Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológusok miért beszélnek...

Pszichológusok miért beszélnek folyton más betegek dolgairól?

Figyelt kérdés

Beazonosíthatóan, néha meg is mutatták ki az.

Pedig én is betegként vagyok ott.


2010. nov. 22. 17:48
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

"Léteznek rejtélyek a pszichológusok előtt is!"

ennyire idealizálni egy szakmát, hihetetlen :D

2010. nov. 25. 16:39
 22/26 anonim ***** válasza:
Iróniának szántam, vagy már-már talán gúnyolódásnak. Éppen ellenkezőjének, mint értetted. Látom, nem jött be... Hiányoznak a hangulatot jelző fejecskék.
2010. nov. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
Nem jellemző, hogy pletykások lennének a pszichológusok a betegeikkel kapcsolatban, mert nekik is így jobban megéri. Egy idő után senki nem járna hozzájuk. Még tanácsot is úgy kérnek egymás közt a kollégák, hogy az illető problémájából következtetve beazonosíthatatlan legyen a személye. A másik dolog az az, hogy ugyanakkor már hallottam olyan elszólást pszichológus havertól, hogy "nem kell ám minden beteget azonnal meggyógyítani"...nos nyilván ő sem a legjobb szakeber, de ő is csak önző egóval rendelkező lény...
2010. dec. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

tegnap 22:48

A pszichológus is ember. Nem lehet tőlük elvárni, hogy tökéletesek legyenek. Ahogy nyilván van sok lusta és hozzá nem értő, sőt önző kéményseprő, hasonlóan van jó néhány ilyen pszichológus is. Sőt rég bebizonyították, hogy általában a neurózisra hajlamos emberek érdeklődnek a lélektan iránt. Magam is ismerek nagyon beteg lelkű hölgyet, aki megszerezte a képesítést.

Azt kell még tudni, hogy a pszichológus NEM TUD GYÓGYÍTANI. Csak ha ehhez megszerezte továbbképzésben a tudást, és terapeuta lett belőle. Persze, egy szimpla diplomával is sokan képzelik magukat gyógyítónak, sőt osztják az észt, ami teljesen ellenkezik a pszichológusi munkával. Amolyan életmód tanácsadóknak hiszik magukat. Ítélkeznek, bírálnak, uralkodnak. Láttam ilyet. Az említett hölgynek tönkrement a házassága, elvált, és gyermeke motorikus, verekedős, fékezhetetlen - érthetően -, de semmit sem tesznek érte. Anyja "családsegítő" munkát végez, és dolgozott már nevelési tanácsadóban is. A felvetésre, hogy pszichoterápiával segíteni lehetne szegénykén, azt válaszolta, hogy a gyermekterapeuták mind hülyék. Na, lám...

2010. dec. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Attól még, hogy sok a szemét a segítő szakmákban, akiket az uralkodási és nem a segítési vágy hajt, attól még az nem normális.
2010. dec. 16. 15:53
 26/26 anonim ***** válasza:
Egyet értek Veled.
2010. dec. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!