Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyibe kerül egy pszichológus?

Mennyibe kerül egy pszichológus?

Figyelt kérdés
2011. febr. 27. 00:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ja, ha elárulod, hogy melyik városban laksz, valószínűleg percek alatt megtalálom neked a neten, hogy melyik rendelőintézetben van pszichológus, de ha nem, akkor a háziorvosnak egyetlen telefon, hogy kit ajánlana, olyat, akihez tb alapon mehetsz, és kész passz.
2011. febr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Pontosan! Legjobb barátnőm is kórházba járt egy pszichológus nőhöz, és nem kellett érte fizetnie, viszont készülj fel arra, hogy nem minden esetbe tudnak segíteni. Barátnőm pl egy év után csak egyre rosszabbul kezdte érezni magát, ahogy elmesélte nem is igen tudnak segíteni csak sablon válaszokat adni, sablon módszereket ajánlani, amit ő maga is tudott, próbált, mégsem jött össze. Az összes problémája arra lett visszavezetve, hogy az apja elhagyta őket gyerekkorukban. Bántotta az édesanyját többször is, testileg, lelkileg, csalta, stb. Nem beszélt vele több mint 5 éve. Az apjának új családja lett a régire már nem volt kíváncsi, gondolok itt a gyerekeire elsősorban. A pszichológus nő azt tanácsolta, hogy keresse meg az apját, és próbáljon jó kapcsolatot kialakítani vele, megbeszélni azt hogy miért tette mindazt amit tett. Barátnőm ennek ellenállt, eszébe sem jutott újra behozni az életébe azt az embert. Mivel egy idő után már szinte erőltetésnek érezte hogy igen is keresse meg, inkább nem ment el többet a pszichomókushoz.

Ezt csak azért meséltem el, mert nem szabad csodákat várni!

2011. febr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Az is meglehet, hogy nem a pszichológus a legjobb megoldás. Lehet, hogy egy mentálhigiénés szakember pl. többet tudna segíteni.

A másik baj, hogy sokan megszokták, hogy ha elmennek egy pszichológushoz, akkor az majd kész válaszokat, kész megoldásokat fog neki adni, pedig valójában nem, hanem segít abban, hogy ő maga tudja megoldani a problémáját. Legalább is egy jó szakember ezt csinálja.

2011. febr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
budapesten lakok. a 20. kerben
2011. febr. 27. 21:09
 15/17 anonim ***** válasza:
2011. febr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Sok helyen próbálkoztam megtalálni a jó terapeutát. Nekem a magánrendelés vált be, ott kaptam olyan mértékű figyelmet amire szükségem van. Az én dokim 9000-ért kezel.
2011. febr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

hát szerintem ne szórakozz vele, elég macerás beszerezni, mert nem jól tűrik a fogságot...

Én elég durvának tartom a 7-8-9-10 ezres óradíjakat, ki tudja azt kifizetni? Mindenütt van ingyenes pszichomókus, csak kérdés, hogy mennyit foglalkozik veled, így hogy nem fizetsz pluszban azért, ami amúgy is járna neked... :S

2011. febr. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!