Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rohamom volt, pánikbeteg...

Rohamom volt, pánikbeteg vagyok? Mi volt ez?

Figyelt kérdés

Tegnap éjszaka 2-3 órán keresztül olyan rosszul voltam, hogy azt hittem, ott halok meg... Feküdtem az ágyban, összekuporodtam, bemerevedtek az izamaim, nem mertem/tudtam mozdulni, csak ringatózni, sírtam, és csak arra tudtam gondolni, hogy "Nem bírom." Nem tudom, hogy mit nem bírtam, de csak erre tudtam gondolni. Máskor is volt ehhez hasonló eset, de tegnap (illetve ma hajnalban) volt a legdurvább...

Nem tudom, hogy ez mi volt? Miért történt ez velem? Nem ért semmi trauma vagy ilyesmi. Hogyan lehet ezen segíteni?


Ma hányingerem volt/van, és remegek.

Különben depresszióval kezelnek, meg állítólag szorongok és kényszeres is vagyok.


15/L


2011. aug. 18. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez a szorongás, depresszió következmény, kivannak az idegeid.De ha szed gyógyszert, esetleg annak mellékhatása is lehet.Ha ilyen van, ne ess kétségbe, ebbe ilyen rosszullétekbe nem lehet belehelni, bár kétség kívül nem valami kellemes.Készíts egy nyugtató teát,teremts magadnak nyugodt környezetet, például kellemes zene, amit szeretsz, vagy kapcsold be a Tv-t ,olvass verset.Ezek elterelik a figyelmed és jobban leszel.
2011. aug. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
..Bár van, akinek ilyenkor a fizikai aktivitás segít, kipróbálhatod azt is, hogy ugrálsz, helyben futsz pár percig, jól átmozgatod magad, ez is segíthet, hogy kimenjen az izmaidból az a feszültség.
2011. aug. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem írták ez nem pánikroham, hanem idegi kimerültség
2011. aug. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Különben gyógyszert már nem szedek.
2011. aug. 18. 14:26
 5/7 A kérdező kommentje:
Kíváncsiságból kérdezem: ha ez a kórházban jön rám, akkor mit csináltak volna velem? Benyugtatóznak?
2011. aug. 18. 14:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Kaptál volna egy nyugtatót,amitől pár perc múlva elmúlt volna a rohamod.Aztán szépen hazamentél volna.

Óvakodj ám a stressztől, mert úgy látszik Te nem nagyon bírod.És lehet ez rosszabb is!Figyelj oda arra, hogyan oldd meg a problémás helyzeteket, szakíts mindennap időt a testi-lelki pihenésre, felüdülésre és akkor nem lesz baj.

2011. aug. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező!Ez pánikroham volt. Ezt a saját magad által előállított szerotonin hiánya okozza. Valszeg a depressziód is innen származik. Gyógyszerrel jól kezelhető. Mindenképp szakorvost igényel.Ha nem mész el vele, gyakorivá válik.
2011. aug. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!