Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek minden nyilvános helyen....

Félek minden nyilvános helyen. Miért? Mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. közösségben bőbeszédű, van véleményem, nem vagyok buta és mások szerint csúnya se. mégis nagyon adok mások véleményére, nincsen önbizalmam. van barátom, 17 éves.

a problémám az, hogy szinte minden nyilvános helyen félek. nem merek semmit se csinálni, emberek előtt félek VÁSÁROLNI és ilyen dolgokat, magam se értem, miért.

az éttermektől, beülős helyektől rettegek, gyűlölök emberek előtt enni, csak és kizárólag egyedül, a legjobb barátnőm vagy anyukám előtt.

egyszerűen gyűlölöm ha az emberek rám néznek, valahogy kínosnak érzek mindent, mintha állandóan engem néznének..:S

mit csináljak, nagyon rossz, a barátomnak nem is merem elmesélni, annyira abszurd.

köszönöm a válaszokat előre is.


2011. jún. 9. 22:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
5%
a te lelked se 100as.
2011. jún. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Pszichológus segíthet. A dolog nem abszurd, ez egy betegség, ne szégyelld.
2011. jún. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én ugyan ilyen voltam kb.14-19 éves koromig:S Volt olyan,hogy elmentem vásárolni és rámjött a kézremegés annyira zavarba voltam,néha még most is előjön.Ahogy komolyodsz és kezded kicsit másképp látni a világot el fog múlni,valahogy magától jött az az érzés,hogy lesz@rom ki mit gondol,meg annyi minden forog az agyamban,hogy erre már nem is figyelek.Egyébként én voltam ezzel a problémámmal pszichiáternél,mert kértem anyumat,hogy vigyen el,mert ez így nem állapot. Kaptam valami szorongásoldót,de be se mertem szedi...magától megoldódtak a dolgok idővel.Tényleg nem hülyeség elmenni egy pszichológushoz pl. én jól kisírtam magam neki,megbeszélgettük az okokat,h mitől lehet és elkezdtem magamon dolgozni,hogy ne legyen többet ilyen kellemetlen szituáció:)
2011. jún. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Valóban van ilyen "betegség", valaki pl. megszólalni se bír sehol, senkinek, csak az anyukájával beszél.


Erre ha jól tudom van valami amit szakértővel végigcsinálhatsz, de talán csak az anyukáddal, ahogy gondolod. Ez olyasmiből áll hogy először bementek egy boltba és vesztek 1 csokit aztán egyre fokozni (buszjegy,étterem,stb...)

2011. jún. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen, egy betegség (nem olyan vészesen szörnyű, nyugi). Lehet gyógyítani. Pszichiáter, vagy pszichológus tud segíteni.

Írj egy privát üzenetet, ha megbeszélted, hogyan tovább szüleiddel. Van egy közeli rokonom, aki pszichiáter, és van kapcsolata kb minden jobb pszichológussal és pszichiáterrel (még Csernussal is xD de ezt hagyjuk :D), biztos tud segíteni a megfelelő orvos/pszichológus megtalálásában.

2011. jún. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ezt szociális fóbiának hívják, és igen, pszichológus tud segíteni !
2011. jún. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Na az első hozzászóló sem százas!!! Ez vegyes probléma, pánik, és fóbia. Kezeltetni kell, meglásd segíteni fognak. Csak egy jó szakember kell hozzá minél előbb.
2011. jún. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
a szüleim azt mondják, hogy csak beképzelem magamnak, és hogy nem fognak mindenféle helyekre elvinni :/ hogyan tovább akkor?
2011. jún. 9. 23:24
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálam a vásárlástól való félelem akkor múlt el, mikor elköltöztem otthonról és kénytelen voltam magamnak bevásárolni. Gyakorlással megy. Először nagyon nehéz, de csak így tudsz átlépni a következő szintre.
2011. jún. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hello:)

Nekem hasonló volt a problémám, engem pánikbetegséggel diagnosztizáltak, amit idegen emberek és környezet váltott ki. (Még a volánra se tudtam felülni, mire beértem Pestre már jöhettek értem kocsival mert járni nem bírtam a rohamomtól.)

Nem írtál konkrét fizikai tüneteket, tehát valszeg nem vészes a dolog, sőt, szerintem tudat alatt a szüleid figyelmét szeretnéd magadra vonni! (vagy valaki másét?)

De csak magamból indulok ki, ami nem biztos, hogy rád is érvényes...:)

1. tanács: Az iskolapszichológus ingyenes, neki időt KELL rád szakítania, még a szüleidnek sem kell tudni, hogy tanítás után benn maradsz egy fél órát.

2. én magamtól gyógyultam meg (1 évig a nagyanyám pisiszagú pincéjében gyakoroltam a hangszeremen, addig SEHOVA nem mentem, magántanuló voltam.) méghozzá egyrészt Feldmár Andrástól mindent elolvastam, ami csak a kezem ügyébe került (videói is vannak youtube-on, pl. a Van-e élet a halál előtt?) + egyszer csak kitavaszodott, én meg azon kaptam magam, hogy ott rohadok fiatal lány létemre a nagyanyám pisás pincéjében, nincsenek barátaim, nem megyek sehová és hánytatom magam.

Na aznap volt az utolsó ilyen nap.:D

Nem tudom, hogy csináltam.

Nagyon igaz, amit egy fentebbi válaszoló írt, ki fogod nőni.

2011. jún. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!