Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azok az ügynökök, akik a...

Azok az ügynökök, akik a kihallgatásokat végzik, normálisak?

Figyelt kérdés

Nem feltétlen hazai emberekre gondolok, hanem pl. FBI, CIA ügynökökre.

Úgy értem, számomra elképesztő az, hogy milyen pszichikai módszereket (már amelyik nyilvánosságra került) használnak a beismerő vallomás megszerzésére.


(Nem fogom a bűnözők pártját, tudom, hogy az esetek többségében tényleg sarasak a vallatottak; szóval ok nélkül ritkán hurcolnak el az éjszaka közepén, totál váratlanul).


Válaszokat köszi!


2011. márc. 2. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ők ezt tanulták. Pontosan tisztában vannak azzal h meddig súrolják a civil ember személyi jogait és meddig mászhatnak be a magánszférájába.


A KGB mondjuk csinált érdekes dolgokat de kitudja mennyi igaz belőle.

2011. márc. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem évek óta nagyon érdekelnek ezek a szervezetek és azok alapján amit összeszedtem róluk a két szervezetet korántsem lehet összehasonlítani.

A CIA elég sötét szervezet még a politikusok előtt is titkolóznak, végsősoron minden titkosszolgálat egyforma ilyen téren. Biztos sok mocskot rejtegetnek.

Az FBI lényegesen nyiltabb elszámoltathatóbb szervezet és nekik tényleg a bűnüldözés a dolguk. És miért ne lennének normálisak? Olyanok mint a rendőrök csak macerásabb ügyekkel foglalkoznak. Felkészültségük technikai és egyéb hátterük jóval fejlettebb.És egy ekkora államban ilyen bűnözés mellett szerintem szükség van rájuk.

Egyébként épp ma az egyik dokucsatornán láttam, hogy Arkansasban lebuktattak egy erőszakos, félkatonai rasszista bandát. És egy lövés sem dördült mert az egyik ügynök az előírásoknak ellentmondva fegyvertelenül bement a főnökhöz és partnerként tárgyalt vele. Négy napig folytak a tárgyalások. 80 hektáros folyóval és fegyveres őrökkel körbevett birtokon húzták meg magukat a bandatagok családtagjaikkal. 200 FBI ügynök, mesterlövész stb. vette őket körül. Egy óra alatt lerohanhatták volna őket és szétlőtték volna az egész bagázst de nem tették. Pedig a rasszista góré is hasonlóval fenyegetőzőtt.

A végén feladták magukat.

És a fegyveres repertoár? Tankelhárító rakéták, több liter cián melyet a vízvezetékbe szántak és egyéb illegális csemegék...

Na ez a nem semmi.

Most mind sitten ül az egyik halált kapott.

2011. márc. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Úgy értem, kicsit olyanok, mintha két személyiségük volna: egyik pillanatban teljesen normális emberek, a másikban meg, mondjuk nekedmennek a csikkel, vagy tenyéréllel nyakonvágnak.

Ez tök ijesztő.

2011. márc. 2. 22:26
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Színészkedésről még nem hallottál?
2011. márc. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Most miért kell arcot nyitni?


Szeretném megérteni, hogyan működnek, hogyan tudják ezt évekig csinálni anélkül, hogy megőrülnének.

2011. márc. 4. 00:57
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Azok az ügynökök, akik a kihallgatásokat végzik, normálisak?"


Igen. Nagyon erősen megválogatják, hogy ki kerülhet ilyen pozícióba.


"Nem feltétlen hazai emberekre gondolok, hanem pl. FBI, CIA ügynökökre."


Ugyan már, miből gondolod, hogy itthon nincs ilyen szakma?


"egyik pillanatban teljesen normális emberek, a másikban meg, mondjuk nekedmennek a csikkel"


Ezek szakmai fogások. Semmi személyes mozzanat nincs ebben.


"Szeretném megérteni, hogyan működnek, hogyan tudják ezt évekig csinálni anélkül, hogy megőrülnének."


Pontosan ezért szilárd, kiegyensúlyozott, egészséges személyiségeknek kell lenniük. Szadisták, fanatikusok vagy éretlen, tétova, gyáva emberek nem alkalmasak. Pont az a lényeg, hogy akkor tudja a feladatát jól elvégezni, ha nem személyesen közelíti meg a dolgot, hanem szakszerűen.

2011. márc. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy itthon is vannak ügynökök, de előbb ugrottak be a tengerentúliak - róluk többet hallani.


Az ügynökök is járnak olyan v.mikre, amikre néha a mentők, tűzoltók, rendőrök? Úgy értem, olyan konzultációra szakemberhez, aki segít nekik feldolgozni a dolgokat (azt tudom, hogy a fentebb írott három szerv emberei különösen megrázó eset után kell,hogy megbeszéljéka dolgokat a dokival).

2011. márc. 5. 18:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyilván igen. Bár szerintem izgalmasabbnak képzeled az életüket, mint amilyen. A valóságban az efféle munkák 99%-a aktatologatás.
2011. márc. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Inkább idegtépő ez a meló szerintem, mint izgalmas. Gondolom, a családtagok biztonsági okokból nem tudhatják, mi az illető pontos munkája.


Nem irigylem őket.

2011. márc. 5. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!