Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham elleni megoldások...

Pánikroham elleni megoldások otthon?

Figyelt kérdés
Edzések, vitaminok, vagy valami? A leghatásosabbak érdekelnének
márc. 19. 07:58
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Ez maximum részleges megoldás lehet...
márc. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%

Megelőzésre mindenképpen pszichológus vagy erőteljes önismeret, mert valami ezt kiváltja és azzal kell foglalkozni hogy elmúljon. Ez lehet akár egy gyerekkori trauma amire nem is emlékszel, de tudatalatt valamilyen tárgy vagy helyzet emlékeztet rá és ilyenkor történik. Mindenképp azt kell tudni hogy mi váltja ki.

De amikor már érzed hogy mindjárt pánikrohamod lesz, eltereled a (tudatalatti) figyelmedet róla. Erre egy jó technika a "gondolj 5 dologra amit látsz, érints meg 4 dolgot, mi az a 3 dolog amit hallasz (ha semmi akkor csinálj), 2 szag amit érzel és 1 íz. Vagy ennek valami hasonló verziója. Ez gyakran beválik, hogy enyhítse megszűntesse éppen akkor a rohamot.

Megpróbálhatsz vény nélkül kapható nyugató jellegű vitaminokat, pl magnézium-B6, eltérő lehet hogy kinek mi a hatásos. De a komoly/rendszeres pánikromhamra orvos kell, kérdezd a háziorvosod, mert ez nem olyan amit csak úgy el lehet edzeni...max edzéssel meg tudod állítani amikor jön, de ez nem mindenkinek válik be és nem is oldja meg a kiváltó okot.

márc. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van időpontom pszichológushoz, de nagyon sokára, addig keresek csak valami átmeneti megoldást, ami tényleg segítene
márc. 19. 11:14
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
Akkor ezt próbáld meg, hogy amikor érzed hogy jön, tereld el a figyelmedet testileg lelkileg. Vagy ha az nem sikerül, keress egy kényelmes biztonságos helyet és várd ki amíg elmúlik, közben próbálhatod tereli a figyelmedet nyugtató zenével, puha ruhával, fidget játékokkal, akár a kedvenc sorozatoddal
márc. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, ha nem foglalkozok vele, nem járkálok fel-alá vagy ilyesmi, nem igazán bírnám ki, érzem hogy kapkodnám a levegőt, volt is már olyan... És ez emberek között eléggé gátol, mert ugye nem minden helyzetben állhatok fel, és sétálhatok, meg nekem ott van az extra szorongás, ezért lenne jó valami ami elnyomja az időpontomig, legalább amíg házon kívül vagyok..:/
márc. 19. 12:25
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
Ha tudod mondd azt hogy rosszul vagy, vagy wcre kell menned, és akkor ott valamit tornázz ha attól jobban érzed magad. Ha abszolút nem mehetsz ki, akkor csinálj valamit a kezeddel, próbálj meg ilyen trükköket ami nem feltűnő asztal alatt vagy a zsebedben, akár csak annyit hogy sorban hozzáérinted a hüvelyk ujjadat a többihez és visszafelé, hátha segít elterelni a figyelmed
márc. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Stresszoldás
márc. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6 okés, megpróbálom, köszi:)


#7 mondták, de nem tudom hogy kell, mert semmi stresszt nem érzékeltem eddig, így nem tudok min változtatni

márc. 19. 20:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Apró tippek stressz ellen:


- (Ön)masszázs (fej, nyak, váll, arc)


- Ásítás


- Mosoly: tükör előtt (vagy anélkül) húzzuk többször széles mosolyra a szánkat. Keressünk alkalmat a nevetésre. Nézzünk vicces videókat, filmeket.


- Éneklés hangosan


- Húzzuk ki magunkat! (egyenes testtartás)


- Hasmasszázs (körkörösen, óramutató járásának megfelelően)


- Pozitív gondolatok (pl: "Nyugodt vagyok!" "Értékes vagyok!" "Bízom magamban!")


- Játssz! (Légy újra gyerek!)


- Égesd el! (Írd fel egy papírlapra ami bánt és égesd el!)


- Alkoss! (kreatív tevékenységek)


- Jutalmazd meg magad! (zene, kikapcsolódás, fürdő, stb.)


- Írd ki magadból! (pl: napló)


- Mozogj! (A mozgás stresszoldó hatású!)


- Futás/helyben futás


- Élj a jelenben! (a múlt és a jövő miatt stresszelünk)


- Pozitivitás/optimizmus (Vedd észre a jó dolgokat az életedben!)


- Természetjárás (kirándulás)


- Vízivás (A víz az egyik legjobb stresszoldó!)


- Mély légzés (A lassú, mély légzés oldja a feszültséget!)


- Tarts háziállatot!


- Napozás


- Lassíts!


- Koncentráció (figyelj hosszú ideig egy tárgyat vagy egy pontot a falon)

márc. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!