Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől van ez? Mit tehetnék?...

Mitől van ez? Mit tehetnék? (iskola)

Figyelt kérdés

Öt évfolyamos,nagyon erős gimnáziumba járok,most vagyok harmadikas,17 éves vagyok.Nem tudom,mi történt velem,régebben nem ilyen voltam.Az a helyzet,hogy igazából nem tudok "éjszakázni",mert én olyan délutáni tanuló vagyok,max.este 9-10 óráig tanulok.Mostanában gyakran előfordul az,hogy csak később tudok neki állni a tanulnivalónak,mert pihenek,magántanárhoz járok (nyelvvizsga miatt) és vezetek is.Az a baj,hogyha túl későn állok neki,valahogy nem megy a fejembe az anyag,főleg a magolósak (töri és magyar),egyszer az van bennem,hogy én ezt nem tudom megtanulni,egyszerűen beleszédülök a sok oldal látványába,főleg ha még egy szót se tudok belőle.Bestresszelek,egyszrűen nem tudom,hogy mitől.Mostanában sokat stresszelek a suli miatt,lehangolt vagyok,fáradt vagyok.Néha aludni sem tudok egy nagyobb lélegzetű doga miatt,mert egyfolytában a suli zakatol a fejembe.Amúgy nem vagyok rossz tanuló,csak baromi stresszes dogák meg nyelvvizsga meg ilyenek előtt.

Mit tehetnék? A szüleimmel szoktam róla beszélni,de állítólag van a sulinkban egy iskolapszichológus,érdemes lenne elmenni hozzá?Néha úgy érzem segítene.

Köszönöm az értelmes válaszokat!

L/17


2011. ápr. 8. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Bocs, de szerintem a töri meg a magyar pont nem magolós. Átolvasod, valami majdcsak megmarad. (Nekem is volt egy osztálytársam annó, aki magolta az ilyen tárgyakat, aztán az lett a vége, hogy érettségin csak a vizsgabiztos jó szívének köszönhette, hogy nem húzták meg.)
2011. ápr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nem bírod a tempót, szerintem hanyagold egy kicsit a vezetést, mert csak túlhajtod magad és egyikre se fogsz tudni rendesen koncentrálni.
2011. ápr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolapszichológus is jó ötlet, főleg, ha szimpatikus az illető. Na, meg lazíts egy kicsit! A jó tanulásmódszertan elsajátítása is okosabb, mint a magolás. Tanulj lényeglátást, tervezd meg a tanulást. Ne felejtsd el, hogy a kompetencia központú tudás alapja a saját készségeid kiaknázása, valamint az információk közötti gyors eligazodás, és felhasználásának képessége. A memóriát pedig gyakorlatokkal fejleszd.
2011. ápr. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem bőven elég volt a gimi angolóráira bejárni a középfokú nyelvvizsgához. Talán neked sem kellene magántanár.
2011. ápr. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,amúgy német felsőfokú nxelvvizsgára készülök,mert a sulis tanárom katasztrófa...
2011. ápr. 9. 11:53
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha olyan típus vagy, aki inkább reggel meg délelőtt aktív, akkor elég sz@r rendszer ez. A vezetéssel nem lehet sok mindent csinálni, de a németórát próbáld meg átteni szombatra.


Amúgy meg túl komolyan veszed az egészet. Annyit nem ér meg, hogy ennyit idegeskedj, mert a végén még belebetegedsz, ha eddig nem lett semmi bajod. (fejfájás, állandó nátha, stb.)


Amúgy én is annyi idős vagyok mint te és kitűnő, de nem kell ennyire görcsölni. Az iskolának nem kell nehéznek lennie, bár lehet ezt nevelték beléd vagy ezt hallod mindenhonnan. Szerintem a legnehezebb rész reggel felkenni és bemenni.

Ne magolj, azzal nem érsz sokat. Irodalmat próbáld meg 'átérezni' órán és akkor otthon elég csak pár olvasás. Törinél többet kell tanulni, ott meg olvass el tanulás előtt több forrást (pl. füzet+könyv+Wikipédia) ezzel máris megjegyeztél nagyon sok dolgot. Utána tanuld, ahogy alapból szoktad. Próbáld meg felmondani, mintha egy érdekes történettet mesélnél.


A fáradtságra: próbálj meg nyugodtan aludni és egyél sok gyümölcsöt.


Szerintem iskolapszichológus nem szükséges ezek miatt, hacsak nincs valami más bajod. De döntsd el te.


Azt hiszem, ez lett a leghosszabb kommentem itt, de remélem segítettem.

2011. ápr. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi utolsónak is:)
2011. ápr. 9. 17:32
 8/11 A kérdező kommentje:

Js.és egyik válaszoló azt írta,hogy a magyar meg a töri nem magolós.Hát akkor kédezem én,hogy mi?

Matek,fizika,kémia:ha érdek érted,ha nem megszívtad

Magyar,töri,nyelvek:ha nem érted,még mindig bemagolhatod,nem úgy mint a matekot pl...

A biosz,föci meg ilyenek szerintem azért kell vmi logika hozzá,de azt is be lehet nyalni ha nincs más...

2011. ápr. 9. 17:37
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem értem,mi bajom van újabban a törivel meg a magyarral.A nyelvek mennek (németet és angolt tanulok),azzal semmi gond,pedig a szavakat ott is magolni kell.Azzal nem tehetsz sajna semmit.
2011. ápr. 9. 17:41
 10/11 anonim válasza:
100%

Szia!

Tudom, hogy könnyű mondani, de lazíts! Nem tudom visszaolvastad e, amiket írtál, de borzalom. Észrevetted, hogy buzgómócsing vagy? Német felső fokú, dogákra tanulás, vezetés, mindenből tökéletesnek lenni, mert különben... talán magad sem tudod mi lesz. És ha nem tudsz 100%-osan teljesíteni? Egyáltalán hogy akarod mindenből a maximumot hozni, ha gondolkodás nélkül mindent a nyakadba veszel anélkül, hogy elgondolkodnál azon, hogy bírni fogod e. 17 éves vagy. Ha minden jól megy van még kb 50-60 éved. Tudod mennyi mindenre elég ez az idő? Nem hiszem el, hogy csak most szabad jogsit szerezni, bőven ráér érettségi után vagy valamelyik nyári szünetben. A másik pedig az, hogy ha mindenáron ennyire sok mindent akarsz csinálni és mindent egyszerre, akkor tanuld meg beosztani az idődet. Minden nap vegyél reggel egy cetlit és írd fel, hogy mi várható ma. (PL.: Reggel suli mondjuk délután kettőig háromig, aztán vezetek, majd elmegyek németre, hazaérek kb hatra vagy hétre, majd !!!nyugodtan leülök az asztalhoz és megvacsorázok!!! közben nem gondolok a holnapi töri tz-re. Ha kell akkor koncentrálj a vacsora ízére. Kb. fél óra vacsora, majd ha kell, akkor átolvasod a holnapi dolgozat anyagát egyszer max kétszer és elmész fürödni. Fürdés közben ha nagyon akarod átgondolhatod, hogy mit tanultál, de bármi is történjen miután kijössz a fürdőből, ne nyúlj a könyvekhez. 10 óra előtt pedig próbálj meg elaludni.) Nyilván nem pont így de a lényeg, hogy iktass be naponta legalább egyszer egy olyan órát, amikor csak magaddal foglalkozol, mert különben így maradsz és csak kudarcok fognak érni. Ha nem vagy bulizós, akkor ne bulizz. Máshogy is érezheted jól magad, a lényeg, hogy tanulás vezetés meg egyéb rosszaságok mellett találd meg azt ami neked is jó. Sajnos más tanácsot nem fog adni senki. Vagy lejjebb adod a szintet, vagy kialakítasz egy jobb stratégiát. Sok sikert! :)

2011. ápr. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!