Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy félek ettől!?

Úgy félek ettől!?

Figyelt kérdés
Mostanában elég sok a rossz gondolatom (halál stb...). Normális szüleim vannak , Istenben is hiszek, de van egy olyan fétisem, hogy szeretem látni ha valaki szenved. Nem élőben(akkor utálom) csak videón, filmben könyvben. Úgy félek, hogy megőrülök ettől. Phszihológushoz nem tudok menni:/ Valaki tudna segíteni, mit tegyek ez ellen a félelmem ellen?

márc. 28. 10:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Privibe is írhattok:)
márc. 28. 10:30
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ameddig nem érzel vágyat arra, hogy bánts valakit addig nincs gond. Imádom a bűnügyi doksikat meg a horrorokat, inkább olvasok sötétebb hangvételű könyveket, mint egy vidám kis regényt, de a valós életben nem tudok elviselni semmi ilyesmit, attól is rosszul érzem magamat, ha valaki jobban megüti magát vagy szomorú valami miatt.

Ameddig te is biztos vagy benne, hogy képtelen lennél valaki bántani vagy szenvedni látni nincs miért aggódnod

márc. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Az iskolapszichológushoz is bemehetsz. Ezt azért tisztázni kéne, hogy direkte örömet okoz-e a szenvedés látványa (mondjuk, ha nem a ténylegesé, hanem csak egy fikcióban, az azért jobb eset), vagy csak a feszültség kivezetésére történik, amiben nincs semmi rendkívüli, ezért szeretik az emberek a horrort, thrillert, rémmeséket. Biztonságban tudod kiélni a félelmeidet és agresszív indulataidat.
márc. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
35%

Ez OCD


Sokat szorongsz ettől van.


Ha bolond lennél, nem is aggódnál ezen hanem leszarnád és erre élveznél.


Tesztel az agyad. Nyugi.

márc. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A való életben utálom a szenvedést, csak filmekben szeretem látni
márc. 28. 12:46
 6/11 anonim ***** válasza:
Írj nyugodtan, ha beszélnél erről
márc. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
Itt kitörölték a kommentemet.
márc. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes pszichológushoz fordulnod ezzel a kérdéssel, ő tud igazán segíteni neked! Miért nem tudsz pszichológushoz menni?


Ha viszont istenfélő vagy, akkor meg vallási vezetődhöz fordulj ezzel a kérdéseddel!

márc. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%
Paphoz még véletlenül se! Csak kárt okoz!
márc. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem te félreérted magad. Én is mindig azokat a könyveket szerettem olvasni, amiknek a vége szomorú volt, és több napig, esetleg hétig lehettem szomorú a könyv miatt. Ez egy lelki alkat, ezzel semmi baj nincs. Elvégre azért vannak a könyvek, hogy katarzist adjanak.
márc. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!