Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg sorstársak, a ti...

Pánikbeteg sorstársak, a ti hétköznapjaitok hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Ébredés,vagy éppen a lefekvés.

Én rettegek az estéktől,akkor rosszabbul vagyok.Hiába a gyógyszer sajnos ugyan úgy előjön.

Vagy épp semmittevés közben,mondjuk evéskor is rámtör.

Mit csináltok ha érzitek a roham kezdetét,vagy rosszul vagytok?És mondjuk épp vásároltok,vagy dolgoztok,hogyan leplezitek?


2011. ápr. 12. 14:44
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

szia:)

szerintem úgy próbáld "leküzdeni", hogy ha úgy érzed pánikbaesel hogy vegyél egy naaaaagy levegőt, és gondolj vmi nagyon jóra, vagy vmi amire vágysz...álmodozz...ezt lehet akkoris, ha lefekszel:)

tudatosíds magadban, hogy nem lehet semmi baj...miért is lenne?:)

foglald le magad...ez egy nagyon jó lépést, mert akkor nem gondolsz más dolgokra...nevetgélj, nézz vicces vidiket, beszélgess:)

jobbulást:)

remélem segítettem:)

2011. ápr. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Igen az a legjobb ha tudsz másra koncentrálni!

Nekem a boltba van bajom,pedig bevásárolni minden nap kell..

Sőt ha emberek közé megyek már gáz van...

Nem bírom ha néznek!

És mindig az érzem hogy néznek...

2011. ápr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Nem szabad megijedni, még akkor sem, ha nagyon rémisztő a rosszullét...próbálj meg szépen, lassan, nyugodtan lélegezni.
2011. ápr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
74%

Ha érzed, hogy jön a rosszullét, azonnal kezdd magad nyugtatni. Mondogass valamit. Nem leszek rosszul, nem leszek rosszul. Nem szabad kapkodnom a levegőt, nem szabad kapkodnom a levegőt.

Különben valóban nem szabad elereszteni a rosszullétet, hogy jöjjön,é s kikészítsen. A magad urának kell maradnod. Ez az egyik eszköz, ami a rendelkezésedre áll. A másik meg egy nagyobb zacskó. Lehet papírzacskó is. Ha nincs csinélj magadnak. Ennek a lényege, hogy amint érzed a rohamot, és mondogatod, amit kell, közben ebbe a zacskóba veszel levegőt, és vissza is fujod. Csak nyugodtan, Ennek az a lényege, hogy a légszomj ellenére, pontosan nincs szükséged oxigéndús levegőre, hanem épp ellenkezőleg. Oxigénszegényre. Hisz valójában te nem fuldokolsz, csak az agyad játszik veled. Tehát nyugodtan, zacskóba lélegezni. Ezt akár az utcán, akár a metróban is megteheted. És tudod, hogy van eszközöd a rosszullét ellen. És ha van eszközöd, akkor már nem is olyan ijesztő. És szedni a gyógyszereidet rendesen, türelemmel. Nem bezárkózni. Emberek közé járni, ahogy tudsz.

2011. ápr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenkinek a válaszát!

Megfogadoma tanácsotokat,megyek emberek közé,próbálok nyugton maradni és nem még jobban pánikolni a pániktól,bár ezt leírni könnyebb.....

Tudom,hogy csak a szervezet ijesztget nincs semmi valóságalapja a megfulladás érzésnek,mégis valami iszonyú nehéz ezt tudatosítani magamban.Főleg este amikor megszünnek a zajok,csend van és aludni kéne.Valahogy nem nyugszik le a szervezetem csak forgolódom,felkelek aztán lefekszem újra.Egyszer csak ledönt az álmosság általában.

Gyógyszereimet szedem,de mintha semmit nem érnének.Jarvist írtak fel és 2x1 Frontint.

Hát nem is tudom,több kérdést mostanában én írtam ki pánikkal kapcsolatban,mert nekem ez még nagyon új,valami borzalmas dolog,és nem tudom miért velem történik.31 évig semmi bajom nem volt,repülőn utaztam,több ezer kilómétereket buszon,munkámból kifolyólag most meg a helyi járatra egy megállóra nem merek felszállni,mert a legelső rohamom buszon jött és azóta nem merek busszal közlekedni.

OKJ54-es képzésre jártam Pestre de képzeljétek,még azt is abbahagytam,mert nem tudok utazni!!!!Be volt fizetve az aktuális hónap,már régótajártam,és nem tudom folytatni!!!Valami iszonyatos dolog ez,nem tudom mit csináljak.A pszichológus szerintem nem segít.Én meg most még nem vagyok erős magamban ezt leküzdeni pedig azt mondják,hogy agyban dől el....Hát most csak vegetálok.

2011. ápr. 13. 08:35
 6/31 homo ludensz ***** válasza:
Teljesen átérzem a problémádat mert mindezt végig éltem.Így dolgoztam kb. 42-43 éves koromtól mert akkor jött elő az ismeretlenségből ez kór. Én rövid ideggyógyászati vizit után a pszichiátriai rendelésen kötöttem ki,mert már akkor volt annyi sejtelmem hogy ez hosszú harc lesz. Voltam csoportos foglalkozáson,majd egyénin de ugye dolgoznom kellett mert építési kölcsönünk is volt,meg hát élni is kellett valamiből. A buszon bezáródó ajtó ismerős szitu, a metró mozgólépcső szintúgy a gyalogátkelőhelyen áramló tömeg között menni is kihívás volt nekem is.Voltam úgy hogy leszálltam a buszról a gondozónál és 50 métert 3x 4x i neki rugaszkodás után tudtam megtenni a gondozó bejáratáig. Volt egy nagy fa a járdaszélen és úgy éreztem azon túlra képtelen leszek átmenni.Tudom ez hülyén hangzik de nálam így volt. Jobban vagyok? 2010-ben fogtam a gyógyszereimet és a nejemmel elmentünk egy hétre a Bajor Alpokba,igaz a fiam vitt kocsival meg hozott,de én nékem ez is haladás mert évekig a kerületből sem mertem kilépni.Nos nem részletezem... ha gondolod hogy tudok segíteni szívesen teszem,itt a neten keress meg.
2011. ápr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:

Ismerős helyzet...Teljesen áttudom érezni hogy milyen rossz ez.Én is hasonló helyzetben voltam,nem mondom magam még teljesen gyógyultnak,mert még néha rám tör a rossz érzés meg a sarokba szorítottság érzés.

De kilehet ebből jönni,ha az ember elfoglalja magát.Nekem hirtelen jött elő a semmiből,és nem tudtam először hogy mi bajom van és nagyon megijedtem...Azt hittem hogy megfogok őrűlni vagy elájulok,ráadásul a szívem vert és izzadtam meg remegtem.Barátnőmnek elmondtam hogy miket érzek és ő mondta hogy biztos pánikrohamom volt.Aztán pár hétre rá elmentem az orvoshoz,és felírt Xanax-ot,meg elküldött az ideggondozóba,amin totál kiakadtam,hogy milyen orvosok vannak..Be nem vettem a gyógyszert,ugyanis rengeteget vezetek,ráadásul tönkreteszi ez az erős nyugtató a szervezetet.Aztán elhatároztam hogy kifogok ebből jönni,mert már elég volt ebből a hülye érzésből.Elkezdtem sportolni meg egészségesen táplálkozni,lefoglaltam magam,és kitűztem magamnak célokat.A legjobb gyógymód erre hogy az ember lefoglalja magát,nekem is ez segített.Én is sokszor hülyén éreztem magam,hogy befogok kattanni,meg biztos bolond vagyok,meg elveszítem az önkontrollt,és nagyon rossz érzések törtek elő bennem,aztán olvastam a tünetekről és megnyugodtan egy kicsit hogy ez csak egy betegség és hogy lelehet győzni.Ha rámtör megint ez a rossz érzés vagy ver a szívem,mindig arra gondolok hogy ez csak pánik és elfog múlni.

2011. ápr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Jólesik tudni,hogy nem vagyok egyedül a problémámmal(sajnos sokan vagyunk betegek,pedig senki nem érdemelte ezt meg)


A pszichiáter doktornő nagyon aranyosan elmagyarázta,hogy maga a szó:pánikbetegség-abból ered,hogy a mitológiában volt egy Pán nevű félig ember félig ló(vagy hasonló)testű teremtmény,aki egy erdőben élt és nagyon szerette ijesztgetni az arra járó embereket.Nem akart ő semmi rosszat tőlük,csak ijesztgetéssel játszott.És ugyan ezt csinálja a szervezetünk velünk is csak ijesztget.

Ez kissé megnyugtatott,de ugye át kell élni és akkor abban a helyzetben amikor épp halálfélelmed van,nagyon nehéz arra koncentrálni,hogy ez csak ijesztgetés.


Valamit viszont felfedeztem!

Ha beveszem a Jarvis-t attól marha szarul leszek,lever a víz,a fülemben hallom a szívdobogásom és belülről remegek.

Ha csak a nyugtatót veszem be akkor az szépen lenyugtat és nincs remegés,nincs szívdobogás.

Pedig a Jarvis állítólag hangulatjavító.

Hát én ma reggel nem vettem be és mintha kicsit jobb lenne.

Szerintetek?Allergiás vagyok erre vagy nekem nem vált be?

Ti mit szedtek ami hatásos is?

És melyik nyugtatót mellé?

Köszi ha válaszoltok!

2011. ápr. 14. 08:53
 9/31 anonim válasza:

Én nem szedek gyógyszert,csak nyugtató teákat szoktam inni,ezektől jókat alszom.

Gyógyszert meg felesleges szedni,olyan mintha a szőnyeg alá söpörné az ember a gondjait,attól még ugyanúgy ott van.

Ha kezd rám jönni ez a nyomasztó hülye érzés,mindig elfoglalom magam valamivel és elterelem a gondolataim,vagy elmegyek sétálni.Az a legrosszabb az egészben,hogy nem múlik el rögtön,idő kell hozzá.Én pl kiszoktam beszélni az érzéseim,hogyha rám tör a pánik.Ilyenkor mindig arra gondolok,hogy ez csak az agy játéka.:) A természetes gyógymódok a legjobbak,én csak ezt ajánlom mindenkinek!:)

2011. ápr. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Ne a gyógyszertől várj hangulatot:)

Próbálj meg olyan dolgokat keresni amiket szeretsz amik feldobják a kedved!

Nekem az orbáncfű vált be:)

2011. ápr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!