, akkor mondtam neki, hogy: fogd bár be te szemét! Akkor szerencsére 2 napig nem szólt hozzám :) De pl a gyógyszert is ő váltotta ki nekem, eljött ezért előbb a munkahelyéről. Szóval albérletbe "menekültünk", de amúgy se egészséges a szülőkkel együtt élni, úgyhogy előbb-utóbb úgyis elmentünk volna, csak nem ilyen hirtelen :S
2010. okt. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül csak a "tevésen" van a hangsúly, hanem az érzelmeken és a helyzet értelmezésén, átértékelésén. Ezek kemény játszmák, melyeknek megvan a sajátos dinamikája. A pszichoterápia segíthet a te érzelmi megéléseden változtatni és segít átértékelni a helyzeteket, problémákat. Ezzel jelentősen csökken a belső feszültséged is. Ezért nagyon fontos része a terápiának.

A pszichiáter ritkábban vállal pszichoterápiát (bár vannak olyanok is), erre a célra érdemes felkeresni egy pszichológust, aki a pánikbetegség terápiájában járatos. (akár neten is nézegethetsz, lehetőleg legyen klinikai szakpszichológus és pszichoterapeuta is)

A TB is finanszíroz pszichológust, elvileg az ideggondozóban is van, az más kérdés, hogy mennyi időt kell rá várnod, illetve a terápia az időhiány miatt mennyire lesz mély. Ha teheted, akkor érdemes maszek alapon elmenni, ha nem engedheted meg magadnak, akkor tb.

2010. okt. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!