Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek minden nyilvános helyen....

Félek minden nyilvános helyen. Miért? Mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. közösségben bőbeszédű, van véleményem, nem vagyok buta és mások szerint csúnya se. mégis nagyon adok mások véleményére, nincsen önbizalmam. van barátom, 17 éves.

a problémám az, hogy szinte minden nyilvános helyen félek. nem merek semmit se csinálni, emberek előtt félek VÁSÁROLNI és ilyen dolgokat, magam se értem, miért.

az éttermektől, beülős helyektől rettegek, gyűlölök emberek előtt enni, csak és kizárólag egyedül, a legjobb barátnőm vagy anyukám előtt.

egyszerűen gyűlölöm ha az emberek rám néznek, valahogy kínosnak érzek mindent, mintha állandóan engem néznének..:S

mit csináljak, nagyon rossz, a barátomnak nem is merem elmesélni, annyira abszurd.

köszönöm a válaszokat előre is.


2011. jún. 9. 22:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Szia! Leszögezném, hogyha ez szociofóbia, akkor NEM fogod kinőni. Nekem (többek között) ugyanez volt a problémám és borzasztó érzés volt ,amikor nem tulajdonítottak neki jelentőséget és csak legyintettek, hogy kinövöm, és hasonlók. Pszichoterápiával segítettek rajtam, egy évig jártam és ma már semmi bajom! Pedig azelőtt, mg 20 évesen is rettegtem, halálfélelmem volt egyedül idegen helyen. Ha egy boltba kellett bemennem, sírva fakadtam a küszöbön, inkább ott pusztuljak az ajtó előtt, de nem megyek be!! Ha nálad is ilyen súlyos érzésekről van szó, keress fel egy gyermekpszichiátert, ha a szüleidet nem lehet meggyőzni, az iskolai védődő segíthet.
2011. jún. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

nem szeretném senki figyelmét se magamra vonni, ponthogy idegesít hogy a szüleim annyit foglalkoznak velem. én sem szeretném igazából ezt a pszichológus-dolgot, nem hiszem hogy egy szinte idegen (tudom, hogy megbízhatok benne, stb) emberben meg tudnék bízni normálisan.

amúgy, fizikai tünetnek számít-e az, hogyha nagyon felidegesítenek akkor elkezdek remegni mintha nagyon fáznék, dobog a szívem és alig bírok megmozdulni...?

2011. jún. 10. 14:36
 13/14 A kérdező kommentje:
amúgy ennyire nem súlyos, mint ahogy az utolsó válaszoló leírta, de ha nem muszáj nem szólalok meg nyilvános helyen, ha a barátnőm van velem és eszünk akkor inkább ő kér nekem kaját, inkább csak kellemetlenül érzem magam és mintha mindenki azt figyelné hogy mit csinálok...
2011. jún. 10. 14:38
 14/14 anonim ***** válasza:

Abban az esetben, ha nem mennek bele, hogy elmenj "mindenféle helyekre", el kéne sztem beszélgetned velük, mert biztos ódzkodnak a dologtól. Az ember attól fél, amit nem ismer. Így van ez már párszázezer éve. Kérd meg őket, hogy kérdezzenek utána, vagy nézzenek utána. És mondd, hogy neked ez fontos lenne (már amennyiben így van).

Csak neked ártanak vele hosszú távon (rossz esetben, mert elfajulhat sokkal-sokkal-sokkal jobban), ha nem mennek bele.

Én ez voltam: "A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:27", aki azt írta, h van egy pszichiáter ismerőse.

2011. jún. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!