Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok mértékletesség...

Miért nem tudok mértékletességet tartani az ivással?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, ritkán iszok alkoholt de ha iszok akkor nagyon durván lerészegedek és tegnap is megtörtént.

Hosszú story de a lényeg annyi, hogy egy húsvéti buliban voltam családommal, sok bor volt, amíg a család együtt játszottak addig én be-be mentem a konyhába és megittam 1 üveg bort (összesen 5 üveg volt). Utána hazamentem, otthon volt egy fél üveg bor, azt is megittam, utána lementem a dohánybolt előtt megkértem egy nénit, hogy vegyen nekem piát (vörösbor) és vett is nekem, én hazamentem, egyben lehörpintettem az egészet, utána hánytam egyet. A szép új gatyámat lehánytam, ki se jön belőle a hányás folt. Utána lefeküdtem az ágyba és elaludtam. Ezután képszakadás. Apám megtalált összehányva magam…

Az lenne a kérdésem, hogy miért nem tudok mértékletességet tartani az ivással annak ellenére, hogy csak ritkán iszok?

Ha ez számít, voltam xanax és antipszichotikum függő is már. A xanaxot 5 hónapja leraktam és azóta se nyúltam hozzá. Antipszichotikummal még néha-néha kiütöm magam, de az utóbbi egy hónapban ezzel is visszavettem elég rendesen.

Köszi a válaszokat!



ápr. 1. 13:47
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
32%

Ha már volt olyan függőség amiről lejöttél akkor ez is menni fog.

A lényeg, hogy van betegség tudatod.

Ha nem megy magadtól akkor irány a pszichológus.

ápr. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
24%
Hát ha ritkán iszol akkor az csak elhatározás kérdése mennyit.szerintem simán meg tudnád tenni azt hogy ennyit és nem többet
ápr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
0%
És szerintem ez nálad amolyan kamaszkori dolog....amit persze komolyan kell venni .
ápr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Remélem, hogy csak kamaszkori dolog és nem megy át valami rosszabba. Mert őszintén azért félek ettől mert az alkohol ugyanazt a jó érzést idézi elő bennem amit a xanax idézett. És sok butaságot csináltam a xanaxon, nem szeretnék butaságokat csinálni alkoholon…

De ma is bennem van egy kényszer, hogy vegyek magamnak és leigyam magam…

ápr. 1. 14:14
 5/48 anonim ***** válasza:
0%
Azt még lehet tudni hogy miért szedted,szeded a gyógyszereket.akár privátbacis leírhatod
ápr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
0%
Hmmmm van valami oka ennek?esetleg lelki oka?
ápr. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
24%

#4

Ilyenkor gondolj arra,hogy hányást veszel pénzért.

ápr. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
#5 xanaxot a mamám adta nekem szorongásra, antipszichotikumot azért mert borderline személyiségzavaros vagyok (legalabbis a pszichiatrian ezt mondtak?) és a hangulatingadozásaimra szedek antipszichotikumot.
ápr. 1. 14:28
 9/48 A kérdező kommentje:
#6 mire gondolsz minek milyen lelki oka?
ápr. 1. 14:28
 10/48 anonim ***** válasza:
0%
Hmmmhát nagyon nem kéne rá inni
ápr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!