Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy a pszichológus...

Lehet, hogy a pszichológus sem tud segíteni? De hová fordulhatnék még? Van ebből kiút?

Figyelt kérdés

Egy éve halt meg a barátnőm, járok pszichológushoz, de úgy érzem, semmit nem javult az állapotom. A családom is rengeteget segít, legalábbis próbálnak ők is, de nem használ:( A Karácsonyt is úgy töltöttem, hogy próbáltam erős maradni a család előtt, bár végig gombóc volt a torkomban, majd amikor aludni ment mindenki, kitört belőlem a zokogás... A hugom (17) átjött a szobámba, mert valamit kérdezni akart és akkor meglátta, hogy megint kiborultam. Próbált vígasztalni, de attól csak mégjobban sírtam, ekkor már Ő is azt mondta, hogy valamit tenni kell, mert teljesen tönkre fogok menni. Az a baj, hogy nem tudom, mit lehetne tenni, hiszen járok pszichológushoz, de nem javulok. Fogytam is sokat. Egy év telt el a baleset óta, mégis olyan vagyok, mint aki tegnap tudta meg... Próbálom a barátnőm családjához mérni magam, hiszen nekik a LÁNYUK halt meg, mégsem adták/adják fel, akkor nekem sem szabad! Hiába próbálom ezt mondogatni magamnak, nem tudok felállni... A temetésen is elkapott a sírógörcs, majd elájultam. Bevallom őszintén, félek, hogy ennél csak rosszabb lesz.



Gyuszi, 19


2011. jan. 4. 17:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem júniusban halt meg a bátyám, most februárban lenne 20 éves. Azóta olyan mintha nem élnék. Szinte nincs olyan perc, amikor ne jutna eszembe. Gyakran kapok sírógörcsöt, és a legjobb érzés ami elfoghat az üresség. Aludni nem is tudok altató nélkül.

Sokszor amikor a barátaimmal vagyok, úgy érzem mintha ott se lennék. Mintha teljesen megváltoztam volna. Minden összedőlt bennem amiben eddig hittem. Hogy halhat meg valaki 19 évesen? Most már tényleg nem értem mi értelme van az életnek...

A fejemben sokszor elképzelem akaratlanul is hogy "beszélgetünk", többször is álmodtam vele.. Nagyon hiányzik, nem tudom felfogni és elfogadni, hogy már nincs itt. Ha legalább biztosan tudnám, hogy egy jobb helyen van, amiért érdemes volt végig küzdeni az életet.. De nem vagyok hívő.

Én is fogytam, nincs étvágyam. Voltam pszichológusnál, de úgy éreztem, hogy nem használ.


18/L

2011. jan. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm Neked is, hogy válaszoltál és hogy megosztottad velem a fájdalmadat! Fogadd őszinte részvétem! Én is ugyanígy érzem magam, mint Te... pedig járok pszichológushoz, de nem érzem, hogy használna. Mivel még én sem tudtam feljebbküzdeni magam és ezáltal nincs arról tapasztalatom, hogy mi lenne a leghatásosabb, ezért csak azt tudom mondani, hogy nagyon sajnálom és kitartást kívánok!!! Nekem a család és a barátok segítenek, hogy ne hagyjam el magam. Egy ideig olyan volt, mintha kezdtem volna jobban lenni (már amennyire egy ilyen helyzet engedi), de visszaestem és most senki nem tud kihúzni a gödörből, még a pszichológus sem... Kívánok Neked és a családodnak sok erőt és kitartást!!!!
2011. jan. 9. 15:34
 13/16 anonim ***** válasza:

Köszönöm, én is Neked!

Én nagyon nem tudok visszatalálni az életbe, és sokszor nem is érzem úgy, hogy igazán vissza akarnék..

Nekem is próbál segíteni a családom, de ők is hasonló helyzetben vannak. A barátaimmal ritkán szoktam erről beszélni, mert egyikük sem esett át ilyen tragédián, és nem hiszem, hogy értik min megyek keresztül.

Sokszor nincs is kedvem még felkelni se, de muszáj. Nagyon hiányzik.

Annyira lehetetlen elhinni, hogy jobb lesz valaha is. Pedig mindenki ezt mondja.


18/L

2011. jan. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos az a helyzet, hogy én sem találom a helyem, a történtek óta. Olyan, mintha félig én is belehaltam volna ebbe az egészbe! Igen, mondjuk nálam is csak azért tud segíteni a család, mert ők nem érintettek a dologban, de Nálatok más a helyzet:( Mondjuk az én családom meg attól szenved, hogy én szenvedek. Az én barátaim közül már estek át hasonlón, gondolom ezért tudják, hogy nagyjából mit kell tenni, mondani. Elhiszem, hogy hiányzik, sajnálom nagyon, hogy ez történt! Hidd el, még én sem tudom, hogyan másszak ki ebből... Egy éve történt és még mindig olyan vagyok, mint a hír hallatán. Még mindig elkapnak a sírógörcsök:S Nehéz... de Neked ezt nem kell bemutatni, sajnos. Továbbra is kitartást kívánok!!!
2011. jan. 9. 17:40
 15/16 anonim ***** válasza:

Hogy halhatnak meg emberek ilyen fiatalon, épp az élet kezdetén?

Bárcsak én haltam volna meg és nem a bátyám..


Egy újabb éjszaka alvás nélkül.


Erőt, kitartást kívánok Neked! :( Én is tudom milyen lehetetlen helyzet ez.

2011. febr. 7. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is rengeteg erőt és kitartást kívánok!
2011. ápr. 21. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!