Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a megoldás erre? Van...

Mi a megoldás erre? Van egyáltalán? (hosszú)

Figyelt kérdés

Próbálom röviden összeszedni: 19 éves fiú vagyok. A suliban állandóan megaláztak, bántottak, sértegettek, akár milyen sulit próbáltam. 2 általános iskolát és 3 középiskolát "jártam meg" emiatt, hogy sehol sem tudok beillesztkedni. Nem vagyok deviáns, nem követek semmiféle divatot meg ilyen szubkultúrát, nem iszom alkoholt, nem cigizem, nem drogozom, átlagos az öltözködésem, egyszóval semmi ilyen kirívó dolog nincs rajtam/bennem, és semmi bajom azokkal, akik a fentieket csinálják, tehát nem az volt, hogy valami jófiú vagyok aki beképzelt meg lenéz másokat. Csendes, visszahúzódó típus vagyok.

Szóval mivel ilyen volt a sulis életem, így sosem voltak haverjaim, barátaim, senkim sem. Egyszerűen elfogadtam ezt a magányt.

Aztán fél éve megismerkedtem egy csodálatos lánnyal, okos, szép, becsületes, jólelkű, Ő is kicsit magányos, bár nem értem miért... Jó barátok lettünk, aztán ez a barátság egyszer átfordult szerelembe. Az első heteken jó volt minden, viszont azóta belém furakodott az az érzés, hogy ez egyszerűe abszurd. Nem tudom elfogadni, hogy szeret, úgy érzem nem vagyok méltó hozzá, úgy érzem valami tévedés történt, hogy belém szeretett - márha belém szeretett, ugyan is nem tudom elhinni, hiába mondja, hiába csókol meg egyszerűen nem merem/tudom elfogadni, nem értem. Nem értem, hogy engem miért szeretne bárki is, és ez nem önsajnáltatás, hanem egyszerűen nem megy... nem tudom mit csináljak.


2010. nov. 28. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Merj lépni te is. most már nem bánthat téged senki.

Csak a lánynak "élj" ő legyen a szemed előtt. meglátod elfogod hagyni azokat kellő képpen amiken keresztül mentél. Az iesfajta lelki dolgok közre játszanak a későbbi életre nézve is. Túlságosan feszültnek érzed magad nem mersz megnyílni neki.

Van kedved dumálni msn-en?

18/F

2010. nov. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, feszült vagyok, szorongok, ha megyek valahova állandóan úgy érzem mindenki engem bámul, kinevetnek a hátam mögött.
2010. nov. 28. 21:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Kedves fíú! Vesd le végre a gátlásaidat. A lány szeret, szegény már majd bele gebbed, de te még most is kérdéseket teszel fel magadnak. Miért? Mert te egy jólelkű ember vagy, és ő megtalálta benned ezt a csodálatos természetedet. A múlt árnyai ne gyötőrjenek.Ha mindíg a múltban kutakodol soha nem lépsz előre. Csak önmarcangolod magadat. Hányszor kinéztek engem is az osztályból, hányszor gúnyoltak, a gúnyolódókból nem lett semmi, kis porszem.Embertelenek maradtak, én meg jószívű, és segítőkész emberré váltam. Minden negatívumot elsöpört, amikor megismerkedtem a férjemmel.Aki a társam,barátom, szerelmem, és jóban-rosszban együtt.Szóval érted. Fel a fejjel, növeld az önbizalmadat, és ne foglalkozzál te senkivel, hanem építkezzél lelkileg, szépen lassan, és eléred a célod.
2010. nov. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És kösz a beszélgetés fel ajánlást, tényleg, de ne haragudj, én nem bízom idegenekben, azért tettem fel a kérdést itt mert ez anonim oldal.
2010. nov. 28. 21:13
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves 21:13-as válaszoló, köszönöm, de én nem vagyok jólelkű. Nem érzem, hogy az lennék, úgy érzem miattuk rosszabb lettem, mert gyűlölöm őket, próbáltam régebben elhessegetni, hogy jajj régen volt meg ilyenek, de egyszerűen bennem maradt a méreg.
2010. nov. 28. 21:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Változom én is, változik minden, minden más 1 bizonyos szinten túl

Néha kínoz az ittlét, el kell engedni azt ami nem a tiéd.


Változom én is, változik minden, minden más 1 bizonyos szinten túl

Most nézz az égre fel, a madár tegnap sírt ma énekel.


Ajánlom figyelmedbe Horus&Őzi-Változom c. dalát. Hasonló voltam hozzád. Már nem.


16L

2010. nov. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a kiközösítésnek is ez volt az oka: nincs önbizalmad.
2010. nov. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Valóban nincs.
2010. nov. 30. 14:59
 9/9 anonim ***** válasza:
De mertél önmagad maradni, ilyen nehéz helyzetekben is. Ez volt az igazi bátorság. Büszke lehetsz magadra!
2010. dec. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!