Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez? Álom? Hogy lehet...

Mi ez? Álom? Hogy lehet "elmulasztani"?

Figyelt kérdés
Elvileg nem lehetne álom, mivel ha jól tudom, álmodni, csak huzamosabb alvás után "lehet". Én meg miután lefekszem, elkezdek vmin gondolkozni (pl. emlékeket idézek fel), és hirtelen csak azt veszem észre, hogy nem én irányítom az eseményeket, mintha álmodnék, aztán vmelyik szereplő hozzám ér (simán megfogja pl. a karom), én meg rettenetesen elkezdek rettegni, de nem tudok felébredni, pedig fel akarok, és mozdulni se, aztán azt hiszem felébredtem, és látom, hogy az ágyamban fekszem, de még mindig érzem a szorítását a kezemen, és LÁTOM is a kezet az enyémen, és sikítani akarok, de nem tudok, és hirtelen felriadok. És ez ezután, ha megpróbálok visszaaludni többször elismétlődik, csak más sztorival, de ugyanez a forgatókönyv, és egy 10 perc alatt lezajlik az egész. Mi ez, másnak is volt már ilyenje? Nagyon ijesztő, és nem tudok rendesen aludni tőle. 18/L
2010. okt. 30. 22:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

első vagyok

pontosan ahogy az előttem lévő írta... ez egyfajta félálom, amikor már félig ébren vagy de az agyad még képeket gyárt... rémísztő az igaz, de ha tudatosítod magadban hogy ez csak alvásparalízis akkor könnyebb elviselni.

ha ennyire sűrűn van az viszont nem túl jó, lehet érdemes lenne felkeresned egy szakértőt...

2010. nov. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Mostanában többször volt, ilyen időszakos, így belegondolva, nekem összefügg a stresszel, ilyen időszakban fordul csak elő. Igazából az zavaró, hogyha van, akkor egymás után mindig többször, és ilyen 45percen belül 3-4, az úgy felzaklatja az embert, h nem tud rendesen aludni, hanem ilyen hülyeségeket lát/érzékel. Köszi a segítséget, most legalább tudom, mivel állok szembe, így talán könnyebb lesz legyűrni:)
2010. nov. 2. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!