Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szedjem össze magam...

Hogyan szedjem össze magam villámgyorsan?

Figyelt kérdés

Nagyon kivagyok lelkileg (sok minden miatt), vagy örjöngök a dühtől, vagy bőgök a szomorúságtól. Megbeszélni se tudom senkivel, de már annyira ki vagyok készülve, hogy fizikailag is rosszul vagyok, olyan vagyok, mint egy zombi.


Csakhogy 3 héten belül államvizsgázom, és nem tudok így a tanulásra koncentrálni, nagyon gyorsan össze kell szednem magam. Tud valaki valamilyen nyugtató szert, teát, praktikát, akármit, amit gyorsan be tudok szerezni és viszonylag olcsó? Citromfű teát próbáltam, de annyira nem vált be.


2011. máj. 20. 11:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én vagyok az első válaszoló.

Az igaz, hogy ez nem fog menni egyik napról a másikra. Idő kell hozzá és nem is lesz könnyű.

Az tud a dolgokban némi könnyítést hozni ha találsz valakit aki esetleg támogat ebben a "harcban", egy családtag, egy barát, stb... Nem is kell, hogy aktívan részt vegyen benne de ha tudod, hogy van valaki melletted, és esetleg néha le tudsz vele ülni és őszintén beszélgetni az is sokat segíthet.

Az államvizsgáról:

Ha jelenleg az a legfontosabb, hogy az meg legyen és kevés időd van akkor szerintem az a megoldás ha megpróbálsz félretenni minden mást és csak erre összpontosítani. Majd ha azon túl vagy akkor jöhet szépen az új "élet" felépítése az eddigi tanácsok szerint amit itt kaptál a többiektől is.

Remélem tudtunk segíteni!


Sok sikert!

2011. máj. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Igen, segítettetek, hasznos tippeket kaptam mindegyikőtöktől, úgyhogy köszönöm! :)
2011. máj. 20. 12:56
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
gondolj bele, hogy mennyire büszke leszel magadra utána, ha majd letudtad ezt az egészet. Az is adhat majd egy kis önbizalmat ahhoz, hogy a nagyobb problémáid megoldásához hozzáláss!
2011. máj. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Igen, igaz.:)
2011. máj. 21. 21:13
 15/15 anonim válasza:

"A titok az, hogy MINDIG CSAK ARRA AZ EGY PERCRE KONCENTRÁLJ, AMIBEN ÉPPEN VAGY! AZ ITT ÉS MOST! Az a lényeg, hogy MOST mit teszel, MOST mit cselekszel! "


Ezt annyiszor halottam már, de hogy lesz jövőd, ha csak a most-ra gondolsz? Holnap lesz a vizsga, szal inkább szórakozok, mert a most számít, nem a holnap? Vagy mi? Sokat segít.


A csak te magad vagy stb meg részben fasság. A te életed leginkább a te kezedben van, de nem kell egyedül lenned, nem szégyen segítséget kérni. Az embernek nem kell mindent egyedül, maga megoldania.

2016. febr. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!