Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség kezdek megőrülni?...

Segítség kezdek megőrülni? Nem bírok így élni

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy 17 éves srác vagyok akinek mostanában nagyon elkattant a mentális állapota.


Mondanám is az elejét az egésznek hogy hogyan kezdődött


Szóval én előző év nyarán azt hiszem Július/Júniusában elkezdtem egy régi lány ismerősömmel beszélgetni (Szlovák)

akibe még annó 2021-ben úgy mond kicsit “szerelmes” voltam de akkor még nem annyira izgatott. Az egész beszélgetésünk újra úgy kezdődött hogy szimplán beszéltünk es megfogadtunk egymásnak egy olyat hogy “Ha 25 éves koring szinglik leszünk akkor házasodjunk össze”. Na most 2023 nyarán en ebbe a lányba örülten beleszerettem és mindent megtettem azért hogy összejöjjek vele, és ő pedig visszonyozta ezeket a szerelmes beszélgetéseket mint pl a “te vagy az egyetlenem” “örökké együtt leszünk” és nyilván itt még nem voltunk együtt és hát ez az egész “kavarás” úgy ért végett hogy kilettem szó szerint offolva mert hogy “ő szeret, de nem illünk össze” nyilván mikor abbahagytuk a beszélgetést 2 napra rá volt egy másik srác akivel úgy mond “összejött” de csak azért mert akart valakivel beszélni az a srác pedig zsarolta hogy akkor beszél vele ha összejönnek.



Na lényeg ami a lényeg végül újra elkezdtünk beszélni és 2023 Szeptember 2.-án összejöttünk és azóta együtt vagyunk

nyilván ez így egy távkapcsolat lett

és igaz teltek múltak az idők minden jó volt mind addig míg kiderült hogy neki az osztályában volt egy srác aki úgy mond tetszett neki nyáron és kavartak, és ez a srác elkezdte őt zaklatni

mint pl:

nem attól féltem a bizonyos napokon hogy milyen dogát írok, hanem szó szoros értelmében azon gyomorgörcsöltem hogy “Na vajon a mai napon mit csinált a srác már megint”

Szóval volt hogy:

Megfogta a seggét, hozzá nyúlt a melléhez stb stb és ezek nyilván rohadt szarul estek és a lánynak szóltam akinek szint úgy nem tetszett de mondta hogy nem bír ellene tenni mert a tanárok elintézik egy “enye benyével”



Na szóval a lenyég hogy a lány is mondta hogy mennyire utalja ezt a srácot és stb stb, Na most probállok megint lényegretörő lenni

Októberben volt egy olyan korszak ahol rá írt egy régi exe aki ilyen nőcsábász volt és megkértem őt direkt hogy ne beszeljén vele, és hát nyilván azt mondta ne aggódjak nem fog erre csak azért is beszélt vele és mikor kiakadtam akkor annyit mondott hogy “Nem hiszlek el ha biznál bennem nem lennél ilyen” és ezek útán kb Október 10-17ig abból álltak napjaim hogy a barátnőm olyan nem törödő lett velem hogy az hihetetlen és egy hétig nyomtam az ágyat mert nem bírtam élni. Ezek a dolgok megtörténtek és bocsánatott kért értük.


Én itt már filóztam azon hogy lehet ezt a kapcsolatott abba kénne hagyni de egyszerűen nem bírtam mert tudtam hogy szeret


Novemberben, és Decemberben is ez járt a fejemben de akárhányszor jött le hozzám mindig elment ez a gondolat és jól éreztem magam


(Még annyi hogy október 26.an ez a fiú osztálytársa mondta neki viccből az iskolában hogy ugorjon fel a háttára, és ő pedig felugrott, mert hogy higyjem el neki hogy tényleg csak egy barát, (nyilván ezeket utánna sírva bánta meg)



Tehát összegezve az egész:

“ex”fiú a suliban fogdosta, probált ellene tenni de semmi, exével beszélgetett, és részegen olyanokat mondott nekem hogy ő kedveli azt a fiú osztálytársát:)

( a részeges cuccot elvileg azért mondta mert hogy azon a héten az a srác volt a téma hogy biztos tetszik neki és így összekavarodtak a szavak a fejében)



Most pedig 2024.02.04et írunk

Márra ez a lány teljesen megváltozott, de komolyan mondom annyival másabb és szilárdabb lett hogy tudja mit nem szabad csinálni és mik alapvető dolgok, és tényleg most már egy nagyon jó barátnő



Na és az a problémám, hogy miután ő hazament decemberben ezek a dolgok amiket mondtam úgy mond most rajzolodtak ki rajtam és jött egy olyan érzés belőlem hogy.


Hát nekem a bizalmam az így elszált felőle.

nem tudom ezek a dolgok miért nem akkor jöttek szembe velem, gondolom azért mert első kapcsolatom és rózsaszínköd volt és leszartam hogy bánt e vagy rosszat tesz nekem csak szeressen



Na most ezt a bizalom vesztést elmondtam neki nyilván nem esett neki jól, de láttom rajta hogy szerett és próbál velem kooperálni hogy ez visszajöjjön ez volt 2024 január elejében



És akkor itt jönnek képbe a mentális problémaim amik szerintem ez miatt alakultak ki


Elkezdtem 0-24 túlgondolni hogy ez hogyan müködhetne, sírni és konkrétan nem bírtam aludni mert túlgondoltam mindent és nem jutottam válaszra hogy mit kénne tennem, és én akkor egy olyan válaszra jutottam, hogy kicsit kevesebb időt tölteni vele.


Na aki hiszi aki nem ez nálam bevált és már nem kattogot az agyam ezen és újra jól éreztem magam.



Visszont most meg nem régibben ugye mivel ezt a módszert használtam es több időt töltöttem magammal, gonoszabb lettem a barátnőmmel es úgy éreztem mintha elhanyagolnám, nyilván ezt így nem vettem észre magamtól,

hanem ő szembesített vele nyilván durván megfogalmazva.


És én akkor realizáltam hogy úristen tényleg mekkora egy szar vagyok és megint elkezdtem kattogni hogy úristen akkor mi tévő legyek.


Ez olyan mint mikor van előtted 2 ösvény egyik se tudod hová vezet de te elindulsz az egyiken mert azt láttod jonnak aztán kiderült hogy zsákutca és mehetsz vissza az elejére és kezdtheted előröl



Na és most jön az a rész ahol mar konkrétan kezdem úgy érezni hogy meg örülök.


Annyira beetette magának az agyam hogy én tényleg szar vagyok, hogy bármit csinálok a suliban, pl ránézzek egy lányra már rosszul vagyok hogy “úristen mit tettem” és egyből ugrottam a barátnőmnek elmondani hogy ne haragudjon és hogy mekkora szar vagyok



Na és most pedig odajutottam hogy jönnek folyamat a negatív gondolatok a fejemben és olyan mintha 2 hang beszélne a fejemben, van egy negatív és egy pozitív és nyilvan mindig a negatív nyer. Ha próbállok aludni akkor alig bírok elaludni ha pedig elalszok akkor felkellek 4:00kor vagy még előbb és nem birok visszaaludni mert elkezdek gondolkodni és jönnek a negatív gondolatok.

Kezdek megbolondulni? Néha már úgy érzem mintha senki se tudna segíteni és már volt olyanra is példa hogy valami történt a valóságban amiről tudom jól hogy megtörtént, mégis az agyam úgy hitetti el velem hogy nem történt meg.



Pl elmegyek wcre és tudom hogy megtörtént, de az agyam meg úgy állitja be hogy nem történt meg és mar kezdek félni, szint ugyan ez az alvás régen elkezdtem álmodni elaludtam, most meg elkezdek mondjuk gondolni egy madárra és azt mondja az elmém hogy “Ja te most azért probállod ezt a madárt elképzelni hogy elbírjál aludni”


Nem tudom mi tévő legyek, sok ember azt mondta ha szakítanák a lánnyal akkor jobb lenne, de én félek attól hogy az elmém már saját magával etette be hogy én beteg vagyok mentálisan és félek…


Egyszerűen nem érzek érzelmeket, nem tudom eldönteni mi a jó és rossz vagyis nem tudom hogy jót vagy rosszat cselekszem (az elmém) nem bírok aludni és 0-24 kattogok és már rendes félek az élettől


Néha már van olyan érzésem is hogy bármennyire is akarna bárki is segíteni soha nem fogok tudni mert nem bírom elfogadni a tanácsot, vagy túlgondolom pedig szeretnék neki hinni:(



febr. 4. 09:01
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzáakartam tenni hogy voltak olyan dolgok amiket csak Decemberben tudtam meg mint pl hogy mikor nyáron kavart velem, beszélgetett még egy sráccal de hogy vele nem gondolta komolyan a dolgokat
febr. 4. 09:13
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem úgy tűnik kényszergondolataid vannak, az valóban baj…főleg ha ilyen agresszív visszatérőek, és már aludni sem bírsz….
febr. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A világ eddig úgy működött, hogy mindig a nők választanak.Fiatal vagy még.Szard le a pcsàba az fel fog tűnni neki.Vagy ha meg nem bírod elviselni akkor meg emeld fel a segged oszt pofozd le a konkurenciát.
febr. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
Azt még nem mesélted el, hogy a csaj osztályfőnökének hányas lába volt hatodikban.
febr. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!