Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek segítségét...

Pánikbetegek segítségét kérném! Tanácsok?

Figyelt kérdés
2 hónapja küzdök pánikbetegséggel,szorongással(infarktustól való félelem, nem merek kimenni utcára egyedül mert félek h elájulok,...stb.)Nehéz a dolgom a "gyógyulásba" mert mindenki bolondnak néz meg h csak beképzelem meg h belémbeszélték.A legnagyobb gondom viszont az h a pasim is annak néz meg folyton azt hajtja h szedjem össze magam de egyszerűen nem megy,ez nem olyan könnyű segítség nélkül nem megy,úgy érzem senki nem ért meg.Egyszerűen nem megy az h egyedül utazzak hozzá (távkapcsolatban élünk) és ő ezen besértődik egyszerűen nem tudom mit csináljak.Ja igen szivesen beszélgetnék még pánikbetegekkel tapasztalatcsere miatt msn-en.Kérlek segítsetek el vagyok keseredve!!20/l
2011. márc. 3. 18:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Szia! Én is ilyen betegséggel küszködök már kb fél éve, tök ilyen tünetekkel, mint amiket te irsz. jártam pszichologushoz én is... egy hónapig kb tök jól voltam, de modtanába jönnek vissza a tünetek.. :( tök el vagyok keseredve, én is szivesen beszélgetek veled ilyesmiről, ha szeretnéd. hátha tudunk segiteni egymásnak :) ha gondolod vegyél fel msnre: liz.00000@hotmail.com, vagy irj egy privát emailt :) L/21
2011. márc. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is az vagyok. Nekem kilenc évvel ezelőtt voltak ezzel kapcsolatban problémáim. Most is kijött. Könnyebbség, hogy csak utazási pánikom van, de régen én sem mertem kimenni az utcára. El lett húzva az egész, nem kezeltek időben, depis lettem, majd kaptam egy idegösszeomlást. Két év alatt jöttem rendbe. Iszonyat kemény volt. Most azért tért vissza, mert elkezdtem fogyózni,és kicsit túlzásba estem. Nos: pánikbetegségre a legjobb a xanax. Ha utazni készülsz, előtte egy fél órával vegyél be egy 0.25-ös xanaxot. De előtte!!::: doki, doki, doki!!!! Ő segíteni fog!!! Ez csak egy átmeneti állapot, hidd el, rendbe fogsz jönni! Nem tanácsolnám feltétlenül a magánrendelést, nekem normális a dokim, ha gondolod ajánlhatom, engem pikk-pakk összeszedett, meg az anyámat is, meg a nővéremet is. (jó az alom, mi,?)

2011. márc. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyan az volt a problémám. Az korházba is kerültem, azután írtak Ataraxot és azóta semmi bajom nincs , 1 hónapig kellett szedni a gyógyszert. Kb 3 hónapja tünet mentes vagyok.
2011. márc. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, és társai!

Ha már voltatok pszichiáternél ( én az sztk-t javaslom), és szeditek a gyógyszert, ahogy az meg van írva, van még két, egyénileg használható "csodaszer". Az egyik valakihez odabujni, aki szorosan átölel, és nyugtatgat, amikor jön a rosszullét, a másik pedig egy nylonzacskó, amibe kell lélegezni. Belefujod a levegőt, majd visszaszívod ugyanazt. És ismét, és ismét. Ennek a trükkje a következő: ahogy zihálva veszed a levegőt, egyre több oxigén gyűlik a szervezetedbe, és ez okozza a rosszullétet. 6-8 mellre szívott oxigéndús levegőtől bárki megszédül. Ezért kell a saját, már használt levegődet nyugodtan, magadat csitítva ismételten visszaszívni. Próbáljátok ki, gyakoroljátok! Már az is megnyugtató lesz, hogy nektek is van ellenszer a kezetekben. Csak használni kell. A zacsek elég nagy legyen, és nem kell rászorítani a szátokra, orrotokra. És közben meg nyugtatgatni kell magatokat, hogy ne ziháljatok, és ne essetek még nagyobb pánikba.

2011. márc. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Az utsó sorstársat egészíteném ki, bár írta, de fontos, jobb a papírzacskó, abban még véletlenül sem lehet túl sok co2-t szívni.

A levegőt meg így vedd, BE,2,3.-KI, 2, 3, 4, 5, .

a számok egyenlő időhosszakat jelentenek.

A Xanax helyett NE fogadd el, a xar antidepresszívumokat, nekem durván rontották az állapotom, meg másnak is ezt okozza, de szívesen nyomják neked oda.

Hatóanyagokat írok, sertalin, fluoxetin, citalopram.

Ezeket NE. Pszichoterápia is ennyit ér.

A Xanaxból én napi 3 mg mellett lettem tünetmentes, úgyhogy az a 0,25 kicsit light-osnak tűnik, de persze ez egyéni. A Xanax-sr nekem nem jó, mert lassan szívódik föl.Ha csak azt írnak föl, össze kell törni porrá, és úgy bevenni, akkor hat. Óvatosan, mg-ra figyelj!

Nekem 25 éves koromban kezdődött és most vagyok 39.

Vigyázz, nehogy a piára rákattanj, mert be kell vallani, az szinte azonnal oldja a rohamot, (pl.1dl konyak, stb...)de ezt csak gyorssegélyként hordd magadnál.

Nem szabad társaságban még borozgatni se! Semmit, mert azonnal visz a sínen, és másnap meg visszacsapásos pániktünet lesz, amit megint alkohollal kell oldani, és így tovább, tehát véletlenül se igyál.

Azért egy terheléses ekg-t csináltass!

A pasidnak meg mondd meg, hogy beteg vagy, ha nem érti meg, akkor bunkó, jövőtöket így tervezd.

A bunkónál is veszélyesebb a mindenttudó okostojás, aki jön ilyennel, h. szedd össze magad, igyál kamillateát, meg homeos-bogyókat, lásd be, h. csak beképzeled, stb...

Szinte hihetetlen, h. eddig még egy ilyen se sült el ebben a topicban. Majd jön itt is, az életben is.

Ezért betegségedet TITOKBAN KELL TARTANI, mert különben kihasználják, kijátszák ellned, pl munkahelyen, vagy kapod az olyan tanácsokat, h. már attól beteg leszel.

Titokban tartani csak a megfelelően beállított Xanax, esetleg Rivotril kezeléssel lehet. Mellékhatása a hozzászokás, ami természetes, aki beteg az hozzá lesz szokva" ahhoz a szerhez, ami tünetmentessé teszi.

Pl. a szívbeteg hozzá van szokva a szívgyógyszerhez, a cukros az inzulinhoz, stb. És akkor mi van???

Annyi, h. nem szabad hirtelen abbahagyni, mert abból súlyos rohamozás lesz meg egyéb elvonási tünetek.


Még egy tanács, ha fényérzékeny rohamozó vagy, egy enyhe-közepes jó napszemüveg sokat segít.

Legjobb normál szemüvegkeretben megcsináltatni, akkor a sok sggfej nem kérdezget.


Ha van kérdésed, mint" öreg motoros" szívesen segítek mailben is.

2011. márc. 16. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 homo ludensz ***** válasza:
23.46 te a Butejkó légzésre gondolsz? Eredményes ha valaki elsajátítja de pont a pánikosoknak nagyon nehéz mert a fulladás érzésével küzdenek.Esetleg szipusnak vélik a buszon vagy metrón mert ott is van ám pánikroham például a mozgólépcsötől és is irtóztam egy időben. Szívesen beszélek veled én is ha akarod msn- nen : szentgyörgyi sándor
2011. márc. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 homo ludensz ***** válasza:
Talán nyitni kellene egy fórumot és ott egymást naprakészen támogatnánk lehetne az msn -n is néhányan összejönnénk ki mikor tud és öszintén beszámolnánk a többieknek.
2011. márc. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én nyitnék, de nem tom. kezelni az MSN-t, sem más ilyet, de ha lesz belépek, és megtanulom.
2011. márc. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!