Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy nem pánikbeteg embernél...

Egy nem pánikbeteg embernél jöhet csak úgy pánikroham?

Figyelt kérdés
2010. nov. 4. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
aha
2010. nov. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát,kinek mi a "csak úgy". Én is azt hittem különösebb ok nélkül jön,de legtöbbször régóta tartó,huzamosabb ideig fentálló stressz ,tudatalatti szorongás váltja ki..

Amit én nagyon tudok ajánlani (ha rólad van szó),az a mozgás,mikor minden nap futottam 10 kmt fél évig, egyetlen egyszer voltam csak rosszul... tudom ebben sokan nem hisznek,és meg vannak győzödve róla hogy ezt csak gyógyszeresen lehet kezeleni.. de nekem bevált. Megváltoztattam az egész életvitelem,mondjuk úgy hogy 150km/óráról lekapcsoltam 60ra,nem vállalom túl magam és szánok időt az aktiv pihenésre. Mert a szervezet megbosszulja az állandó hajtást,és semmilyen munka nem lehet oylan fontos,hogy az egészségem kárára menjen én már ezt beláttam

2010. nov. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A pánikbetegség is kialakul, elkezdődik. Szóval jöhet "csak úgy", de inkább arról van szó, hogy az idevezető utat nem érzékelted, kontrolláltad.

Az utóbbi időben az allergiával kapcsolatban hallottam ezt sokszor: "de hát soha nem volt semmi ilyen bajom!" Igen-igen, most meg van. Ezek már csak ilyenek, egyszer csak elkezdődnek. Mint az influenza.

Üdv,

HajDoktor

2010. nov. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálok kevesebbet stresszelni és többet sétálni/futni.
2010. nov. 4. 14:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Pánikroham bárkinél előfordulhat életében egyszer-kétszer. Pánikbetegségről csak akkor beszélünk ha többször is ismétlődik.
2010. nov. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pánikbetegség akkor van, ha a rohamok egy hónapban legalább 4 szer jelentkeznek és közben rettegsz a következő rohamtól, nem mersz kimenni az utcára stb. A pánikrohamot vedd egy figyelmeztető jelnek, amit a tested adott, hogy kicsit vegyél vissza a tempóból, kevesebb stressz, több kikapcsolódás.
2010. nov. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az első mindenkinél váratlanul jön.
2010. nov. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!