Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziósok mennyire tudnak...

Depressziósok mennyire tudnak munkát vállalni és pl. jogosítványt szerezni?

Figyelt kérdés

Egy depressziós személy ugye ált. kicsit lassabb, szétszórtabb, talán gyógyszereket is szed, amelyek ronthatják pl. a reakcióidejét. Mennyire gyakori, hogy depressziós emberek jogsit tudjanak szerezni (mondjuk fiatal nő, "B" kategóriásat)?


A munka világában hogyan tudnak boldogulni? Mennyire toleránsak velük a kollégák? Vagy, ha (pl. a betegségük miatt) nem tudnak elhelyezkedni, jogosultak valamilyen ellátásra, segélyre stb?


2011. júl. 10. 22:19
 1/2 anonim ***** válasza:

ezt a depressziós szeretné?

Mert ha igen, akkor azt hiszem, hogy a gyógyulás útjára lépett... nem tudok ilyenekben tanácsot adni, de egy szakember véleménye nem ártana...

2011. júl. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én gyógyszereket szedek 13 éve, súlyos depressziósként élem a mindennapokat, 10 éve dolgozom, egész jól boldogulok.

A munkahelyemen sokáig nem tudták, hogy depressziós vagyok, viszonylag jól egyensúlyban tartanak a gyógyszerek, nem vették észre, hogy milyen problémával küzdök.

A tanácsom az, hogy ne mondd el, csak később, mert a kollégák nem toleránsak, mint ahogy a magyar társadalom sem az, de gondolom, ezt tapasztaltad.

A jogsit nem tanácsolnám, nekem van, de még akkor szereztem, amikor nem voltam beteg. Most a gyógyszerek miatt nem vezetek.

De ezt az orvosod döntheti el, hogy javasolja-e vagy sem.

Ha nem tudsz dolgozni, kaphatsz ugyan segélyt, de az hideg vízre sem elég.

Leszázalékolhatnak max. ha nagyon nagy szerencséd van, de nem jó megoldás az sem, kevés pénz, és állapotromlás.

Mert mit csinálsz egész nap, ha nem dolgozol? Gondolkozol, és sajnálod magad.

2011. júl. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!