Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok mértékletesség...

Miért nem tudok mértékletességet tartani az ivással?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, ritkán iszok alkoholt de ha iszok akkor nagyon durván lerészegedek és tegnap is megtörtént.

Hosszú story de a lényeg annyi, hogy egy húsvéti buliban voltam családommal, sok bor volt, amíg a család együtt játszottak addig én be-be mentem a konyhába és megittam 1 üveg bort (összesen 5 üveg volt). Utána hazamentem, otthon volt egy fél üveg bor, azt is megittam, utána lementem a dohánybolt előtt megkértem egy nénit, hogy vegyen nekem piát (vörösbor) és vett is nekem, én hazamentem, egyben lehörpintettem az egészet, utána hánytam egyet. A szép új gatyámat lehánytam, ki se jön belőle a hányás folt. Utána lefeküdtem az ágyba és elaludtam. Ezután képszakadás. Apám megtalált összehányva magam…

Az lenne a kérdésem, hogy miért nem tudok mértékletességet tartani az ivással annak ellenére, hogy csak ritkán iszok?

Ha ez számít, voltam xanax és antipszichotikum függő is már. A xanaxot 5 hónapja leraktam és azóta se nyúltam hozzá. Antipszichotikummal még néha-néha kiütöm magam, de az utóbbi egy hónapban ezzel is visszavettem elég rendesen.

Köszi a válaszokat!



ápr. 1. 13:47
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:

Sose érdekeltek a lányok annyira, a korombeliek csak a bulikról tudnak beszélni és én nem vagyok nagy buli alkat, a szorongásaim miatt nem merek bulikba menni, meg alapból se érdekel ez a része a dolognak, hogy bulizzak meg fesztiválozzak. Szóval csajom sose volt eddig és nem is érzem a szükségletét hogy kéne most.

Majdcsak lesz idővel.😁


Hogy érted, hogy “amúgy rohadt egyedül vagy …”?

ápr. 1. 19:15
 42/48 anonim ***** válasza:
0%
Hát ,hogy el vagy a saját kis világodba,van az az egy barátod és ennyi ...sok túl sok benned a kimondatlan dolog,az elnyomott gondolat ...érzelmi dugó van benned
ápr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:

#40.

Hát nem értem pontosan hogy mire gondolsz, persze elnyomom az életem de nekem pont az kellett, hogy ne érezzek semmit. Hogy elfelejtsem magamat. Mert rohadt bénának érzem magam. És ezért a (legális felírt) “drogokba” menekültem. De amióta nem tolom túl azóta rosszul vagyok, szörnyű mellékhatásokat idézet elő az antipszichotikum túltolása. Remegek illetve mozgáskényszerem lett. Nem bírok megülni a seggemen, lábammal körözgetek stb… ezért is fogtam vissza a “tabizást”. Hogy ne legyenek rosszabbak a mellékhatások, mert ilyeneket az antipszicho abuzálása előtt sose éreztem.

ápr. 1. 19:19
 44/48 A kérdező kommentje:

#42 ez igaz mondjuk. Tényleg nagy érzelmi dugó vagyok.

Köszönöm hogy meghallgattok, járok egyébként terápiára is de kajak az internet többet segít mint egy pszichológus. Wow😃😀

ápr. 1. 19:21
 45/48 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy egy ember vagyok és ha gondolod írj privátba
ápr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
0%
Ott talán kényelmesebb,meg jobb
ápr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
0%
Picit nyugizni kéne...
ápr. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
0%
Ha szeretsz bogyókat szedni, akkor már inkább kreatin, süngomba, ashwagandha és/vagy Adapto Aid, nyilván külön-külön belepróbálgatva jó utánaolvasgatás után, aztán majd látod, hogy jóárasabb-e.
ápr. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!