Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Négy éve tartó rémálom -...

Négy éve tartó rémálom - beteg lennék?

Figyelt kérdés
Négy éve kezdődött minden. A barátaimat elkezdtem visszautasítani, ha találkozni akartak velem, pedig semmi abjom nem volt velük, bezárkóztam, és elvágtam magam a külvilgától, pedig semmi bajom nem volt az emberekkel. El is vesztettem a legjobb barátomat, és mindenkit, aki kedves volt nekem. Később azt tapasztaltam, hogy a személyiségem egy az egyben megváltozott - önmagam ellentéte lettem. Előtte harsány voltam, életvidám, kerestem a társaságot, elégedett voltam az élettel, és mindig optimistán tekintettem a jövőbe. Mára már képtelen vagyok kifejezni magam szemtől szembe, többé már határozottan nem erősségem, hanem gyengeségem a kommunikáció. Beszéd közben ideges vagyok és zavart, függetlenül attól, kihez beszélek. De ami a legrosszabb, az a mentális teljesítőképességem. Mindent elfelejtek, lassabb vagyok mint valaha, ha valamire koncentrálni akarok, úgy érzem, mintha valaki a víz alá nyomta volna a fejemet, és képtelen vagyok összpontosítani. A négy év alatt több kritikus korszakom volt, több alkalommal éreztem úgy, hogy valami végérvényesen megszakadt odabent, és halottnak éreztem magam. Nem voltam szomorú, se boldog, semmi. Üres voltam. Ezek a napok úgy félévenként-évenként ismétlődnek. A családommal való kapcsolatom nagyon rossz (az anyámmal élek), mára már ott tartok, hogy a legkissebb dolgokért is ideges leszek, könnyen megharagszom, és hoszú távon ideges leszek. Voltak idők, mikor kínomban széttépkedtem mindenféle papírt magam körül, vagy összetörtem pár tárgyat ami a közelemben volt. Ártalmas más emberre sosem voltam. Sőt. Már jó ideje félek emberek közé menni. Vagy talán nem is ez a pontos kifejezés, de ha arra gondolok, hogy pl. az iskolában be kell kopogtatnoma titkárságra, mert mondjuk le kell adnom egy papírt, indokolatlan pánik tör rám, nem akarom, legszívesebben elfutnék. Ugyanígy gyűlölök bemenni bárhova. Ha este lemegyek megsétáltatni a kuytust, mindig kikerülöm az embereket, főleg, ha többen vannak. leginkább emiatt szégyellem magam, és próbálok urrá lenni a saját iszonyomon, hiszen a kiskutyának szüksége van a többi kutyával való ismerkedésre, csak így ugye nekem is mások közelébe kell mennem, így ezeket az alkalmakat nagyon nehezen élem meg. Ebben a négy évben nagyon meghíztam, alig járok ki, pedig szeretnék, de valami valahogy mindig visszatart. Szeretnék elmenni erre-arra, de valahogy nem sikerül. Néha úgy érzem megőrülök, és már nem tudom megítélni, ki vagyok egyáltalán. Az osztálytársaimmal való kapcsolatom rossznak mondható, bár nem vészes annyira - le vagyok nézve osztályszinten, de nem bántanak gyakran, mivel mindenkihez kedves vagyok, és segítőkész, így utálniuk nincs miért. Ettől függetlenül nem szeretnek, és alaptalan vádaskodások érnek, bár ezeket nem veszem komolyan. Ami még aggasztó (legalább is nekem), azok az alvási szokásaim. Akármennyit is alszom, mindig álmos vagyok ha beérek az iskolába, elalszom az órákon, bármennyire is igyekszem ébren maradni, de amint hazaérek, ez az álmosság szertefoszlik. A többi probléma viszont marad - ugyanúgy butább maradok, és minden marad a régiben. Már gondoltam rá, hogy felkeresek egy tanácsadót, miért történnek ezek velem, de erre nincs lehetőségem, mivel nincs anyagi háttrem, az anyám nem támogatná, sőt kinevetne (minden ilyen npróbálkozásomat kinevette, később gúnyolódott és sértegetett is ezek miatt). Sajnos az ő meglátása szerint egyszerűen az utóbbi négy évben érzelemmentes bunkó lettem. De azt hiszem íyg ennyi idő után legalább egy kérdést megér az interneten, hogy egyáltalán mi lehet ez, és mit tehetnék ez ellen? Mi a bajom? Egyáltalán betegség-e ez, és ha nem, akkor mi, és mi válthatta ki? Mit tehetnék legalább csaka zért, hogy a teljesítőképességemet visszanyerjem? Nincs annál szörnyűbb, mikor érzed, hogy egyre hülyébb vagy, tényleg. Kérem, akinek van valami tippe, ossza meg velem. Előre is nagyon köszönöm!
2009. febr. 13. 22:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus depresszió - fóbiával fűszerezve.

ORVOS tud segíteni rajta! Menj el a körzeti orvosodhoz (iskolaorvos is lehet), aki majd beutal INGYENES vizsgálatra. Gyógyszert inkább ne szedj - nálad még nem tűnik annyira súlyosnak, hogy csak gyógyszerrel lehessen ideiglenesen talpraállítani.


Édesanyádnak üzenem, hogy ez betegség. Nem kinevetni vagy gúnyolni - hanem gyógyítani kell.

2009. febr. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagyon megdöbbentettek a soraid... Mivel nem ezzel foglalkozom, így nem vagyok biztos benne, de szerintem depressziós vagy, arról olvastam ilyeneket. Sajnos egyáltalán nem normális az állapot, amiben élsz, ezért mindenképpen fel kéne keresned egy szakembert. Ezt a legjobb szándékkal mondom. Elfajulhat a helyzet, és lehet ebből még nagyobb baj. Tudom, hogy drága, és cikinek tartod, ilyesmi, de csak ő segíthet újraépíteni a szociális kapcsolatodat, az életedet. Túl régóta tart ez ahhoz, hogy csak úgy el lehessen siklani felette.
2009. febr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp pszichológussal kéne beszélni, mert ez biztos hogy valamilyen pszichés zavar. Lehet személyiségzavar, depresszió, szociális fóbia, ne adj isten skizofrénia, amiket kezelni lehet és kell. Sajnos egyedül ezt nem tudod megoldani, érdemes lenne a helyi mentálhigiénés gondozót felkeresni, biztos hogy már az is érne valamit, ha egy szakemberrel beszélhetnél erről. Nem írtad, hány éves vagy, de ha a családod nem is támogat ebben, valami ismerős vagy rokon csak akad, aki elkísérne az orvoshoz.
2009. febr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Legelőször keresd fel a háziorvost, vagy az iskolaorvost! Ez amit leírtál valóban lehet depresszió, de lehet nagyon komoly vitamin, vagy nyomelemhiányos állapot is.

Mindenképpen fordulj orvoshoz, de addig is próbálj venni orbáncfűkivonatot, cseppet, és kezdd el használni!!

és magnézium plusz B6 is azzonnal kellene emelt adagban

2009. febr. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is menj el a háziorvosodhoz, ez valamilyen szorogásos depresszió lesz, lehet bután hangzik de egyél több csokoit kicsivel, ez növeli az endorfin nevű hormonod szintjét és boldogabbnak érzed magadat tőle.
2009. febr. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Menj el az orvoshoz, hétfőn. Ha ki tudod nyomtatni, vagy le tudod írni, vidd el ezt neki. Otthon mondhatod, hogy lázas vagy, vagy a torkod fáj.

Én voltam depressziós sokáig szenvedtem alig bírtam , d e kitartottam a munkahelyen otthon estem össze, aludtam el, rohamban.Csak akkor mentem orvoshoz, amikor a szívem is kihagyott, s 2 doboz gyógyszertől jobban lettem. Egyszer éreztem, hogy visszaesek, visszamentem, s kis növényi készítmény átsegített. Azóta élek. s milyen jó.

Utólag tudtam meg, milyen könnyű az élet, egész felnőtt koromban egyre iszonyúbb erőfeszítéseket tettem - pedig már az elején meg lehetett volna állítani. Muszály volt gyógyszert szedni, vegyi probléma volt,ilyen enzim dolog. És helyrejött. Seperc alatt. Azóta tudatosabban élek, nem hinném, hogy újra eljutnék idáig.Ha kicsit levertebb vagyok, már előzöm meg! De neked most muszáj segítséget kérned. Ha nem akarsz egyedül menni, hívd fel egy régi barátodat, hogy kísérjen el!Szívesen fog segíteni, ez biztos. Sokkal könnyebb lesz, ha más (orvos) kezébe teszed a gondod, egyből jobb lesz. Ne késlekedj, nem érdemes. Várom a fejleményt.

2009. febr. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A 22:21 cuccait vedd meg holnap, s kezdd használni azonnal.

Ha nem akarsz rá pénzt kérni otthon, találj ki valamit, füzetre, sulibavinni, vmi.Vagy egy régi barát, vagy nagyi ad. Apukád hol van?

Remotiv (depi ellen, természetes)3600-,Ft magne b6 800 ft

b vitamin, az olcsóbb,és az is több a semminél, magnéziumot abc-ben is vehetsz pezsgőtablettában, s hétfőn doki.

Egyél sok diót, csokit, banánt. Ne most akarj fogyni, ha rendbejössz, az is rendbejön.

Hogy bírtad eddig?

S imádkozz Jézushoz, magadban, hogy nyissa meg a szíved, nem baj, ha nem hiszel, próbáld meg!

Kérj hitet!

2009. febr. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat! Tényleg! Mind nagyon-nagyon hasznosak, és erőt veszek magamon, és hétfőn bemegyek az iskolaorvoshoz. Máshoz nem lehet, mint azt valaki ajánlotta, az az igazság, hogy középiskola negyedik évében járok, anya akkor se engedne orvost, ha lázam lenne (januárban volt is). Kár, pedig most tényleg beteg is vagyok, kis hőemelkedés, ilyesmi. Az utóbbi időben valahogy sikerül minden betegséget magamra szedni. :) Valaki kérdezte hány éves vagyok: 18 múltam decemberben. A megvásárolandó dolgokra sajnos azt tudom mondani, hogy nem megoldhatóak, bárhogy is nézem. Anya biztos nem ad, mellesleg mindent leellenőriz, ha valamit veszek, blokkot kell hazavinnem, még ha bevásárolni megyek, akkor is. Mindenesetre holnap elmegyek a nevelőnőmhöz (ő olyan nagymama-féle, gyakorlatilag neki köszönhetem, hogy aránylag tisztességes ember lett belőlem), még sosem beszéltem senkinek a problémáimról, de neki azt hiszem elmondhatom. Nem hiszem hogy négyezer forintot ki tudna fizetni, hiszen kis nyugdíja van csak, de lehet, hogy az általad ajánlott olcsóbb vitamint megengedheti magának, erről majd esetleg megkérdezem. Volt egy kérdés az apámról, ha jól emlékszem. Ő nem él velünk, tulajdonképpen nem is emlékszem rá. Ő egy egészen másik történet, ami az eddig leírtakba nem fért bele (féltem hogy van egy bizonyos korlát a karakterszámokat illetően). Az apám egy török férfi, akivel anyám 26 évesen ismerkedett meg. A baj az volt, hogy apámnak már akkor volt felesége, viszont konzervatív családba született, így a másod-unokatestvérével házasodott össze, mondjuk nagyon szerelmes is volt belé, anyámat is azért szerette valamewnnyire, mert emlékeztette Birgulre (apám felesége), viszont a baba sehogysem jött össze, apám viszont nagyon szeretett volna egyet. Anya meg nagyon szerelmes volt apámba, és nem tudott a feleségről, meg nagyon törökül se, szótárral kommunikáltak akkoriban. Szóval így lettem én, a tökéletes balsors, mert lány lettem, holott apám fiú örökösre vágyott. Mikor megtudta, hogy nem fiú lettem, azonnal le is tagadott, hogy nem is az ő gyereke vagyok, meg hasonlók. Később valamennyire megbékélt a dologgal, de anya elküldte tőlnk (olyan félévente járt csak hozzánk, mert kamionos volt), és soha többet nem jött vissza. Amúgy Birgul mikor megtudta hogy anyám terhes lett, befeküdt a kórházba, és lett gyerekük végül, de valami olyasmi volt, hogy csak végig orvosi felügyelet mellett tudta kihordani, nem tudom a részleteket. De a személyes bosszúm azért megvolt: a "testvérem" lány lett.


Szóval, ami nem fért bele a fentebb írt dolgokba, hogy 15 éves korom körül kezdődött egy furcsa állapotom, mikor mindenáron fiú akartam lenni. Erősen vallásos lettem, meg csodákban reménykedtem, meg ilyenek - borzalmas korszak volt. Mikor úgymond sikerült legyőznöm ezt az akkora már-már rögeszmévé fajult vágyat, rosszabb lett minden. Mikor sikerült, megint lett egy olyan üres napom, de ez sokkal rosszabb volt. Az addigiakhoz képest mégjobban megnőtt az öngyűlöletem, és őrülnek éreztem magam, nem csak a régi rögeszme miatt, hanem úgy általában is. De vége lett. Amúgy ennek a fiú verziómnak még neve is volt, bár személyiségileg nem tért el tőlem, vagy ha igen, csak kicsit. Ez egy vagy másfél évig tartott. Az apám mindig nagyon hiányzott, és rosszul esett hogy nem érdeklem, de sosem volt ilyen tudatos vágyam, hogy bárcsak fiú lettem volna, hogy neki kelljek, a mai napig sem érzem így, de más okot nem látok rá. Talán innen alakult ki. A mostani rögeszmém az "én még gyerek vagyok" kezdetű sláger. Ez még csak pár hónapos, a 18. születésnapom előtt nemsokkal kezdődött, de most is tart. Hogy úgy érzem, hogy én még egyáltalán nem vagyok felnőtt, és olyan érzésem van, mintha ellopták volna tőlem ezt a négy évet, és igazságtalannak tartom, hogy rámtukmáltak egy halom felelősséget, és a 18-as "álomhatárt", amikor én még "nem is vagyok annyi". De pedig de. Én szeretnék lenni mindenhol a legkisebb, a legfiatalabb, a legalacsonyabb, minden módon. A magasság mondjuk nem nehéz, kőkemény 154 centiméter vagyok. :) De ez megint valami hülyeség kezdete, attól tartok. De nagyon rossz érzés. Szóval ez az új hülyeségem, mert úgy tűnik mindig akad egy. Bocsánat a hosszú postért :( És nagyon nagyon nagyon köszönöm mindenkinek a segítő kommenteket, hihetetlenül jól esik hogy vannak, akik időt áldoztak rám, és segíteni próbálnak! Igyekszem a lehető legjobban követni az utasításokat, amennyire tőlem tellik, tényleg. Mégegyszer nagyon köszönöm!!!

2009. febr. 13. 23:55
 9/17 anonim válasza:
0%
Szerintem sok az időd. Mit szólnál,ha leülnél tanulni? Esetleg dolgozni? Hidd el, nem lesznek ilyen gondjaid,mert nem lesz időd depisnek lenni.
2009. febr. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Figyi, neked először is magaddal kell békét kötnöd, aztán meg az anyukád (zsarnoki?) szárnyi alól kellene majd minnél előbb kiszabadulni, mert valahogy nagyon úgy érzem, hogy nem nagyon vagytok egy hullámhosszon! Most nem azt mondom, hogy költözz el, csak valahogy ki kellene vívnod, hogy úgy kezeljen, ahogy egy anya a lányát kellene hogy kezelje! Még egy felnőttnek is nehéz lenne ilyen körülmények között élni!!!

Orvoshoz mindenképp menj el, és anyudnak tényleg nem fontos tudni róla, ha már "ennyire megértő" és szívén viseli a te lelki egészségedet!

Szerintem nagyon is érett vagy a korodhoz képest, én boldog lennék ha ilyen lányom lenne!!!!!

Próbálj meg minden nap valami olyat csinálni, ami jó érzéssel tölt el magad felé, pl. valami sport az baromi jó hatással van az emberre. Felszabadulnak az elnyomott energiák. Írod,hogy meghíztál, én judozom és harminc éves elmúltam amikor elkezdtem, nagyon szeretem és én is dagi voltam és még vagyok is, de jóval kevésbé, mert sikerült a judo és diéta segítségével lefogynom. Persze, ha nem bírsz emberek közé menni, nehéz lesz elkezdeni! De próbáld meg! (akármit) Próbálj meg ésszerűen étkezni, sok zöldség, gyümölcs, sovány hús, kevés zsíros étel, és szénhidrát. (kenyérféle és lisztes dolgok) A csoki tényleg jó, de kis mennyiségben! :) Eddig tényleg jó tanácsokat kaptál az étkezéssel kapcsolatban, de kicsi adagokat egyél.

Sok sikert és szerencsét neked!

Remélem ha a sulit befejezed és sikerülnek a terveid, elmúlik ez az állapot.

Inda

2009. febr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!