Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történhet ha a beteg...

Mi történhet ha a beteg túladagolja a cipralex nevű antidepreszánst?

Figyelt kérdés
2010. nov. 7. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
attól függ, mennyire.
2010. nov. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem válasz. Azért kössz.
2010. nov. 7. 20:03
 3/7 anonim ***** válasza:
A túladagolás tünetei a következők lehetnek: szédülés, remegés, izgatottság, görcsroham, kóma, hányinger, hányás, szívritmusváltozás, vérnyomáscsökkenés és a folyadék-, illetve a sóháztartás zavara. Az orvoshoz vagy a kórházba vigye magával a Cipralex dobozát!
2010. nov. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A mellékhatások felerősödnek, vagy egyenesen újak jönnek.
2010. nov. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
de minden le van írva a beteg tájékoztatóban,ha az orvos felírt egy adagot,és azt nem bírod,jelezni kell.de nem biztos hogy túladagolás történt,lehet hogy a kezdő adag sok.de általában kis adagban kezdik 5 mg.aztán később emelik ha szükséges.én is ezt szedem 1 éve,és jó.az elején rossz volt,kb 3 hétig,de aztán mindíg jobb,és jobb lett.ha pedig magadtól vettél be többet,akkor menj el az ügyeletre ha rosszul vagy,vagy hívd ki őket.jobbulást!
2011. jan. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Legna ***** válasza:

Nekem az első alkalommal 10mg-ot "kellett" bevennem és nagyon rosszul lettem. folyamatos szédülés, izzadás, erős szívdobogás, hányinger, kézremegés, szájzár, elég durva volt, egy hét múlva egyáltalán nem éreztem már semmit sem.

a tájékoztató szerint, ha túladagolok, akkor kórházba kell menni, bár nem tudom, hogy ott pl. a gyomormosáson kívül mit tudnak tenni, bár valószínű az sem segítene, hiszen már a nagy része felszívódott.

2011. jan. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
amúgy ha nagyon túl adagolod magad az első 3 órában beáll a kóma majd rá egy fél órára és beáll a fizikai halál óvatosnak kell lenni nagyon én nem ajánlom senkinek mert izomgörcsök közepette a gyógyszer már nem hat a parafóbiákra ezért fájdalmas hosszú sírós halála lesz de ami biztos ,hogy egy tabletta egy egészséges felnőtt embert nem öl meg
2012. jún. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!