Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus válaszoljon ha...

Pszichológus válaszoljon ha van itt. Miért takarítok kényszeresen ha gondjaim vannak?

Figyelt kérdés
Annyit gondolkodtam már ezen.. olyan mintha kiakarnám takarítani és rendberakni az életem. Ez egyfajta cselekvéskényszer. Van ilyen?
2011. jún. 14. 12:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Kérdező egyetértek a meglátásoddal,és sztem.a menekülés is benne van;ha felmerül egy probléma,akkor munkába menekülsz,hogy leblokkold az agyad,és ne kelljen vele szembenézni.alapvetően a kényszeres beállítottságú személyek fő problémája az,hogy hangsúlyozottan félnek az életben való kockázat vállalástól.gondold át,hogy illik-e rád ez a hozzáállás.ilyenkor bizonyos kényszercselekedetekkel próbálja megnyugtatni magát az illető.oldalakat kellene írnom,ahhoz,hogy ez teljesen érthető legyen,de ajánlom figyelmedbe Fritz Reimann:A szorongás alapformái c.könyvét,világosan és átláthatóan kifejti benne a lényeget.Én sem vagyok pszihológus,csak amatőr szinten foglalkozom pszihológiával.
2011. jún. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én pszichológus vagyok.

A kényszercselekvés mögött mindig valamilyen szorongás (belső feszültség) áll. Ezt a feszültséget segít levezetni az adott viselkedés. Emellett egyfajta figyelemelterelés is: tkp. lefoglalod magad, hogy ne jusson eszedbe az a probléma, amely tudatosan vagy tudatalatt foglalkoztat.

2011. jún. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!