Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline gyógyszerek nélkül?

Borderline gyógyszerek nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 25 éves nő vagyok, borderline személyiségzavarral, illetve kevert szorongásos depresszióval. Állapotromlás miatt, most már fél éve szedek esténként 30 mg yarocent, illetve 50 mg kventiaxot. Utóbbit nappalra is szedtem, viszont az estieket is szeretném elhagyni, így a kérdésem elsősorban azokhoz szól, akik ilyen vagy hasonló gyógyszereket szedtek.

Ti hogy hagytátok el? Mennyi ideig volt elvonási tünetetek vagy alvási zavarotok? Természetesen konzultálok ezügyben az orvosommal is, bár ő nagyon gyógyszerpárti..

Ha esetleg ugyanilyen betegséggel küzdötök, szívesen olvasnék tapasztalatokat az önfejlesztés terén, ki hogy tud átlendülni a dolgokon, kinek mi segített. Vagy esetleg jártok valamilyen fejlesztő terápiára? Ahol élek, itt sajnos nincs ilyen lehetőség.

Válaszaitokat ezúton köszönöm!



ápr. 7. 14:59
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

3 vagyok. Szedtem a kventiaxot is pl. És az nem antidepresszáns hanem antipszichotikum.


Viszont nekem eszembe nem jutna gyereket vállalni.

ápr. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
45%

Normális embernek nem jut eszébe gyereket csinálni súlyos személyiség zavarral.... Mindegy hogy te mit gondolsz magadról minden beteg ember azt gondolja hogy ő alkalmas erre

Most őszintén neked fontosabb az hogy a gyerekvállalási ösztönöd kiéljed mint szerencsétlen gyerek élete? Tönkre teszed, ő is borderline lesz ez 100%

ápr. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Csak nekem az a bajom, hogy a rokonaim (mivel ugye nekik is közük lehet a kialakuláshoz) teljesen elbagatelizálják a bpd-met és a többit. Ugye emellett elvárják tőlem, hogy legyen gyerekem.

Ahogy mindenki, ha meghallja valaki, hogy nem akarok szülni egyből megy az ítélkezés, hogy milyen önző vagyok. -.- De ha szülnék így, akkor megint önzőnek lennék bélyegezve, nemigaz??


Akkor az leszek: nem akarok felelősséget, nem akarok gondozni senkit, van elég bajom köszi

ápr. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
46%
Ne a csinálj gyereket, nagyon jól teszed és büszke vagyok rád hogy elismered a betegséged és nem bszod el más életet miatta
ápr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Már megtanultam, hogy csak a saját életem érdekel :)
ápr. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Kerdezo, irtak a sote benntfekvost, ugyanott van bejaros 2 hetes csoportterapia is. Esetleg Tunderhegy, az 3 honap benntfekvos vagy van bejaros is. Ott is ismerik a borderlinet. Egyenire is jarj mindenkepp, sematerapia, DBT meg meg nem tudom, mit ajanlanak. Gyogyszert meg csak pszichiaterrel hagyd el, terapia mellett mindenkepp - de ezt szerintem tudod.

Gyerekvallalas kisse necces,nem lenne jobb pat ev terapia utan, ha stabilabb vagy? Ha. Hiszen csak fel eve volt allapotromlasod... A gyogyszereidet is hosszabb ideig javasolt szedni.

ápr. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Találtam magánban egy hölgyet, aki egyéni, de csoportterápiával is foglalkozik, illetve családállítással is.

Ő viszont csak úgy fogadja a pácienseit, hogy nem szednek gyógyszert. Én még nem hagytam abba, fokozatosan csökkentem orvosi utasítás alapján. Illetve elkezdtem egy másik pszichológushoz járni, ő már most sokkal többet segít, mint az előző több év alatt.

A gyermekvállalásra visszatérve, nyilván először rendbe teszem magam, minden erőmmel azon vagyok, hogy kiegyensúlyozott, normális életet éljek. Ebben nagyon sokat segít a nevelt lányom is.

Nem adj Uram Isten azonnal akarok babát, de ha eljön az idő, arra már nem szeretnék gyógyszert szedni.

Köszönöm a válaszaitokat!

ápr. 26. 08:36
 28/28 anonim válasza:
Én fogtam és leraktam egyik napról a másikra a 100 mg sertraline-t, 15 mg mirzatent és 150 mg kventiaxot. Azóta esküszöm jobban vagyok. Elvonási tünetek nem jelentkeztek. De írj privátot nyugodtan
máj. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!