Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológusok miért beszélnek...

Pszichológusok miért beszélnek folyton más betegek dolgairól?

Figyelt kérdés

Beazonosíthatóan, néha meg is mutatták ki az.

Pedig én is betegként vagyok ott.


2010. nov. 22. 17:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

És ha ez terápia, akkor én nem akarnék részt venni benne!!

Azzal miként tudna gyógyítani, hogy elmond mindenkiröl mindent...azzal csak engem is megfertöz hogy ilyenekkel szívok egy levegöt, mikor én gyógyulni akarok, nem skizofréniásodni, meg az öngyilkossággal eljátszani a fejemben...számomra igen megalázó szituáció lenne ez, egy percig nem maradnék ott, inkább beülnék egy templom gyóntatószékébe, ha már jobbat nem tudok kitalálni.

2010. nov. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Nem jártam terápiára, csak teszteket vett fel, megállapította, hogy se neurózisom se pszichózisom nincs összesen ha 5ször foglalkozott velem, abból 2 IQ teszt volt.
2010. nov. 22. 18:12
 13/26 anonim ***** válasza:
Azonnal hagyd ott! Ehhez ne hordd a pénzedet. Fabatkát sem ér.
2010. nov. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
És mi van az orvosi titoktartással? Ha csak úgy mondaná, hogy "volt valamikor egy olyan betegem, aki pl..." és elmesél vele egy komplett sztorit amiből tanulni lehetne, az okés lenne, de ha már be is azonosítja hozzá a személyt az már gázos.
2010. nov. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Mondom hogy a pszichológus NEM orvos!!

Titoktartásról lehet beszélni, de nem ORVOSI titoktartásról...

2010. nov. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Annak, hogy a titoktartás orvosi-e vagy sem, jelen esetben marhára nincsen jelentősége.

A pszichológus nem orvos (a pszichoterapeuta viszont lehet orvos és pszichológus is, ami kicsit árnyalja a képet :P), de őrá is vonatkozik az egészségügyi dolgozókra vonatkozó titoktartási törvény. Különösen, ha egészségügyi intézményben dolgozik, mert akkor alkalmazkodnia kell az intézmény vonatkozó szabályaihoz. A titoktartást Magyar Pszichológiai Társaság etikai kódexe biztosítja, és abban világosan benne van, hogy többek között a titoktartást illetően az adott ország törvényeihez kell igazodnia minden pszichológusnak. Ha beazonosíthatóan mesél valakiről, sőt, még az állapotára vonatkozó adatokat is megmutatja, nos, az etikai vétség, lehet menni a betegjogi képviselőhöz, lehet jelenteni az MPT-nél, stb.


ui.: az integratív terápia nem tudom, hogy jött elő, érdekes asszociáció :)

2010. nov. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Annak, hogy orvosi-e a titoktartás, vagy sem, szembeötlően a jelentési kötelezettségnél lenne elég fontos szerepe, de ez nem olyan szitu.
2010. nov. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
01:10 Léteznek rejtélyek a pszichológusok előtt is! Látod, ezek egyike, hogy miként jött elő az integratív pszichoterápia témája. Veled ellentétben, én MARHÁRA nem vélem érdekesnek, és még csak asszociációnak sem. Üdv.
2010. nov. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Nocsak, de érzékeny valaki :)
2010. nov. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Nicsak! Milyen fogalomtévesztő valaki!
2010. nov. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!