Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok mértékletesség...

Miért nem tudok mértékletességet tartani az ivással?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, ritkán iszok alkoholt de ha iszok akkor nagyon durván lerészegedek és tegnap is megtörtént.

Hosszú story de a lényeg annyi, hogy egy húsvéti buliban voltam családommal, sok bor volt, amíg a család együtt játszottak addig én be-be mentem a konyhába és megittam 1 üveg bort (összesen 5 üveg volt). Utána hazamentem, otthon volt egy fél üveg bor, azt is megittam, utána lementem a dohánybolt előtt megkértem egy nénit, hogy vegyen nekem piát (vörösbor) és vett is nekem, én hazamentem, egyben lehörpintettem az egészet, utána hánytam egyet. A szép új gatyámat lehánytam, ki se jön belőle a hányás folt. Utána lefeküdtem az ágyba és elaludtam. Ezután képszakadás. Apám megtalált összehányva magam…

Az lenne a kérdésem, hogy miért nem tudok mértékletességet tartani az ivással annak ellenére, hogy csak ritkán iszok?

Ha ez számít, voltam xanax és antipszichotikum függő is már. A xanaxot 5 hónapja leraktam és azóta se nyúltam hozzá. Antipszichotikummal még néha-néha kiütöm magam, de az utóbbi egy hónapban ezzel is visszavettem elég rendesen.

Köszi a válaszokat!



ápr. 1. 13:47
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
0%
Én nem szóllak meg téged,miért tenném .A te dolgod hogy kivel barátkozol.De szerintem sürgősen össze kéne szedni magad,mert nem jó irányba haladsz
ápr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:

Jaja össze kéne szednem magam, mindenki ezt mondja, de nemtom hogy kéne. Már nem ütöm ki magam a gyógyszerekkel, ennél többet nem nagyon tudok tenni. Vagyis én nwm tudom, hogy mit tehetnék, suliban rendesen tanulok, négyes-ötös. Szóval ezért volt nehéz rávenni magam a “tabikkal” való leállásra mert nagy kárt nem okoztak tudod. Ment az életem a mellett js hogy kiütöttem magamat esténként velük…

De örülök, hogy már csak ritkán (kéthetente egyszer) ütöm ki magam. Egy hónapja ez kb mindennapos tevékenységem volt.

Bocsi a regényért…

ápr. 1. 18:35
 33/48 anonim ***** válasza:
0%
Jaaa nem baj ha sokat írsz.én meghallgatlak.ésvmibelől menekülsz szerinted?
ápr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:
Hát mindig is menekültem az érzéseim elől. Mindig is hatalmas érzelmi hullámvasút voltam. Nagyon szélsőséges érzelmeim voltak és mindig is szorongtam. Csináltam vmi butaságot mert nem gondolom végig a cselekedeteim következményét, aztán meg szorongtam miatta. Elmondtam nagymamámnak hogy szorongok, ő adott nekem xanaxot és a november első felére nem is-alig emlékszem. November közepén psizchiátriára kerültem, ott “borderline személyiségzavar szerű valami” jött ki diagnozisnak. Erre kaptam antipszichotikumot. És ugye ez a fajta gyógyszernek altato hatása van, de pár hét/hónap után hozzászokik a szervezeted ezért nem altat el. Ekkor kezdtem el többet bevenni, hogy gyorsan elaludjak. Volt hogy 4szeresét vettem be a napi adagombak hogy le legyek szedálva a francba. Nem akartam/akarok érezni semmit. Ezért éltem vissza / abuzáltam a xanaxxal meg az antipszichoval. Most az ivással is ez volt a célom, hogy ne érezzek semmit. Furcsa vagyok nem is értem magam hogy miért csinálom ezeket…
ápr. 1. 18:50
 35/48 A kérdező kommentje:
Illetve egyszer leszedált állapotomban anyám megtalált és kiakadt mert azt hitte hogy túladagoltam magam. Ekkor (kb másfél hónapja) kezdtem el kevesebbet használni és szépen fokozatosan visszaállok a csak a napi felírt adag bevételére. Most ott tartok hogy kb két hetente egyszer ütöm ki magam az antipszichoval
ápr. 1. 18:52
 36/48 anonim ***** válasza:
0%
Jaj ne csináldddd17 évesen nem kéne....ilyen önpusztítónak lenni!szüleiddel milyen a kapcsolatod?
ápr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 A kérdező kommentje:
Hát szüleimmel megvvagyok valamennyire, de inkább a 41 éves barátomra tekintek anyámként mert ő mindig meghallgat megért stb… anyám meg nem nagyon tudott a xanaxozásról, a csajszi meg igen. Na mindegy. Apámmal olyan a kapcsolatom hogy nem is látjuk egymást max akkor ha kimegyek a konyhába kaját csinálni magamnak mert külön szobákban vagyunk. Ő rendszeresen eljár billiárdozni/snuckerezni addig én egyedül vagyok otthon 3-4-5-6 órákon át. Fizikailag mindent megad nekem de lelkileg nem hallgat meg annyira. Anyám meghallgat lelkileg is és fizikailag is megad mindent. Csak számomra nehéz megnyílni a szüleimnek mert van egy belső félelmem hogy “zavarom őket” és ezért inkább mindent megtartok magamnak, illetve a 41 éves barátomnak mondom el a gondjaimat. Mert ő kb anyaként van nekem és legalább neki őszintén el merem mondani a gondjaimat. Hálás vagyok neki, hogy minden sz*r ellenére a barátom maradt.
ápr. 1. 19:06
 38/48 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi, hogy meghallgatsz/tok tényleg!
ápr. 1. 19:08
 39/48 anonim ***** válasza:
0%
Barátnőd ,csajok?amúgy rohadt egyedűl vagy ...
ápr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
0%
Nem érzed hogy az életed nyomod el ha túltolsz gyógyszereket?
ápr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!