Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline gyógyszerek nélkül?

Borderline gyógyszerek nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 25 éves nő vagyok, borderline személyiségzavarral, illetve kevert szorongásos depresszióval. Állapotromlás miatt, most már fél éve szedek esténként 30 mg yarocent, illetve 50 mg kventiaxot. Utóbbit nappalra is szedtem, viszont az estieket is szeretném elhagyni, így a kérdésem elsősorban azokhoz szól, akik ilyen vagy hasonló gyógyszereket szedtek.

Ti hogy hagytátok el? Mennyi ideig volt elvonási tünetetek vagy alvási zavarotok? Természetesen konzultálok ezügyben az orvosommal is, bár ő nagyon gyógyszerpárti..

Ha esetleg ugyanilyen betegséggel küzdötök, szívesen olvasnék tapasztalatokat az önfejlesztés terén, ki hogy tud átlendülni a dolgokon, kinek mi segített. Vagy esetleg jártok valamilyen fejlesztő terápiára? Ahol élek, itt sajnos nincs ilyen lehetőség.

Válaszaitokat ezúton köszönöm!



ápr. 7. 14:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
30%

Szia

Én is borderline vagyok, érdekelne hogy miért akarod abbahagyni a gyógyszert?

Semmi bajod nem lehet tőle ellenben nagyon sokat tudnak segíteni

ápr. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia, vényköteleseket mind abbahagytam 4 éve. Addiktívak és tompítanak. Persze rosszabb nélkülük sokszor pl indulatkezelésben nem vagyok annyira jó, mégis magasan funkcionálok, dolgozom, befektetek.

Nekem sokaf segít személy szerint hogyha van egy komoly célom akkor arra rápörgök és hajszolom mint a fene, így tudok élni. (Bipoláris is vagyok)

ápr. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
18%
Az utolsó baromságokat ír xd az antidepresszánsok se nem addiktívak se nem tompítanak, sőt elég sok fajta még pörget is
ápr. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy olyan mentális betegség, amely gyógyszerrel gyógyítható csak. Ha nem akarsz borzalmas állapotban lenni, szedd be.
ápr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1-es: Egyrészt, mert délelőttre például nagyon álmosít, azt el is hagytam, az esti mellett viszont ugyanúgy rémálmaim vannak. Illetve memória, és koncentrációs zavaraim vannak, sokszor tompa és figyelmetlen vagyok. Illetve ott lent érzéketlen, egyáltalán nincs nemi vágyam, és ezt a gyógyszerekhez tudom csak kötni. Voltam már azok nélkül, időnként kell egy kis gyógyszeres segítség, de több félét kipróbáltam, és elhagyás után kellett több hét, mire minden újra normalizálódott. Azért is kérdeztem kinek mi segít ebben illetve az ezt követő időszakban.

Másrészt párommal babát szeretnénk, nyilván nem bocsátanám meg magamnak, ha a gyógyszerek miatt lenne valami baja.

2-es: Nem gondolnám “divatborderline”-nak magam, sajnos több tünetet jellemző rám évek óta, többszöri kórházi kezelésen is átestem, viszont az tény, hogy ezt a zavart gyógyszeres kezeléssel nem lehet kezelni, max a tünetek enyhítésében segítenek.

ápr. 8. 09:15
 6/27 anonim ***** válasza:

Mond már mi az az antidepresszáns ami álmosít? Egy-ketto ilyen ha létezik


Milyen babát akarsz te borderlineként? Az az utolsó ami való egy ilyen beteg embermek

Mellesleg az orvost kell kérdezni erről nem magadnak majd abbahagyod, borzasztóan felelőtlen vagy

ápr. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Már megbocsáss, de ismersz engem személyesen is, vagy egy diagnózis alapján azonosítasz be? Pont az ilyen emberekkel van probléma, semmi empátia, csak színtiszta megbélyegzés ismeretlenül. Az, hogy nálam mely tünetek jellemzik a zavart, arról még csak nem is tudsz, nem feltétlen kellene mindenkit egy kalap alá venni.

A nappali gyógyszert is orvossal konzultálva, nem önhatalmúan hagytam el. Gondolom te nem szedtél még hasonlót sem, ha ilyen bátor kijelentést teszel a gyógyszerek terén. Tapasztalatból írom, hogy a kventiax amint eléri hatását, le kell ülnöm mert szédülök és tompítja a fejem.

Mellékesen hozzátenném, hogy van egy nevelt lányom, akivel nagyon jó kapcsolatot ápolok, a párommal szintén boldog párkapcsolatban élek, több éve.

ápr. 8. 09:48
 8/27 anonim ***** válasza:
48%
Borderline-nál a gyógyszerek inkább csak arra valók, hogy az illető a terápián rendesen részt tudjon venni. Egy személyiségzavart nem lehet gyógyszerrel gyógyítani, csak bizonyos tüneteit enyhíteni, pl. impulzivitás, öngyilkossági késztetések, depresszió, stb.
ápr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
35%

Borderlinenak nem való gyerek!

Ő is olyan lesz mint tey a borderlunosok gyerekei is mind borderlinosok lesznek... Borzalmasan felelőtlen vagy hogy a saját örömöd többet ér mint a szerencsétlen élete amit tönkre fogsz tenni

Beteg vagy és gyógyszerre+terápiára van szükséged..... Nem gyerekre meg gyógyszer elhagyásra

ápr. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Ahol élek, a környéken egy alkalommal volt egy több hetes csoportterápiás lehetőség, azon részt vettem és kellemesen csalódtam, mert akkor sem szedtem gyógyszert, és rengeteget fejlődtem. Viszont sajnos a pszichológusommal nem haladunk, lényegében csak megkérdezi mik történtek velem az elmúlt időben, aztán lezárja a beszélgetést, érdemben nem segít. Most ráadásul felfüggesztette a terápiát, szerinte nincs rá szükség.
ápr. 8. 09:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!