Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziósok, lenne hozzátok...

Depressziósok, lenne hozzátok egy kérdésem? Más is válaszolhat, aki ért hozzá, vagy úgy gondolja tudja a választ.

Figyelt kérdés

A depresszió egy tünete, hogy az illető a nap nagy részében aggódik maga miatt, bármilyen fizikai panasza van, azt hiszi valami komoly betegsége van. kaptam a pszichológusomtól egy kérdőívet, ahol ez a kérdés is van, hogy mennyit foglalkozok ilyen dolgokkal. Én nem a fizikai panaszokkal vagyok elfoglalva, hanem a a mentálisakkal. Ha pl egyik pillanatban feldobott vagyok, pörgök, másikban pedig nagyon fáradt meg se tudok mozdulni, azt hiszem mániás depresszióm van. Egyéb tünetek miatt azt hiszem borderline, vagy skizofrénia, és még sorolhatnám, már csomó betegségen végigmentem, minden nap szinte másra gondolok és mondhatni egész nap ezeken jár az eszem. Ez is belefér egy "sima" depresszióba? A kérdőíven áthúztam a fizikai panasz-t és átírtam mentálisra.

Hamarosan elkezdem a terápiát, remélem akkor kiderül, hogy mi a bajom, és megszűnnek a találgatások, vagy ez már egy kényszer gondolttá vált nálam?

Depressziósok, nálatok is volt ilyen tünet?


2011. jan. 31. 11:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Klinikai értelemben sosem voltam depressziós, de nagyon hullámzó kedélyű igen. A depressziót nem szabad keverni a hipochondriával, amikor a beteg képzelt testi tüneteket vélelmez magán felfedezni. Javaslom rákeresni az alábbira a googleban: "tenyek-tevhitek depresszió". Ott választ kapsz a kérdéseidre. Nagyon lényeges, hogy határolódj el az antidepresszánsoktól, mert azok erősítik az öngyilkossághajlamot. Inkább szedj sok vitamint, leginkább D és C vitaminokat és próbálj szénhidrátszegényen étkezni. Én szerintem ezek együttesen többet használnának.
2011. jan. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hmm... én eléggé depressziós voltam 4 évig - hozzáteszem nem kezeltek.

Én sose voltam feldobott, egy nagy flegmaság volt az egész életem... nem érdekelt mit eszek, mit iszok, mi van rajtam, mi történik velem, mit is kéne csinálnom.. egyszerűen voltam a világban, és kész.

Az egészségügyi problémáim egyáltalán nem zavartak, sőt... apukám rákban halt meg, ettől lettem depressziós.

Kívántam a halált, de apám iránti tiszteletből nem lettem öngyilkos.. inkább reménykedtem hátha nálam is találnak valami ilyen betegséget. Elég rossz volt, de valahogy magamtól kilábaltam belőle magamtól.

Szóval nálam semmi ilyen - legalábbis hasonló - tünet nem volt :/

2011. jan. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi, de ezzel már elkéstem, kaptam antidepresszánst, és az állapotom javult, de a gondolat megmaradt, hogy mi a bajom ténylegesen, mert az orvos nem adott diagnózist. Lehet, hogy már hipochondria is kialakult nálam, erre is gondoltam.
2011. jan. 31. 11:36
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! Várom a további válaszokat.
2011. jan. 31. 11:37
 5/14 anonim ***** válasza:

A depressziónak különböző fajtája lehet, különböző tünetekkel.

Én pl.-ul soha nem szerettem saját magamat, így nem is aggódtam magamért.

A kérdést szerintem jól válaszoltad meg!

Ha az egyik pillanatban feldobott vagy, a másikban pedig nagyon fáradt, hogy meg sem tudsz mozdulni az depresszió. Ha elmondod egy neurológusnak, Ő egyből megállapítja, hogy hová vagy besorolható. Nekem párkapcsolati depresszióm van és ezt nem én mondtam!

Sima depresszióba is beleférsz, de ahogy kezded sorolni lehet, hogy Te a betegségekkel is foglalkozol és nagyon betegnek érzed magadat!?

Ne azzal foglalkozz, hogy mi bajod lehet, hanem a megoldással, hogy hogyan tudnál leküzdeni-megoldani a Te saját problémáidat!

Jobbulást kívánok és kitartást! Egyszer fent-egyszer lent!

2011. jan. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igazad van, a depressziónak valóban nagyon sok fajtája van, és nagyon bánt, hogy a pszichiáterem nem vizsgált ki. Az antidepresszánst inkább a pánikrohamokra kaptam, azok el is múltak. Azon is agyalok egyfolytában, hogy mik az okok, próbálom kideríteni azokat a dolgokat, amikkel javíthatok, pl beszereztem macskákat, gondolkodok mikor változik a hangulatom, valamikor a párom miatt, mert aggódok, hogy mikor unja meg a helyzetet, mert együtt vállalkozunk és ő is látja, hogy egyik nap nagyon sokat dolgozok, másik nem meg szinte semmit, nehezen érti meg, hogy nem lustaság az oka. Köszi a bíztatást! :)
2011. jan. 31. 11:48
 7/14 A kérdező kommentje:
Ami még egy érdekes dolog, hogy a szex iránt nem csökkent az érdeklődésem, sőt nőtt, hát nem tudom...
2011. jan. 31. 11:56
 8/14 anonim ***** válasza:

11.40-es vagyok:

A fáradtság a mániás depresszió kategóriába tartozik.

Amiket felsoroltál orvosi meghatározások is sokféle tünetekből állnak és a Te saját tüneteidet Te ismered igazán!

Itt olvasgathatsz:

[link]

vagy üsdd be külön-külön a google-ba!

A párod miatt ne aggódj! Ha szeret úgyis kitart melletted és megért! Esetleg ha Vele vagy és Vele minden remek, próbálj úrrá lenni az érzéseiden!

Sok sikert!

2011. jan. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha nőtt, akkor biztosan jó együtt lenni a pároddal! :-)

Ebben lásd az örömöd!

2011. jan. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Elolvastam, hát mostanában már egy napon belül többször is váltakozik a hangulatom, és inkább ez az egész mostanában tűnt fel. Azelőtt nem volt szembeötlő a dolog, sokszor voltam fáradt, most meg pl tegnap egész nap feküdtem szinte, éjjel meg 4ig fennvoltam, mert felélénkültem. és elég rosszul alszok, de mondjuk ez nálam már nagyon régóta fenn áll. Már szinte természetes dolog volt ez nekem.

köszi :)

2011. jan. 31. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!