Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne változtatni...

Hogyan lehetne változtatni azon a negatív érzésen, amit a hivatalos helyeken szoktam érezni (erős izzadás, idegesség, gyomorgörcs)?

Figyelt kérdés
Az hogy éppen orvosi rendelő,okmányiroda,vagy egy állásinterjú teljesen mindegy...Lehet,hogy egy gyermekkori negatív élmény?Fel lehet oldani?
2009. febr. 11. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem hogy még fiatal vagy, és nem rég óta jársz hivatalos helyekre. Én is ilyen voltam, bármit kellett elintéznem, rettentően izgultam. Aztán az évek alatt rájöttem, hogy nincs mitől félni, általában mindenhol kedves, rendes, segítőkész emberek vannak, nem fognak felfalni. Csak nyugi.
2009. febr. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtatást!Még kezdő "háziasszony" vagyok,eddig nem sok ilyen jellegű elintéznivaló hárult rám.Azt hittem,csak én vagyok kis"béna".:)
2009. febr. 11. 13:28
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem csak Te vagy ilyen "béna"...

Ahogy az első is írta megszokod... ez most dupla stressz következménye.

Egyrészt maga a helyzet új, másrész, - bár nem veszed észre - nyilván amúgy is rengeteg dolgoggal kell újonnan megküzdened. És ez csak rá tesz egy lapáttal.


Gondolom, ha friss háziasszony vagy, akkor sok új dolog van az életdben, végérvényesen szakadsz el a szülői háztól, esetleg munkát is mostanság keresel/vagy új munkahely, talán új helyre is költöztél, stb-stb... rengeteg olyan apróság, amit észre se veszel és nem is szabad, hogy láthatóan megviseljen, de valahol tudatalatt rengeteg stresszt okoz...


Nem véletlen, hogy a legtöbb pánikbeteg a huszonpár éves fiatal lányok közül kerül ki, de ne izgulj, ez természetes (remélem, mert én is így vagyok vele :) )...


Megszokod, vagy ha nem, lesznek kézzelfogható napi szintű problémáid amikre koncentrálni kell (főzni mosni a gyerekekre, munkába járni, stb) és akkor már nem lesz időd minden ilyenen stresszelni magad :D

2009. febr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok... elég hülyén hangzott... természetesen nem az természetes, hogy pánikbeteg lesz sok lány, hanem, hogy ilyenkor stresszesebb az élet... csak a mai világban ezt sokan nehezebben viselik... sajna...


Mindenesetre, ha sokáig nem javul/rosszabbodik a helyzet... lehet, hogy érdemes elmenni pszichológushoz, de egy kis gyomorgörcs, az még egyáltalán nem ok erre :D

2009. febr. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,kedves vagy!Hát a változásokból mostanában jutott bőven:teljesen új város,szülői háztól való "végleges "elszakadás,egy párommal való összeköltözés,egy szörnyű munkahely a régi helyett,majd annak a megszűnése,valamint hónapok óta fennálló munkanélküliség..Lehet,hogy ezek miatt is vagyok kicsit szorongóbb a kelleténél.Remélem,előbb-utóbb kinövöm és nem fogok ilyeneken is görcsölni...:)
2009. febr. 11. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!