Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lesz velem ha hirtelen...

Mi lesz velem ha hirtelen abba hagyom a xanaxot?

Figyelt kérdés

Mindig is szedtem xanaxot/frontint kb heti 1-2x 1-2mg-ket.De most csináltam egy nagy hülyeséget 1 hónapja mindennap 7-8mg-t szedtem mert csak azt éreztem meg.Egész hónapban szorongtam,remegtem,nem kaptam levegőt és éreztem hogy nekem most ez kell,meg történt családon belül egy tragédia.Tudom gyenge vagyok hogy ehez nyúltam.Ezért interneten berendelgettem pár xanaxot jó drágán.És már csak pár szem van,de előre félek,hogy mi lesz velem ha hirtelen 1 hónap után leteszek ekkora mennyiséget,akkor mi várható rám?Sosem szeretnék már ehez a sz*rhoz nyúlni,mert már meg sem érzek semekkora mennyiséget.

Pánikrohamokra arra fixen számítok meg alvászavarra,remegésre…Milyen durvább tünetekre számíthatok még?Görcsroham,hallucináció gondolom az is benne van a dologba amitől parázok.Most ezt a pár szemet inkább meghagyom ami kb már csak 5mg és max akkor veszem be ha már minden bajom van.Szóval esetleg van valakinek ezzel tapasztalata,neki mi volt?Mire számíthatok.(Kérlek senki ne írja hogy így jártam,hülye vagyok,stb.,mert tudom..)Köszönöm előre is a válaszokat



márc. 19. 07:04
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
45%
Na, akkor jó! Örülök, hogy sikerült letenned! Én napi 2x 0.25mg-ot szedek, szorongásra, pánikrohamra. De már azon szorongok, hogy hogy fogom letenni, milyen bajom lesz tőle:( alapból a szorongásom az egészségemmel kapcsolatos, mindentől félek,de leginkább hányásfóbiás vagyok. Az elvonási tünetek meg nagyon megijesztenek. Jó, hogy a doki ezekre felhívja a figyelmet, amikor felírja... én még antidepit is szedek... Sokszor csak azért veszem be a frontint, mert félek ha nem veszem be, vagy később veszem be, akkor jön valamilyen elvonási tünet és rosszul leszek. Utálom, hogy rábeszéltek :( A durva pánikrohamaim is azóta vannak, hogy ezeket szedem. Azt tudom, hogy szépen fokozatosan szabad elhagyni, de még, akik így hagyták el is mindenféle elvonási tünetről panaszkodnak :(
márc. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Van egy ismerősöm aki 4 évig szintén 0,25öt szedett,ő úgy csinálta hogy pár hétig háromnegyedelte majd utánna pár hétig felezte utánna egy nap kihagyásokkal szedett negyedet és nem volt belőle baj.Azt mondta egy nap kihagyással nem érzett semmi elvonási tünetet,mert akkor még a szervezetedben van.Meg szerencsére a 0,25öst könnyebb letenni mint az óriási mennyiségeket.(De ez csak az ő tippje volt,kitudja ki hogyan reagál a csökkentésre) Sok sikert benne,sajnos nálam is ez volt hogy mikor volt még bennem xanax/frontin akkor is jött pár pánikroham mert féltem az elvonástól,hogy mi lesz.
márc. 25. 08:18
 23/26 A kérdező kommentje:
Ja bocsánat látom te 2x 0,25öt szedtél.De szerintem azt is lehet így csökkenteni
márc. 25. 08:20
 24/26 A kérdező kommentje:
Meg nálam reggel voltak ezek az elvonási tünetek amikor reggel elkelett mennem munkában,ott végig remegtem meg rosszúl voltam,haza értem meg kutya bajom nem volt,és ez így ment 2-3 napig.Szóval lehet ez inkább valami pszichés elvonás lehet,és az agy játszadozik
márc. 25. 08:22
 25/26 anonim ***** válasza:
45%

Nekem még nincs 1 éve, hogy szedem. Júniusban egyszer-kétszer vettem be, júliusban egyáltalán nem, majd augusztusban kezdtem el napi 1-et szedni, de októberben volt egy nagyon durva pánikrohamom, és azóta napi 2-öt veszek be. Először egy egészet majd rá 6 órára egy felet és arra pár órára a másik felét. Azért így csinálom, mert mikor a másodikat is egyben vettem be, utána nagyon kimerültnek éreztem magam, de ha felezem, akkor nem így van. Este meg ott az antidepi.


Ha majd elég bátor leszek ahhoz, hogy elhagyjam, én is negyedelni fogom, de persze előtte a dokival is beszélek.

márc. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Én depressziós voltam, illetve még mindig vagyok. Nem hiszem, hogy gyógyítható, mert engem az igazságérzetem küld a padlóra, és ez egy olyan dolog, amit nem lehet szerintem befolyásolni, hiszen külső hatásokat hogyan. Mindegy, kaptam anno antidepresszánst, nem segített. Utána kaptam valami másikat, az is hatástalan. Szerintem minden létező fajtát próbáltam már, viszont az egyiktől mellékhatásként pánikrohamot kaptam. Arra írt fel a doki alprazolamot. Első néhány nap csodálatos volt vele, iszonyat jókat aludtam esténként, fél-egy órával a beszedés után. Hozzáteszem, eleinte betartottam az előírásokat. Pár héttel később már nem éreztem azt a varázst, amit eleinte. Önkényesen emeltem az adagot magamnak. Pár hónappal később szerintem már megettem egy nap egy fél levéllel belőle, és rájöttem, hogy már nem hat, így abbahagytam. Nem voltak semmiféle elvonási tüneteim, mikor így drasztikusan letettem. Azóta lekopogom, de minden rendben. Mármint a világ továbbra is szar hely, ahol hazug pszichopaták érvényesülnek főleg, és ha anno rossz helyre vitt a gólya, szorgalommal és tehetséggel sem tudsz kitörni, de legalább pánikrohamom nincs benzo nélkül sem. Az, hogy egy megkeseredett, frusztrált ember vagyok, aki lúzernek született, azon meg semmilyen gyógyszer nem segít.
ápr. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!