Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szokjak le a xanaxról?

Hogyan szokjak le a xanaxról?

Figyelt kérdés
Van egy alap SSRI gyógyszerem, rengeteg ideig elvoltam vele, de történt vmi, és (megint) pánikbeteg lettem. A doki xanaxot adott (háromszor 0.5, de az baromira lenyom), amúgy kértem, hogy a már meglévő SSRI-t emeljük meg, mert nem szeretnék xanaxot szedni. Csakhogy közben bejárok dolgozni, a munkám stresszes, két hete lett felemelve az alapgyógyszer, gondoltam ma elhagyom egy 0.25-öt (háromszor szoktam bevenni, reggel hét és dél között, de utána meg már elvagyok). Ma viszont nem sikerült elhagyni, mert rosszul lettem, sőt, annyira csalódtam magamban, hogy délutánra bevettem még egy 0.25-öt, szóval az már napi 1 mg:((( Lehet még nem hat teljesen az antidepi? Kérlek segítsetek!
2011. márc. 22. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Bármilyen gyógyszerrel kapcsolatos kérdésben inkább az orvosod vagy pszichiáter véleményét kérd ki.
2011. márc. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az antidepi mellé, főleg az elején, használni kell a nyugtatót is. Amennyiben betartos az orvos által meghatározott mennyiséget, akát 2 évig is szedheted, a rászokás nélkül. Ma viszont erős melegfronthatás volt, nem csak te szédelegtél. Ha továbbra sem elég a nyugtatód, az mindenképp az antidepi elégtelenségére utal. De egyetlen esettől azért nem kell pánikba esni. Ha pedig félsz a xanaxtól, akkor kérj rivotrillt, vagy amit az orvos javasol. A xani nekem nagyon nem jött be.
2011. márc. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Hát a napi 1 mg valóban nem nagy adag,ismerek olyat aki szed napi 3 mg-ot mert olyan stresszes a munkahelye.Szerintem ha ugy érzed nyugodtan szedd be és ha nincs szükséged akkor csak a felét.
2011. márc. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azóta megint emeltem:(( Már ötször veszek be 0.25-öt, ami még mindig babapopsinak számít, de utálom ezt a gyógyszert, ezért is nehezebb ez az egész. Lassan már három hétnél tartok a gógyszeremelésnél, nem tudom mikor leszek jobban, de nagyon el vagyok keseredve. Nagyon régen már szedtem xanaxot, de utána kértem a mostani SSRI gyógyszeremet, és jól voltam tőle. De most?? Kétségbe vagyok esve..
2011. márc. 29. 20:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Add nekem. Amúgy meg fokozatosan csökkentsd az adagot. ÉS tereld el a figyelmed valami hobbival, küzdj egy kicsit.
2012. szept. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!