Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan vezessem le a feszültsé...

Hogyan vezessem le a feszültséget, el fogom rontani a vizsgát, ha nem nyugtatom le magamat. Milyen gyógyszert szedjek be előtte? (pánikbetegek is írjanak)

Figyelt kérdés

Nagyon fontos lenne nekem, hogy tanácsokat kapjak. Kedden, meg szerdán fogok kisérettségizni, oké, tanultam rá, meg minden, de ha nem lesz ötös, akkor az évvégi jegyem rosszabb lesz töriből, meg spanyolból. Az a baj velem, hogy pánikbeteg vagyok, ami néha enyhül (pl. télen egész jól voltam), néha erősödik, mint pl. most. Nem szedek rá semmit, de nagyon rossz. Elpróbáltam sokszor itthon a felelést, gyakoroltam, de még így is izgulok, mint az állat, és leblokkolok emiatt, meg nem jól veszem a levegőt és már fuldoklom. Valamit muszáj lesz tennem, nyugtatót bevenni vagy akármi, mert el fogok ájulni. Mit javasoltok? Ha gyógyszert, akkor milyet, ami csökkenti a fezsültséget, esetleg teát, vagy valami légzőgyakorlatot? Bármi jól jönne, csak hatékony legyen. Nagyon hálás lennék, ha segítenétek!

17/L


2011. ápr. 30. 12:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
esetleg feküdj be a kádba, valami olaj bele(lehetőleg ne benzinXD) és egy jó könyv, és egy kis emotion. az nagyon finom, főleg a rebarbara-menta variáció.
2011. ápr. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 nyooko válasza:

Én pánikbeteg voltam és vagyok, és ilyen helyzetekbe én is nagyon szoktam izgulni, és amikor már annyira izgulok h már nem bírom akkor azt gondolom: már úgyis mind1 és úgy csinálok mintha feladnám vagy h nem is annyira fontos. És ezzel "becsapom magam" egy időre és ilyen laza leszek.Ez általába nekem be szokott válni.


Vagy ha van vmi példaképed, akire felnéznél, akkor gondolj arra h ő hogy viselkedne és próbáld leutánozni :D.Pl ez vérvételnél segített nekem.


Vagy ha pánikrohamom volt akk észleltem hogy nekem sokszor volt ilyen rohamom hiába, mert nem is voltam veszélybe, és ekkor mély lélegzetet veszek, átadom magam a félelmeimnek (elfogadom őket) és vhogy elmúlik.Ezt például metróban csináltam és bevált, meg amúgyse tudtam sehova se menekülni xd


Remélem tudtam segíteni, nem szoktam tanácsokat adni :/


19/L

2012. szept. 5. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!