Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nem vagyok együttérző...

Ha nem vagyok együttérző másokkal az mit jelent?

Figyelt kérdés

Pl munkahelyi, vallási vagy bármilyen más közösségben ha valakivel történik valami (pl meghal, valakije meghal, beteg lesz, elveszti az állását stb) semmit nem érzek.


Abszolút nem érzek együtt senkivel. Az agyammal értem, hogy szörnyű, de nem érint meg semmilyen szinten.


Persze mindig színlelem, hogy elszomorodok/együttérzek és mondok vigasztaló szavakat is.



jan. 3. 17:33
1 2
 1/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
8%

Lehetsz pszichopata vagy autista is.

Fórumos felületeken nem szoktál értetlenkedni, másokat hülyének nézni, miközbem csak te voltál értetlen?

Ha nem érted, miről beszélek, lehetsz autista is.

jan. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%
Miközben...
jan. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
11%

Lehet van valamilyen vagy pszichopata vonásod, de amúgy a depresszió is okozhat apátiát, "érzéketlenséged" Érdektelenséget. Nincsen más tüneted? Akár depresszióval kapcsolatban, akár mással, mint ahogy az #1. kérdezte.

Más betegségeknek is lehet olyan tünete, amely ezt eredményezi.

jan. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

[link]


Végül is, kognitív empátiád van.

jan. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szerintem jó a kognitív empátiám. Megértem mások épp mit érezhetnek, de NEM élem át. Nekem nem fáj.


Olyan mint amikor valaki megvágja magát. Csak annak fáj akin a vágás van. Én max eltudom képzelni, hogy fájhat. De semmit nem érzek.

jan. 3. 18:35
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
A legtobb ember ilyen. Csak ez tabu tema, ne aggodj. Ezt hivjak "leszarom"-nak es ugy tesznek mintha nekik jobban fajna mint neked, 5 perc mulva, hogy talalkoztatok mar el is felejti az atlag mi volt.
jan. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
En magambol tudok kiindulni... regen en is ilyen voltam, mint te kerdezo. Aztan a maganeleti valsagom utan mintha felerosodott volna az erzelmi empatiam... siman konnybe labad a szemem, ha szornyu sorsokat latok sajnalatra melto embereknel. Ez az erzelmi empatia. Akkor neked ez nincs, csak kognitiv van? Talan jobb is, valahogy akkor erosebbnek ereztem magam...
jan. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
12%
Ezt nevezik empátiának. Érzelmileg sérült vagy visszamaradott vagy, empátia nélküli. Az empátia másik neve az együttérzés.
jan. 4. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
És ha olyannal történik valami, akit szeretsz? Vagy olyan nincs?
jan. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

2-3 ember volt az életemben akit szerettem összesen. De amikor meghalt az egyik, akkor se éreztem semmit.


Nyilván rossz ha meghalnak/elhagynak stb. De nem hat meg érzelmileg.


A többi ember rajtuk kívül érzelmileg teljesen érdektelen nekem.

jan. 4. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!